ساخت غار نمک

یکی از عمده ترین فعالیت های مجموعه سنگ نمک هالیتو ساخت اتاق نمک و غار نمک است که این کار توسط تیم بسیار قدرتمند مجموعه سنگ نمک هالیتو انجام می‌شود.

برای آشنایی بیشتر شما همراهان گرامی با اتاق غار نمک اطلاعات کاملی در خصوص تاریخچه، نحوه ساخت و سودآوری این فناوری نوین ارائه شده است لذا توصیه می‌کنیم اگر قصد شروع یک پروژه غار نمکی را دارید این مطلب را از دست ندهید.

تاریخچه اتاق نمک و غار نمک

برای اولین بار انسانها بیش از 3 هزار سال قبل با مفهوم محیطی پوشیده از نمک آشنا شدند و به آن ورود پیدا کردند.

اولین محیط های نمکی که انسان پا به درون آن گذاشت گنبدهای نمک، معادن سنگ نمک و غار های نمک بودند که نتیجه جمع شدن رسوبات کره زمین بر روی یکدیگر از میلیون ها سال قبل بودند.

اینطور که در تاریخ نوشته شده پس از فراگیر شدن وبا در شهر آتن یونان، برای بار اول یک پزشک حاذق یونانی متوجه شد که کارگران مشغول در معادن نمک از وبا مصون مانده‌اند.

او برای آزمایبش و امتحان، افراد مریض را وارد معادن نمک کرد و برای مدتی در آنجا نگه داشت و در کمال تعجب دید که حال این افراد رو به بهبودی است!

ساخت غار نمک

از آنجا بود که جرقه استفاده از یک محیط نمکی برای سلامتی ریه و دستگاه تنفسی مطرح شد که در طی اعصار و قرون گذشته بارها این موضوع به اثبات رسیده است.

جالب است بدانید

جالب است بدانید در بعضی از کشورهای اروپایی در غارهای نمک طبیعی اقدام به حفر تونل های زیرزمینی نموده‌اند در این تونل ها تخت‌های درمان برای مریض ها قرار گرفته و افراد بیمار تا مدت معینی در این فضا زندگی می‌کنند

در گذشته‌های نه چندان دور افرادی که در نزدیکی محل زندگیشان غارهای نمکی و معادن نمکی وجود داشت، برای درمان امراض خود مدتی را در آن محیط سپری می‌کردند.

اما با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی، اقامت افراد برای درمان مریضی و قرار گرفتن در غار نمک و آن هم خارج از شهر برای مدت طولانی ممکن نبود لذا ایده طراحی و ساخت اتاق نمک و غار نمک در محل زندگی انسان مطرح شد.

اتاق نمک و غار نمک در دوران معاصر

شاید بتوان ایده طراحی اتاق نمک و استفاده از غار نمک را دوره معاصر و 200 سال اخیر را در سال 1839 جستجو کرد جایی که دکتر بشوفسکی لهستانی که یک دکتر و بیزینس من بود این ئتوری را ارائه داد که برای درمان آسم، افراد مبتلا باید مدتی را در غارهای نمک زیر زمینی سپری کنند.

پس از او در سال 1949 یک دکتر آلمانی به نام دکتر اسپاناهل متوجه شد افرادی که از ترس آسیب های جنگ جهانی دوم به غارهای نمک و معادن نمکی پناه برده‌اند و در آنجا مخفی شده‌اند حتی پس از گذشت ماه ها هیچگونه بیماری و مریضی ندارند.

از آنجایی که اگر فرد مدتی در یک محیط بسته قرار بگیرید اولین مشکلات تنفسی و ریوی به سراغ او خواهند آمد اما دکتر اسپاناهل با کمال تعجب دریافت که این افراد کاملا سالمند و هیچگونه مشکلی ندارند.

ساخت غار نمک

در سال 1958 دکتر اسکولموفسکی این تئوری را به عنوان یک رشته جدید در طب وارد کرد و از آن سال برای درمان بیماران تنفسی و آسمی، این افراد را در دوره های منظم و معین در غارهای نمک زیرزمینی بستری می‌کردند.

پس از درمان موفق بیماران در غارهای زیرزمینی دکتر اسکولموفسکی، دولت لهستان تسهیلات ویژه‌ای را به او اختصاص داد و اولین بیمارستان غار نمکی لهستان به نام او در سال 1964 افتتاح شد.

پس از لهستان، کشور اوکراین نیز در سال 1968 بیمارستان زیر زمینی غار نمکی خود را افتتاح کرد و از آنجا این رشته از طب، وارد کشور شوروی سابق شد و در آنجا نشو و نمای زیادی پیدا کرد.

جالب است بدانید

جالب است بدانید اولین دستگاه هالوتراپی یا همان پخش ذرات نمک در هوا در سال 1985 در شهر اودسای روسیه ساخته و مورد استفاده قرار گرفت

پس از انحلال شوروی سابق، اطلاعات بسیار زیاد و تکنولوژی پیشرفته غار نمک جهت درمان بیماران، از این کشور به سراسر دنیا انتقال یافت و از اوائل دهه 90 میلادی این رشته از طب، جهت درمان بیماران تنفسی به سراسر دنیا گسترش یافت.

نکته

همانگونه که دیدید عمر اتاق های نمک و غارهای نمک به شیوه مدرن کمتر از 40 سال است

آشنایی با غار نمک

غار نمک طبیعی حفره ای بزرگ در دل کوه است که وجود آن طبق تخمین زمین شناسان حداقل به 4 میلیون سال قبل باز می‌گردد.

این غارهای نمکی در بسیاری از کشورها وجود داشته و در کشورمان ایران نیز در شهرهای متعددی وجود دارد.

همانطور که در بالا گفته شد در گذشته نه چندان دور به دلیل نوع زندگی در آن زمان، افراد بیماری که به غار نمک دسترسی داشتند می‌توانستند مدتی را در این حفره طبیعی زندگی کنند اما امروزه امکان چنین کاری وجود ندارد.

ساخت غار نمک

در عصر حاضر از غار نمک طبیعی فقط استفاده توریستی می‌شود و برای استفاده درمانی از غار نمک، امکان چندانی وجود ندارد.

به همین دلیل برای درمان بیماری‌های بسیار سخت خصوصا بیماری‌هایی مانند آسم، برونشیت، بیماری های اعصاب و روان، امراض ریوی، کمر درد و پادرد قرارگیری در محیط نمکی غار نمکی به شدت توصیه می‌شود.

نکته

اگر تاکنون از غار نمک و اتاق نمک استفاده نکرده اید حتما به شما توصیه می‌کنیم یکبار استفاده کنید و مطمئن باشید که تجربه ای بسیار هیجان انگیز خواهد بود

قرار گیری پا درون انبوهی از نمک علاوه بر درمان بیماری‌های روماتیسمی حس و حال شما را به کلی دگرگون خواهد کرد و به سمت مثبت سوق خواهد داد.

کلینیک نمک درمانی

از وقتی که انسانها به زندگی شهرنشینی روی آوردند و خصوصا در 100 سال اخیر که به طور کلی از زندگی در طبیعت جدا شدند همانطوری که گفتیم دیگر اقامت طولانی مدت در غار نمک و یا گنبد نمک ممکن نبود.

از آنجا که امروزه از ار غار نمک فقط جنبه توریستی آن در نظر گرفته می‌شود برای استفاده درمانی از غار نمک، کلینیک نمک درمانی پیشنهاد شده و به طور فزاینده‌ای رو به گسترش است.

در این شیوه بیماران به جای مراجعه به مکان های خارج از شهر به راحتی می‌توانند در کلینیک نمک درمانی حضور یافته و قرارگیری در محیط غار نمک را تجربه کنند.

کلینیک نمک درمانی

کلینیک نمک درمانی روند بهبودی بیماران در حدی باورنکردنی سرعت می‌بخشد

ساخت غار نمک در منزل

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که مشکل مالی ندارید و یا فارغ از بحث مالی نیاز دارید که در روز ساعتهای مدیدی را به نمک درمانی مشغول باشید به شما توصیه می‌کنیم در منزل خود یک غار نمک داشته باشید.

این کار مزایا زیادی دارد که از آن جمله:

  • سبب می‌شود هزینه رفت و آمد شما به کلینیک نمک درمانی حذف شود
  • همیشه به محیط غار نمکی دسترسی دارید
  • هیچگونه هزینه اضافی بابت قرار گیری در غار نمک پرداخت نمی‌کنید
  • استفاده طولانی سبب می‌شود اگر بیماری خاصی دارید به سرعت درمان شود
  • اگر هیچگونه بیماری و مریضی ندارید به شما تبریک می‌گوییم اما داشتن غار نمک سبب می‌شود همیشه اعصابی بسیار آرام داشته باشید

ساخت غار نمک

ساخت غار نمک برای استفاده تجاری

علاوه بر مباحث گفته شده در خصوص غار نمک و مزایای بیشمار آن برای درمان بیماری‌ها اما ذکر یک نکته بسیار حائز اهمیت است و به یک پرسش اساسی باید پاسخ گفت که آیا ساخت غار نمک بازگشت سرمایه دارد؟

طبیعی است برای شروع هر فعالیتی می‌بایست سرمایه گذار آن مشخص باشد و غار نمک نیز از این قضیه مستثنا نیست!

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا دو موضوع را بررسی کرد

  1. آیا کسانی که رو به ساخت غار نمک آورده اند موفق بوده‌اند؟
  2. آیا ساخت غار نمک در آینده توجیه اقتصادی خواهد داشت؟

در پاسخ به پرسش اول بد نیست بدانید تاکنون هر جا که مجموعه هالیتو اقدام به اجرای پروزه اتاق غار نمک کرده است کسب و کار شخص و یا مجموعه به کلی متحول شده و با افزایش بی سابقه درآمد مواجه شده است!

تماس بگیرید

برای اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه های اجرا شده توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو با ما تماس بگیرید

در مورد سوال دوم نیز باید گفت ایجاد اتاق نمک یک تفکر نوین است که حتی در سایر نقاط دنیا نیز عمر این فناوری نوین به 40 سال نمی‌رسد لذا راهی بسیار دراز و آینده‌ای روشن در پیش روی خود دارد.

به جرئت می‌توان گفت اگر طی سالهای آینده مجموعه ای فاقد غار نمک و اتاق نمک باشد استقبال از آن به شدت کاهش خواهد یافت پس بهتر است از امروز به فکر باشید.

ساخت رستوران غار نمک

رستوران غار نمک شاید جذابترین تجربه یک شخص برای صرف ناهار یا وعده شام در یک محیط کاملا بهداشتی و استریلیزه باشد که علاوه بر تنفسی بسیار تمیز لذت صرف غذا در یک غار نمک را خواهد داشت.

شما در هر رستورانی که غذا بخورید آن را برای اطرافیان بازگو نخواهید کرد اما اگر یک وعده را در رستوران غار نمک غذا بخورید طبیعتا آن را به بقیه افراد نیز توصیه خواهید کرد.

همین یک موضوع کافیست تا بدانیم رستوران غار نمک به خودی خود یک تبلیغ است و تا چه حد مشتریان ما را افزایش خواهد داد.

قبل از اقدام به ساخت و شروع پروژه رستوران غار نمک این فیلم را ببینید.

ساخت غار نمک در مراکز تفریحی و اقامتی

برای استفاده تجاری از غار نمک یکی از بهترین مکان ها مراکز تفریحی و اقامتی است چرا که وجود یک غار نمک در دل یک مرکز اقامتی از طرفی کنجکاوی بازدید کنندگان را برانگیخته خواهد کرد و از سویی دیگر هر شخصی دوست دارد حداقل یک شب را در یک اتاق غار نمک به صبح برساند.

اگر شما صاحب یک مرکز اقامتی هستید به هیچ وجه این موضوع را ساده نگیرید و همین امروز اقدام به تاسیس اتاق غار نمک در مرکز خود کنید.

ساخت غار نمک

ساخت اتاق نمک در هتل بیمارستان ها

هتل بیمارستان ها که طرفدارن بسیار زیادی را دارد و همراهان بیمار به راحتی در کنار بیماران خود زمان را سپری می‌کنند یکی از بهترین مکانها برای داشتن یک اتاق نمک است.

داشتن یک غار نمک کاملا طبیعی در محیط، به عنوان یک گزینه پیشنهادی به مشتریان، به آسانی مراجعان شما را تا چندین برابر افزایش خواهد داد.

غار نمک در هتل

اگر شما صاحب یک هتل هستید و مشتریان شما اکثرا توریست هستند حتما یک اتاق غار نمک را در هتل خود ایجاد کنید و سودآوری بسیار زیاد آن را به چشم خود ببینید

ساخت اتاق غار نمک در مجتمع های مسکونی

اکثر مجتمع های مسکونی در قسمتهای بالای شهر آپشنهای متنوعی را به ساختمان خود اضافه می کنند چرا که این اپشنها به فروش راحت تر منازل مسکونی کمک زیادی می کند.

یکی از این امکانات که کاملا نو و جدید است داشتن یک اتاق غار نمک در مجموعه مسکونی است که ساکنان می توانند ساعتی را در روز برای ریلکسیشن از ان استفاده کنند.

ساخت غار نمک

نکته

چندین پروژه بزرگ توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو در مجتمع های مسکونی اجرا شده که به عنوان اپشنی جذاب برای فروش آپارتمان های مجتمع، از آن استفاده می‌شود

غار نمک یا اتاق نمک کدام بهتر است؟

با توضیحات داده شده شاید از خود بپرسید اتاق نمک یا غار نمک کدام بهتر است؟

به تجربه ثابت شده اتاق نمکی که به شکل غار نمک ساخته شود بسیار جذابتر و در جذب مشتری موفقتر است تا اتاق نمکی که با آجر نمک ساخته شده باشد.

از لحاظ درمانی و بهبود تنفس نیز اتاق غار نمک بسیار بهتر عمل می‌کند و فضای کاملا تمیز و به دور از هر گونه آلودگی را فراهم می‌آورد.

از لحاظ هزینه ساخت نیز هر دو نمونه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند البته اتاق اجر نمکی اندکی ارزانتر است ولی به میزان بسیار زیادی در رقابت با اتاق غار نمکی قافیه را واگذار می‌کند.

ساخت دیوار نمک

در محیط های کوچک مانند مطب پزشکان یا لابی هتل ها ساخت دیوار نمک با آجر نمک بسیار زیباست و خواص درمانی مفیدی نیز دارد

مشاوره ساخت اتاق نمک و غار نمک

اگر قصد ساخت پروزه های اتاق نمک به شکل غار نمک و یا اتاق نمک با آجر نمک در هر جای کشور را دارید با ما تماس بگیرید.

تیم تخصصی مجموعه هالیتو اتاق غار نمک را به شیوه‌ای کاملا نوین که در ایران کاملا بی رقیب است اجرا می‌کند و به کسب و کار شما رونق فراوانی خواهد بخشید.

طراحی رایگان غار نمک

مجموعه سنگ نمک هالیتو کار طراحی غار نمک را به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهد