راه های ارتباطی با مرکز فروش سنگ نمک هالیتو
سوالات شما
_

آیا شما سوالی دارید؟

بسیاری از مشتریان و مراجعه کنندگان به مجموعه سنگ نمک هالیتو همواره سوالات مختلفی را در خصوص سنگ نمک می‌پرسند که ما تصمیم گرفتیم پرسش ها و پاسخ های ارائه را شده را جهت اطلاعات بیشتر شما همراهان گرامی مجموعه هالیتو این اطلاعات را در اختیار شما نیز بگذاریم.

مجموعه سنگ نمک هالیتو در زمینه های مختلفی فعالیت می‌نماید که گوشه از فعالیتهای مجموعه به شرح ذیل است:

  • استخراج سنگ نمک سفید، نارنجی و قرمز
  • صادرات سنگ نمک
  • بزرگترین تامین کننده سنگ نمک آبی
  • تهیه و تامین سنگ نمک خرد شده یا اصطلاحا نمک دانه بندی
  • اجرای اتاق نمک
  • بزرگترین تولید آجر نمک
  • بزرگترین تولید سنگ نمک تزیینی
  • تولید صابون سنگ نمک
بخشی از فعالیتهای گسترده مجموعه هالیتو است لذا اگر شما هم سوالی در خصوص هر کدام یک از این حوزه های سنگ نمک دارید برای ما بفرستید ما پاسخ آن را در همین صفحه درج خواهیم کرد.
از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
راه های ارتباطی

سوالات متداول

سنگ نمک چیست؟
سنگ نمک یک عنصر طبیعی و در حقیقت یک کانی کاملا معدنی است که هیچگاه امکان ساخت مصنوعی آن وجود ندارد و به صورت موهبتی الهی از معادن نمک استخراج می‌شود و به عنوان ماده اولیه در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و معمولترین استفاده از آن تولید نمک خوراکی است.
آیا سنگ نمک ید دارد؟

سنگ نمک طی آزمایشاتی که انجام شده در درون خود به صورت طبیعی ید دارد البته باید توجه داشته باشید که منظور از سنگ نمک، سنگ نمک خوراکی است.

آیا سنگ نمک همان نمک دریاست؟

خیر سنگ نمک از معادن سنگ نمک استخراج می‌شود و با نمکی که حاصل تبخیر آب دریاست بسیار متفاوت است و جالب است بدانید اساتید به نام طب سنتی ایران تاکید دارند آن نمکی که پزشکان نامدار ایرانی مانند ابن سینا و سایرین تاکید داشته اند و آنچه در روایات در خصوص منافع نمک گفته شده منظور نمک حاصل از سنگ نمک کوهی است.

آیا سنگ نمک در آتش می‌سوزد؟
خیر سنگ نمک در اثر ارتباط با آتش اتفاقی برای آن رخ نمی‌دهد و جالب اینکه مجموعه هالیتو سنگ نمک صفحه ای مخصوص آشپزی را نیز تولید می‌کند البته بهتر است این حرارت ملایم باشد چون ممکن است سبب ترک برداشتن سنگ نمک بر اثر مجاورت طولانی با شعله بلند آتش شود.

سایر سوالات

آیا سنگ نمک انرژی مثبت دارد؟

بله سنگ نمک یکی از منابع انرژی مثبت است و تحقیقات علمی فراوانی در این خصوص صورت گرفته و اثبات شده سنگ نمک مانند یک موجود زنده عمل کرده و آلودگی های محیطی را نیز جذب کرده و فضای اطراف را پاکیزه می‌کند و بر همین اساس ایده ساخت چراغ خواب سنگ نمک و آباژور سنگ نمک و اتاق نمک شکل گرفته است.

آیا سنگ نمک خوراکی است؟

همه سنگ نمک ها خوراکی نیستند ولی برخی از انواع سنگ نمک که خلوص بسیار بالایی دارند قابلیت مصرف خوراکی دارند هر چند که به گفته وزارت بهداشت نباید از سنگ نمک جهت مصرف خوراکی استفاده کرد و فقط نمک تصفیه شده مورد تایید است.

سنگ نمک امواج وای فای را می‌گیرد؟

یکی از قابلیت های سنگ نمک واکنش به محیط اطراف است و به همین منظور در مکتب فنگ شویی تاکید شده در مراکزی از منزل که دارای آلودگی فراوان است از سنگ نمک استفاده شود لذا اگر سنگ نمک را در مجاورت آنتن وای فای قرار دهید به دفع امواج کمک زیادی می‌کند.

چگونه سنگ نمک انرژی منفی را می‌گیرد؟

سنگ نمک به خودی خود در هر محیطی که باشد آلودگی های محیطی را جذب می‌کند که این الودگی های محیطی همان یون های مثبت هستند و انرژی منفی نیز نوعی یون مثبت است که انرژی منفی را انتشار می‌دهد و سنگ نمک عامل بسیار مهمی برای دفع آن است.

از سنگ نمک چه استفاده ای می‌شود؟
سنگ نمک کاربردها و استفاده های بسیار فراوانی دارد که بیشترین مورد مصرف آن برای تولید نمک خوراکی و استفاده در صنعت است به طور کلی هیچ صنعتی را نمی‌توان پیدا کرد که از نمک و سنگ نمک بی نیاز باشد.
سنگ نمک از کجا تهیه می‌شود؟

سنگ نمک از معادن نمک (سنگ نمک) استخراج می‌شود و پس از آن خرد شده و به دانه های کوچکتر تقسیم می‌شود.

چرا سنگ نمک آب (خیس) می‌شود؟

سنگ نمک به فضای اطراف خود شدیدا واکنش نشان می‌دهد لذا اگر محیط اطراف دارای رطوبت باشد سنگ نمک شروع به خیس شدن خواهد کرد که این همان خاصیت سنگ نمک است که مولکول های موجود در هوای اطراف را به خود جذب می‌کند.

چطوری سنگ نمک بسازیم؟

سنگ نمک ساختنی نیست و فقط به صورت طبیعی در معادن سنگ نمک یافت می‌شود.

چگونه سنگ نمک را بتراشیم؟

برای تراش سنگ نمک از دستگاه فرز مخصوص باید استفاده شود و اگر سنگ نمک در قطعات بسیار بزرگ چند تنی باشد می‌بایست از قله بر استفاده شود.

چگونه سنگ نمک را پودر کنیم؟

برای پودر کردن سنگ نمک آن را وارد دستگاه کوبش کرده و ریزترین دانه بندی سرند پودر است که پس از جمع اوری کاملا شبیه به آرد است و نمک پودری نام دارد.

چند نوع سنگ نمک داریم؟
سنگ نمک ها تنوع بسیار زیادی دارند و از جمله آنها می‌توان به سنگ نمک سفید اعلاء، سنگ نمک سفید رگه دار، سنگ نمک سفید درجه یک، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی، سنگ نمک آبی، سنگ نمک سیاه، سنگ نمک کریستالی شیشه ای اشاره کرد.
در اتاق نمک چگونه می‌توان نورپردازی کرد؟

در اتاق های نمکی به دو شیوه می‌توانید نورپردازی کنید اولین روش استفاده از لامپ های ریسه ای RGB است که با داشتن کنترلر به راحتی رنگ آن قابل تعویض است البته لامپ های ریسه ای برای اتاق های نمک درمانی مناسب نیست و روش دوم استفاده از تابلویی پر از لامپ رشته ای است که این روش برای نورپردازی پشت آجر نمک بسیار جلوه زیبایی دارد و خاصیت درمانی زیادی نیز دارد.

کف اتاق نمک را با چه نمکی باید پر کرد؟
کف اتاق نمک را با نمک دانه بندی سایز شکری اگر پر کنید بسیار مناسب است چرا که اگر از نمکی مانند نمک پودری استفاده کنید پس از مدتی کلوخه شده و به هم می‌چسبد و نمک های درشت تر نیز پای افراد را زخمی خواهد کرد.
دستگاه پخش نمک در هوا چیست؟
این دستگاه که به نام هالوزنراتور شناخته می‌شود در دو نوع خانگی و سالنی و بزرگ ساخته می‌شود و وظیفه ان پخش کردن نمک در هواست اگر شما قصد ساخت اتاق نمک درمانی داشته باشید استفاده از آن در اتاق نمکیتان ضروری است.
آیا استفاده از سنگ نمک سیاه برای سختی گیری اشکالی دارد؟
بله سنگ نمک های سیاه به دلیل میزان سدیم بسیار پایین و منیزیم و کلسیم بالا نه تنها کلسیم و منیزیم را که عناصر اصلی تولید رسوب است از بین نمی‌برند بلکه میزان رسوبات را بیشتر کرده و به رزین آسیب جدی وارد می‌کنند.
سنگ نمک را در کجای خانه قرار دهیم؟
سنگ نمک به دلیل اینکه توان جذب آلودگی ها را دارد بهتر است در مکان هایی از آن استفاده کنید که احتمال وجود انرژی منفی و آلودگی می‌رود مانند کنار تلویزیون و کامپیوتر برای جذب امواج الکتریسیته، کنار یک فرد سیگاری برای جذب دود سیگار، در دستشویی برای جذب آلودگی ها.
شستن سنگ نمک چگونه است؟
سنگ نمک های درمانی هالیتو را هر دو هفته یکبار می‌توانید از سمت برچسب خورده زیر آب بگیرید و بشویید و قسمتهای دیگر را به راحتی با یک دستمال مرطوب به آهستگی تمیز نمایید.
سنگ نمک درمانی چیست؟
سنگ نمک هایی که خلوص بسیار بالایی داشته باشند و فاقد گچ و آهک باشند و میزان سدیم آنها بیشتر از ۹۸٫۵ درصد و کلسیم و منیزیم صفر داشته باشند جزو سنگ نمک های درمانی محسوب می‌شوند.
سنگ نمک کریستالی چیست؟
سنگ نمک کریستالی نوعی از سنگ نمک است که حاصل خشک شدن دریاچه های آب شیرین از میلیون ها سال قبل است که در نتیجه انباشته شدن طی قرنها در دل معادن، تبدیل به سنگ نمک شده با این تفاوت که شکل آن مانند شیشه است و بسیار شفاف می‌باشد و خواص دارویی فراوانی نیز دارد و سنگ نمک کریستالی هر چه شیشه ای تر باشد قیمت بالاتری دارد.
سنگ نمک کریستالی فقط در معدن پیدا می‌شود؟
خیر سنگ نمک کریستالی در حاشیه برخی از رودخانه ها نیز دیده شده و به کریستال دریای مشهور است و از لحاظ ارزش خوراکی و دارویی جایگاهی ندارد.
سنگ نمک چگونه تشکیل شده است؟
سنگ نمک ماده ای طبیعی است که حاصل خشک شدن دریاها و دریاچه ها در پایان دوره دوم زمین شناسی است و جمع شدن رسوبات موجود در دریاها و در دل کره زمین پس از میلیون ها سال سبب ایجاد معادن سنگ نمک شده است.
آیا سنگ نمک بنفش وجود دارد؟
در طبیعت سنگ نمک آبی رنگ وجود دارد و برخی از سنگ نمک های آبی به دلیل غلظت بالای پتاسیم، به رنگ بنفش گرایش پیدا کرده اند.
آیا درون سنگ نمک گچ وجود دارد؟
برخی از سنگ نمک ها به دلیل دارا بودن عناصری درون خود رنگ آنها تغییر می‌یابد مانند سنگ نمک آبی و سنگ نمک قرمز که دلیل تغییر رنگ آنها وجود پتاسیم و آهن است اما برخی دیگر از سنگ نمک ها نیز هستند که ناخالصی موجود در آنها شامل گچ بوده و کیفیت پایینی نیز دارند.
سنگ نمک اصل چیست؟
در واقع همه سنگ نمک اصل هستند و سنگ نمکی که توسط انسان ساخته شده باشد وجود ندارد اما در حقیقت اصطلاح سنگ نمک اصل اشاره به سنگ نمک هایی دارد که خلوص انها بالاتر از ۹۹ درصد باشد چرا که این چنین سنگ نمک هایی بسیار کمیاب هستند.
تفاوت هالوژنراتور و هالوتراپی چیست؟
هالوتراپی به معنای نمک درمانی است اما هالوزنراتور دستگاهی است که نمک را در هوا پخش می‌کند.
اسپلوتراپی چیست؟
اسپلوتراپی همان نمک درمانی است اما با این تفاوت که عملیات نمک درمانی در یک غار نمک طبیعی انجام می‌پذیرد و از دستگاه هالوزنراتور نیز استفاده نمی‌شود.
نمک خوراکی را چگونه تهیه می‌کنند؟
تهیه نمک خوراکی در هر کشوری بر اساس استاندارد همان کشور صورت می‌گیرد و در ایران بر اساس استانداردی که وزارت بهداشت اعلام کرده انجام می‌شود و در این روش باید سنگ نمک وارد حوضچه محلول شده و یک محلول آب نمک غلیظ ایجاد شود و سپس وارد دستگاه سانتریفیوژ شده و پس از طی مراحلی و خشک شدن مجدد به نمک تصفیه شده تبدیل می‌گردد.
آیا می‌توان سنگ نمک تقلبی تولید کرد؟
سنگ نمک یک ماده کاملا طبیعی است که از درون معادن سنگ نمک استخراج می‌شود و امکان تولید نمونه مصنوعی آن وجود ندارد و از دیگر سو به دلیل قیمت بسیار پایین سنگ نمک، عملا توجیه اقتصادی برای ساخت نمونه مصنوعی آن وجود ندارد چرا که سنگ نمک طبیعی به وفور قابل استخراج و استحصال است اما در خصوص برخی از انواع سنگ نمک مانند سنگ نمک آب یکه به شدت نایاب است ممکن است برخی افراد سودجو با ترفندهایی به سنگ نمک رنگ تزریق کنند که آن هم به راحتی قابل تشخیص است.
آیا سنگ نمک منشا شیمیایی دارد؟
باید توجه داشت که سنگ نمک حاصل خشک شدن دریاچه ها و اقیانوس های بسیار بزرگی است که بیش از ۲۰۰ میلیون سال قبل وجود داشته اند و پس از شروع دوره سوم زمین شناسی به مرور خشک شده اند و رسوبات انباشته شده در طی این زمان طولانی تبدیل به معادن سنگ نمک شده است لذا سنگ نمک ماده ای کاملا طبیعی و معدنی است.
نمک طبیعی چیست؟
نمک های مصرفی خانوار به دو طریق تامین می شوند که یکی از طریق دریا و دیگری از معادن سنگ نمک است و اگر این نمک ها عملیات تصفیه روی آن انجام نشود حالت طبیعی خود را حفظ می کنند اما با انجام شدن تصفیه اگر چه خلوص نمک بالاتر می رود ولی از حالت طبیعی خارج شده و آن چه باقی می ماند فقط سدیم است و ممکن است مناسب همه افراد نباشد و سبب افزایش فشار خون شود.
چطور سنگ نمک بسازیم؟
بسیاری از افراد گمان می کنند که امکان ساخت سنگ نمک در منزل وجود دارد اما باید بدانید که سنگ نمک یک کانی طبیعی و معدنی است و از معادن سنگ نمک استخراج می شود و تاکنون نمونه ساخته شده آن به دست بشر مشاهده نگردیده است و از طرفی به دلیل قیمت پایین سنگ نمک اصولا ساخت نمونه و کپی از آن منطقی نیست.
آیا سنگ نمک سنگ رسوبی است؟
بله سنگ نمک حاصل انباشته شدن رسوبات درون کره زمین و تغییرات جغرافیایی صورت گرفته از ۲۰۰ میلیون سال قبل تاکنون است.
نحوه نگهداری از سنگ نمک چگونه است؟

اگر سنگ نمک شما از نوع کلوخه و معدنی است کافیست در مکان باز نباشد چون که بارش باران به مرور به آن آسیب می زند و سنگ نمک‌های تزیینی نیز برای نگهداری درون منزل هیچگونه مشکلی ندارند و کافیست ماهی یکبار روی آن را با دستکالی مرطوب تمیز نمایید تا سنگ نمک قابلیت تبادل یونی خود را بازیابد.

نمک دریا بهتر است یا سنگ نمک؟

نمک های دریایی به دلیل اینکه رطوبتی ذاتی را به همراه خود دارند برای معدن و اندام بدن چندان مفید نیستند خصوصا کسانی که بدنشان به دریافت رطوبت اضافی حساسیت دارد و از طرفی طبق گفته حکما نمکی که فواید فراوانی را با خود برای بدن به همراه دارد همان نمک کوهی یا معدنی است. جالب است بدانید بزرگترین کشورهای دارنده و تولید کننده نمک دریا در دنیا مانند چین و هند از بزرگترین وارد کنندگان سنگ نمک در دنیا نیز می باشند.

معدن نمک آبی گرمسار کجاست؟

سنگ نمک آبی گرمسار نایاب ترین و گران ترین نوع سنگ نمک در جهان است و علت اصلی این موضوع آن است که مقدار استحصال و استخراج این سنگ نمک بسیار محدود است و از طرفی هیچگاه مشخص نیست که این سنگ نمک در کجا ممکن است یافت شود و همین مورد اخیر یکی از دلایل گران بودن این سنگ نمک است چرا که حالت اکتشافی دارد به طور مثال اگر در یک معدن سنگ نمک آبی پیدا شد، هیچ تضمینی نیست که مجددا در همان معدن و یا همان رگه، سنگ نمک آبی وجود داشته باشد ولی تاکنون غیر از منطقه گرمسار، سنگ نمک آبی جایی دیگر دیده نشده است به غیر از نمک آبی دانه شکری که در مناطقی از سمنان وجود دارد.