نمک برای دام

خرید نمک برای دام با قیمت ارزان، نمک پودری و نمک شکری کیسه 25 کیلویی مخصوص گاوداری، سنگ نمک دامی با قیمت ارزان هر تن 72000 تومان، برای خرید سنگ نمک دامی تماس بگیرید.

خواص نمک برای دام

همان طور که می‌دانید خواص نمک برای انسان بسیار زیاد می‌باشد و از گذشته تا به امروز از این ماده معدنی مهم استفاده می‌کنند.

املاح مفیدی هم چون منیزیم، مس، کلسیم، پتاسیم در نمک وجود دارد که می‌تواند تا حدودی نیازهای بدن انسان و دام را با این املاح بر طرف کند همچنین نمک برای دام نیز مفید می‌باشد.

دام ممکن است دچار بیمارهای گوارشی شود که به دلیل تجمع میکروب ها در ابتدای معده آنها معمولا این عارضه رخ می‌دهد.

این میکروب ها به مرور وارد معده دام می‌شوند و می‌تواند برای دام مشکل ایجاد کند و نمک به این جهت مفید می‌باشد که می‌تواند باعث از بین رفتن این میکروب های گوارشی شود.

از جمله خواص مهم دیگر نمک برای دام، به جذب اسید آمینه در بدن حیوان نیز کمک زیادی می‌کند و از طرفی به تنظیم مایعات موجود در بدن احشام یاری می‌رساند.

همچنین سنگ نمک دام باعث تقویت ماهیچه‌های قلب در گاو و گوسفند می‌شود و به طور کلی اگر بخواهیم مهمترین علت نمک دادن به گوسفندان را شرح دهیم می‌توان به رشد سریعتر و وزن گیری بیشتر حیوان در بازه زمانی کوتاه تر اشاره کرد.

نمک برای دام

میزان نمک در جیره طیورچقدر باشد؟

شاید برای بسیاری سوال باشد که میزان نمک در جیره طیور چقدر باشد؟ این سوال خوبی است. بدن گوسفندان به شدت به نمک نیاز دارد چون از موادی استفاده می‌کنند که میزان درصد نمک در آنها خیلی کم و می توان گفت صفر است.

به همین دلیل مصرف نمک دامی ضروری می‌باشد زیرا می‌تواند سدیم و کلر مورد نیاز بدن دام را تامین کنند و به عبارت دیگر می‌توان گفت که در غذای طیور 0/5  نمک باید وجود داشته باشد.

اگر دام شما مقدا نمک بیشتری را مصرف کرد جایی نگرانی نیست چون مقدار اضافه نمک از طریق ادرار دفع خواهد شد.

نمک برای دام

فروش عمده نمک دامی

همانطور که گفتیم نمک برای دام دارای اثرات مثبتی می‌باشد البته برای تهیه نمک دامی نیازی نیست از نمک تصفیه شده استفاده نمایید چرا که علاوه بر قیمت بسیار بالا دام نیازی به چنین نمکی ندارد.

سنگ نمک دامی و یا نمک پودری به راحتی می‌تواند نیاز دام را به سدیم مرتفع نماید و از هر نظر نیز به صرفه است البته از لحاظ ارزش غذایی سنگ نمک در جایگاه بسیار بالاتری نسبت به نمک پودری قرار دارد.

نمک برای دام

این سنگ نمک ها به شکل کلوخی می‌باشند و دارای انواع متفاوتی هستند که رنج های مختلف قیمتی را دارند پیشنهاد می‌شود برای اطلاع از قیمت روز سنگ نمک دامی از این صفحه بازدید نمایید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!