فروش سنگ نمک سختی گیر

فروش سنگ نمک سختی گیر در شهر تهران و کرج، خرید سنگ نمک سختی گیر ویژه موتورخانه، چیلر، احیای رزین، دیگ بخار و تصفیه آب، امکان تحویل سنگ نمک سختی گیر در تمام ساعات شبانه روز، جدول قیمت را مشاهده می‌کنید.

قیمت سنگ نمک جهت سختی گیر

فروش سنگ نمک سختی گیر

آشنایی با آب سخت

شاید برای شما شنیدن واژه سختی آب بسیار پیش آمده باشد اما هیچ توضیح دقیقی در این خصوص نشنیده باشید ولی ممکن است با آشامیدن آب در شهرهای مختلف طعم های مختلف و گوناگونی را تجربه کرده باشید.

سختی آب به زبان علمی جمع کل غلظت کاتیونهای دو ظرفیتی است در سختی آب یونهای فلزاتی مثل آلومینیوم، روی، آهن و منگنز نیز در سختی آب شرکت دارند اما از آنجایی که مقدار غلظت یون هایی کلسیم و منیزیم بالا است به طور کلی مجموع غلظت این دو را سختی آب می‌گویند و میزان سختی آب به مسیلی جریان آب بستگی دارد زیرا اگر آب در سطح و یا زیر زمین از مسیر آهکی جریان یابد سختی آن از مسیر های گرانیتی و یا شنی بیشتر خواهد بود.

فروش سنگ نمک سختی گیر

بیشتر اوقات سختی اوقات در فصول خشک زیاد و در فصول بارانی کم می‌شود نکته جالب اینکه سختی آب بر خلاف برداشت عموم فوایدی نیز دارد و افرادی که از آب سخت تغذیه نموده اند معمولا بهبود شکستگی استخوان هایشان سریع تر بهبود می‌یابد اما مشکلاتی که آب سخت ایجاد می‌کند بسیار بسیار بیشتر از فواید اندک آن است که فق اگر نگاهی گذرا به این مضرات داشته باشیم متوجه این موضوع خواهیم شد

  • رسوب در ظروف و خوردگی آنها
  • تغییر رنگ ظروف سفالی
  • جلوگیری از کف کردن صابون( عملا خاصیت پاک کنندگی صابون را از بین می برد)
  • دیرپزشدن و بی رنگ شدن سبزیجات
  • ایجاد سنگ کلیه
  • بروز مشکلات قلبی

و بسیاری از مشکلات دیگر که ما را بر این می‌دارد که با رفع سختی آب ، املاح لازم بدن را از روش های دیگر جذب نماییم.

فروش سنگ نمک سختی گیر

در صنعت نیز سختی آب ضررهای جبران ناپذیری را به تاسیسات، لوله ها و بویلر ها وارد می‌کند به نحوی که محصول نهایی به هیچ وجه کیفیت سابق را نخواهد داشت و علاوه بر مشکلات سختی آب در مصارف خانگی، متخصصین را بر آن داشته به روش های گوناگون از مشکلات به وجود آورده سختی آب جلوگیری به عمل آورند.

در صورتی که در لوله ها رسوب ها ته نشین شوند فشار آب به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و این باعث عدم انتقال دما در نقاط مختلف خواهد شد و این موارد باعث می‌شود که در کارخانجات و موسسات فنی به بهره گیری از دستگاه های سختی زدایی اهمیت ویژه ای را قائل شوند تا از هزینه‌های چند صد میلیونی مغفول ماندن از مشکلات آن جلوگیری نمایند.

فروش سنگ نمک سختی گیر

انواع سختی آب

سختی موقت (Temporary hardner): که متشکل از بی کربنات کلسیم و منیزیم است که به آن سختی کربناتی گفته می‌شود این درجه از سختی با افزایش PH  و گرما از بین می‌رود به این شکل که به علت اینکه کربنات کلسیم ، آهن و … زمانی که حرارت داده می‌شود کربنات ها رسوب کرده و سختی آب کاهش پیدا می‌کند.

سختی دائم (Noncarbonate hardner): که از آن به سختی غیر کربناتی یاد می‌شود این سختی با روش های سختی زدایی سختی موقتی کاهش پیدا نمی‌کند زیرا با حرارت دادن به آن تنها نمک های کربناتی آن ته نشین می‌شوند و دیگر یونهای مانند سولفات ، کلرید و … باقی می‌مانند که باعث زیان رساندن به لوله ها و خوردگی های شدید می‌شوند این نوع از سختی را فقط میتوان با سیستم های سختی گیر رزینی کاهش داد و روش های سنتی تاثیری در روند آن ندارد.

فروش سنگ نمک سختی گیر

علت خرید سنگ نمک سختی گیر

با توجه به موارد گفته شده مشخص شد که خرید سنگ نمک سختی گیر همواره یکی از دغدغه های جدی مدیران آپارتمانها و مدیران صنعتی است چرا که وجود آب سخت در تاسیسات مانند یک سم کشنده است.

این سم کشنده به راحتی و با کمتر از 500 هزار تومان قابل درمان و از بین بردن است اما اگر به مرور در تمامی تاسیسات ایجاد رسوب نمود آن وقت باید منتظر هزینه‌های هنگفت چند ده میلیونی تعویض اتصالات باشید.

فروش سنگ نمک سختی گیر

شما هیچگاه قادر نخواهید بود سختی آب را به طور کل از بین ببرید چرا که عملیات تصفیه آب جهت شهر بزرگی مانند تهران هزینه‌های سرسام آوری دارد علی الخصوص آب در حوزه صنعت میزان سختی بسیار بالایی دارد که همین خود دلیلی بر این موضوع است که بازرسی دوره‌ای و سختی گیری در فواصل کوتاه مدت باید اولویت کار واحد تاسیسات باشد.

فروش سنگ نمک سختی گیر

نمک احیای رزین چیست؟

برای احیای دستگاه رزین بهترین محلول، آب و نمک سختی گیر است که جان دوباره‌ای به دستگاه می‌بخشد چرا که آب های سخت در استفاده های صنعتی که دارند، تاسیسات و خروجی نهایی محصولات را با مشکلات جدی مواجه می‌کنند.

به همین دلیل خرید نمک سختی گیر همواره دغدغه مردم در استفاده‌های مسکونی و یا صنعتی از گذشته می‌باشد زیرا وجود آب سخت مشکلاتی عدیده و هزینه های هنگفتی را ایجاد می‌کند که که گاه باعث مسموم شدن نیز می‌گردد.

فروش سنگ نمک سختی گیر

برای از بین بردن سختی آب از روش های متفاوتی استفاده می‌شود که یکی از این روش های مفید در این خصوص بهره‌مندی از سختی گیر رزینی است از آنجایی که یونهای کلسیم و منیزیم باعث سختی آب می‌شوند لذا در فرایند حذف سختی آب به منظور حذف کلسیم و منیزیم ، آب را از میان رزین ها (حاوی یون سدیم) عبور می‌دهند و رزین سدیم خود را با آب مبادله کرده و کلسیم و منیزیم را جذب می‌کند و به اصطلاح آب را نرم می‌کند.

در این شرایط آب حاوی سدیم می‌شود و به مرور با رسوب کلسیم و منیزیم بر روی رزین سختی آن را از بین می‌رود و بایستی حتما فرایند احیای آن آغاز و انجام شود.

با تبادل معکوس فرایند سختی زدایی که انجام شد رزین توانایی خود را جهت سختی زدایی باز می‌یابداین فرایند یک امر و اصل مهم و حیاتی است زیرا باعث افزایش طول رزین می‌گردد.

معمولا دستگاه‌های به اصطلاح نرم کننده آب پس از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهند و بازدهی خوبی نخواهند داشت و با خرید سنگ نمک سختی‌گیر می‌توان جلوی ضرر های هنگفت به عمل آمده از آن را گرفت.

فروش سنگ نمک سختی گیر

مهمترین عامل در خرید سنگ نمک سختی گیر درصد خلوص سدیم موجود در آن است و هر چه میزان سدیم در سنگ نمک سختی گیر  بالا باشد کارایی بهتری خواهند داشت.

شاید در بازار رقابتی امروزه عده ای با انتشار تیترهایی با مضمون”فروش سنگ نمک سختی گیر ویژه بویلر با بهترین کیفیت” سعی در القای خرید سنگ نمک سختی گیر در شما را دارند ولی بایستی دقت داشته باشیم که اگر آشنایی زیادی ندارید فریب قیمت پایین اجناس و یا تبلیغات کاذب را نخورید زیرا اینها حاوی مقادیری از آهک ، جیوه و … می‌باشند.

مجددا تاکید می‌کنیم در خرید سنگ نمک سختی گیر دقت کنید که به هیچ وجه از نمونه هایی که دارای مقادیری از کلسیم هستند بهره نبرید زیرا شما مجددا باعث شده‌اید که کلسیم که خود باعث سختی آب می‌شود را وارد چرخه سختی زدایی شود.

فروش سنگ نمک سختی گیر

با محاسباتی ساده می‌توان متوجه شد هزینه خرید سنگ نمک سختی گیر چیزی در حدود 500 هزار تومان که در بازار اجناس بی کیفیت را با یک چهارم مبلغ یاد شده به فروش می‌رسانند که بکارگیری آنها صدمات جبران ناپذیری به سیستم هاو تاسیسات وارد می‌کند.

فروش سنگ نمک سختی گیر

معمولا دستگاه های رزین پس از تبادل یون سدیم با املاح آب پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند و از کار می‌افتند که در این مواقع تنها راهی که می‌توانید استفاده کنید، خرید نمک احیای رزین است هر چند که توصیه همیشگی ما استفاده از سنگ نمک سختی گیر است.

نمک سختی گیر آب

حتما تا الان متوجه اهمیت سنگ نمک سختی گیر برای احیای رزین، موتورخانه و لوله ها در کارخانه ها، آپارتمان ها و واحد های مسکونی شده‌اید.

برای خرید سنگ نمک سختی گیر حتما باید به میزان درصد خلوص سدیم در سنگ نمک توجه ویژه‌ای کنید هرچه این میزان بالاتر باشد، کارایی بیشتری را به دنیال خواهد داشت.

فروش سنگ نمک سختی گیر

انتخاب سنگ نمک جهت سختی گیر

در عملیات سختی گیری حتما توجه داشته باشید که از سنگ نمکی استفاده کنید که بدون کلسیم باشد.

اگر در عملیات سختی گیری از سنگ نمکی استفاده کنید که کلسیم داشته باشد فقط پول خود را دور ریخته اید چرا که علت اصلی وجود رسوب، سختی آب است و آب سخت نیز بر اثر کلسیم و منیزیم به وجود می‌آید در نتیجه شما سختی مجدد را وارد دسگاه خود نموده‌اید.

فروش سنگ نمک سختی گیر

فروش نمک سختی گیر

متاسفانه دیده شده بسیاری از افراد برای راحتی بیشتر از نمک برای سختی گیری استفاده می‌کنند که این کار به شدت باعث خرابی دستگاه و تاسیسات شما خواهد شد.

نمک هایی که به اسم سختی گیر فروخته می‌شود از سنگ نمک بی کفیت تهیه شده و دلیل ارزان بودن آن هم همین مورد اخیر است.

با یک حساب سر انگشتی اگر نمک سختی گیر آب از سنگ نمک با خلوص بالای 99 درصد تهیه شده باشد یعنی سنگ نمک کوبیده شده از نوع ممتاز باشد مطمئن باشید قیمت نمک آن به هیچ وجه نباید کمتر از تنی 350 هزار تومان باشد.

فروش سنگ نمک سختی گیر

اما نمک های سختی گیر آب با قیمت تن 100 تا 150 هزار تومان فروخته می‌شود که جای تامل فراوان دارد.

روش صحیح احیا سختی گیر توسط سنگ نمک سختی گیر

خب الان وقت آن رسیده که رزین خود را احیاء کنیم اما به چه صورت باید این کار را انجام دهیم؟ در چنین حالتی ما بایستی با روش درست و مناسب رزین خود را با آب نمک شستشو داده و آن را احیا نماییم.

با انجام صحیح این کار روند سختی زدایی آب بهتر و عمر سیستم بیشتر خواهد شد زیرا احیای رزین مبنای اصلی فعالیت سیستم های تاسیساتی مسکونی و صنعتی است و باید همواره و پی در پی این چرخه با استفاده از سنگ نمک سختی گیر به طور مداوم و در فواصل معین تکرار شود تا عمر دستگاه‌های رزین که معمولا پنج سال است کاهش پیدا نکند.

ما برای این کار از دو روش می توانیم استفاده نماییم .

  • دستگاه های سختی گیر دستی رزینی
  • دستگاه سختی گیر اتوماتیک رزینی

برای شروع بایستی ستون رزین را 5 دقیقه شستشوی معکوس انجام داد این کار باعث می‌شود که فشردگی رزین از بین رفته و در ادامه کار نمک به همه قسمتهای آن دسترسی پیدا کند این مرحله معمولا 15 تا 20 دقیقه به طول خواهد انجامید.

فروش سنگ نمک سختی گیر

سپس شیر را در حالت احیا قرار می‌دهیم و محلول غلیظ آب و نمک ( که ترکیب شده از آب و نمک محلول از سنگ نمک سختی گیر است) را وارد کرده ( از بالا) و از پایین خارج می‌شود این مرحله نیز زمانبندی مانند مرحله قبل دارد و معمولا این مرحله نیز بین 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. البته این زمان وابسته به کیفیت نمک و دستگاه نیز می‌باشد.

در پایان نیز برای شستشو و جلوگیری از شوری محلول آب نمک با آب به شستشو می‌پردازیم برای انجام کار با بستن شیر مکش نمک مسیر مکش را مسدود می‌کنیم و جریان آب را به سمت آن هدایت می‌نماییم.

برای احیا هیچ گاه از نمکی که دارای ید است بهره نبرید زیرا ید به رزین زیان می‌رساند و همچنین نمکهای پودری به هیچ وجه مفید نبوده ولی می‌توان از نمکهای پودری بدون ید استفاده کرد هر چند که به شما توصیه نمی‌کنیم چنین کاری را انجام دهید.

بهترین نوع نمک برای خرید، سنگ نمک سختی گیر می‌باشد. سنگ نمک سختی گیر به عنون منبع اصلی و قابل اعتماد این کار از دوباره کاری و راندمان پایین کار احیا  جلوگیری می‌نماید.

فروش سنگ نمک سختی گیر

برای هر لیتر رزین 25 کیلوگرم سنگ نمک سختی گیر استفاده می‌کنند تا درصد خلوص آب نمک به ده درصد برسد البته کم و زیاد بودن آن بسته به نظر تولید کننده دستگاه دارد ولی معمولا این مقدار استاندارد است پس در این خصوص بایستی دقت بالایی صورت پذیرد تا محلول 10 درصدی آب و نمک وارد مخزن حاوی رزین وارد شود و همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم حتما از سنگ نمک خالص برای این کار استفاده نمایید.

دلیل اینکه تاکید بر سنگ نمک سختی گیر داده می‌شود این است که در صورتی که از نمک پودری یا هر نوع نمک صنعتی به جای سنگ نمک سختی گیر ( که آن هم بایستی خالص باشد) استفاده کنید بر میزان سختی و رسوبات دستگاه خود اضافه خواهید کرد و نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد و باید دوباره کاری با هزینه های بیشتر صورت پذیرد.

فروش سنگ نمک سختی گیر

فروش سنگ نمک سختی گیر

مجموعه سنگ نمک هالیتو با در اختیار داشتن معدن سنگ نمک و سیستم توزیع روزانه سنگ نمک در سطح شهر تهران، (بارگیری از انبار تهران) انواع سنگ نمک بدون کلسیم ویژه سختی گیر را با قیمت مناسب در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشته باشید برای شما ارسال می‌کند.

فروش سنگ نمک سختی گیر

برای ثبت سفارش کافیست آدرس خود و میزان سفارشتان را برای ما ارسال کنید. حداقل سفارش جهت ارسال دو تن می‌باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!