سنگ نمک آبی گرمسار

 

سنگ نمک آبی گرمسار نایاب ترین سنگ نمک در دنیاست اما متاسفانه در کشورمان ایران شناخته شده نیست.

 

مشتریان اصلی این سنگ نمک، کشورهای اروپایی هستند و عمده صادرات این محصول به این کشورها صورت می‌پذیرد.

مهمترین نکته در تجارت سنگ نمک آبی به دست آوردن و خریدن این سنگ نمک است چرا که مقدار آن بسیار کم و محدود است.

به طور مثال بعضا مشتریان اروپایی مجموعه سنگ نمک هالیتو برای خرید 250 کیلوگرم سنگ نمک آبی ممکن است دو ماه منتظر بمانند.

نکته

اگر قصد خرید سنگ نمک آبی گرمسار را دارید حتما از یک ماه قبل سفارش خود را ثبت کنید

 

سنگ نمک آبی مصرف خوراکی دارد و به دلیل پتاسیم بسیار بالا حالتی شادی آور و مفرح به شخص می‌بخشد.

مصرف این سنگ نمک برای افرادی که مشکلات روحی و افسردگی دارند بسیار مناسب است.

کدام سنگ نمک آبی صادراتی است؟

سنگ نمک آبی به نام های مختلفی شناخته می‌شود که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 • سنگ نمک آبی
 • نمک آبی
 • نمک آبی ایران
 • سنگ نمک آبی گرمسار
 • سنگ نمک آبی سمنان
 • Persian Blue Salt
 • سنگ نمک آبی رنگ

اسامی متعددی هستند که به این کالای ناب ایرانی اشاره دارند اما یک نکته بسیار مهم را نباید از نظر دور داشت که آن سنگ نمک صادراتی که همه تجار بین المللی به دنبال آن هستند سنگ نمک آبی گرمسار است.

توجه داشته باشید
سنگ نمک آبی گرمسار کالای مورد نظر تجار اروپایی است و در اصل همان PERSIAN BLUE SALT است

 

معدن سنگ نمک آبی کجاست؟

سنگ نمک آبی در شهرهای مختلف ایران به صورت رگه دیده شده اما پس از برداشت و نمونه گیری مشخص شده که ارزش خوراکی ندارد لذا مورد توجه قرار نگرفته است.

به طور کلی سنگ نمک آبی در دو شهر بسیار بیشتر از مکان های دیگر به چشم آمده که عبارتند از گرمسار و سمنان!

ولی همانطور که در بالا نیز گفته شد سنگ نمک آبی صادراتی ایران در اصل همان سنگ نمک آبی گرمسار است.

برای درک بیشتر و بهتر این موضوع ادامه مطلب را با ما همراه باشید که بدانیم چرا تنها سنگ نمک آبی صادراتی باید متعلق به گرمسار باشد.

سنگ نمک آبی سمنان

در شهر سمنان بعضا رگه هایی از سنگ نمک آبی یافت می‌شود ولی یک نکته بسیار اساسی که وجود دارد نوع سنگ نمک به دست آمده است.

سنگ نمک آبی سمنان حالت شکری دارد و سنگ نمک های استحصال شده حالت بلوری ندارند چرا که یکی از مبانی ارزش گذاری نمک آبی بلوری بودن آن است.

به تصویر پایین دقت کنید نمونه ای از سنگ نمک آبی سمنان را مشاهده می‌نمایید.

سنگ نمک آبی گرمسار

به نوع سنگ نمک دقت کنید! دانه بندی سنگ نمک حالت شکری دارد و از نوع کریستالی نیست!

سنگ نمک آبی گرمسار

این سنگ نمک همانطور که گفته شد سنگ نمک آبی ایرانی است که متقاضی خرید آن در خارج از مرزهای ایران بسیار فروان است.

این سنگ نمک علاوه بر اینکه حالت بلوری دارد میزان بسیار بالایی پتاسیم در درون خود جای داده است.

قبلا نیز گفته شد که پتاسیم علاوه بر اینکه حالتی روح افزا و فرح بخش دارد سبب شده سنگ نمک آبی گرمسار طعم بسیار بینظیری را به غذا بدهد.

جالب است بدانید
جالب است بدانید در بسیاری از رستوران های معروف اروپایی از نمک آبی ایران برای طعم دادن به غذا استفاده می‌شود

 

در تصویر پایین نمونه ای از سنگ نمک آبی گرمسار را می‌بینید.

سنگ نمک آبی گرمسار

یک نکته که لازم است ذکر شود همواره در یک کیلو سنگ نمک آبی حدود 8 تا 10 درصد آن آبی رنگ است و مابقی به رنگ سفید خواهد بود.

البته در هر بار استخراج سنگ نمک آبی، رنگ سنگ نمک ممکن است متفاوت باشد که این رنگ به آبی یا بنفش میل پیدا می‌کند.

صادرات سنگ نمک آبی

اگر قصد صادرات سنگ نمک آبی را دارید باید بدانید سنگ نمک آبی گرمسار که در واقع همان Persian Blue Salt است مقدار بسیار کمی در طبیعت دارد.

این نعمت الهی در دامن طبیعت به سختی و به شکل رگه بعضی مواقع نمایان می‌شود و هیچگاه روی مقدار دقیق آن نمی توان حساب کرد.

سنگ نمک آبی گرمسار

مجموعه سنگ نمک هالیتو تخصصی ترین مجموعه ای است که در حوزه سنگ نمک آبی فعالیت می‌کند و همواره جهت تامین نیاز مشتریان ثابت خود، سنگ نمک آبی جهت عرضه موجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این سنگ نمک گرانبها با ما تماس بگیرید.

خرید نمک آبی صادراتی

نمک آبی نوعی نمک کمیاب است که به خاطر خواص زیادی که دارد، در تمام جهان شناخته شده است. این نمک تنها در ایران و در استان سمنان وجود دارد؛ به همین خاطر به آن نمک ایرانی هم می گویند. رنگ آبی این نمک کاملا طبیعی است و علت آن را می توان وجود کلرید پتاسیم در آن دانست. نمک آبی از جمله با ارزش ترین نمک های موجود در دنیا است و فواید بسیاری دارد. در ادامه مطالب بیشتری را درباره نمک آبی ایرانی بررسی می کنیم. اگر قصد خرید نمک آبی را دارید، تا پایان با ما همراه باشید.

سنگ نمک آبی گرمسار

طریقه مصرف نمک آبی

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم نمک آبی یکی از ارزشمندترین نمک های مورد استفاده در تمام دنیا است؛ بنابراین آگاهی از مصرف درست این نمک ایرانی برای حفظ ارزش غذایی آن یک مسئله مهم محسوب می شود. در مصرف این نمک ایرانی باید دقت کنید که بهترین زمان اضافه کردن نمک به غذا لحظات پایانی پخت است. نمک های آبی سرشار از ید طبیعی هستند و از آن جا که ید در گرمای زیاد از بین می رود، افزودن نمک در همان ابتدای پخت سبب از بین رفتن ید موجود در آن می شود.

نکته دیگری که بهتر است در مورد مصرف نمک آبی بدانید، استفاده از نمک درشت و گرانول است. نمک آبی درشت و گرانول نسبت به نمک پودری دیرتر حل می شود؛ بنابراین امکان از بین رفتن ید آن کم تر است و خاصیت آن حفظ می شود.

سنگ نمک آبی گرمسار

خواص نمک آبی

نمک آبی به دلیل وجود مواد معدنی مختلف در ساختار آن یک ماده طبیعی بسیار مفید است. این نمک ایرانی با خواص زیادی که دارد، می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها موثر واقع شود. در ادامه به برخی از خواصی که پس از خرید نمک آبی و مصرف آن می توانید از آن ها بهره مند شوید، اشاره خواهیم کرد.

 • ضد باکتری و ضد عفونی کننده: تهیه یک محلول آب نمک با نمک آبی و غرغره کردن آن در دهان علاوه بر این که برای سلامت دهان و دندان مفید است، می تواند در درمان گلو درد هم به شما کمک کند. این نمک باکتری ها را از بین می برد و مانند یک ضد عفونی کننده عمل می کند.
 • رفع اضطراب و استرس: یکی دیگر از خواص نمک آبی بالا بردن میزان هورمون اکسی توسین در بدن است که این مسئله باعث می شود، اضطراب و استرس در افراد از بین برود.
 • فواید نمک آبی در هضم غذا: نمک آبی در هضم غذا بسیار موثر است و کمک می کند تا هضم غذا بهتر صورت گیرد. علاوه بر این نمک آبی ایرانی برای رفع مشکلات معده هم تاثیر گذار خواهد بود و می تواند سبب از بین رفتن عفونت معده شود.
 • بر طرف کردن مشکلات تنفسی: از دیگر فواید نمک آبی می توان به اثرات آن در درمان مشکلات تنفسی اشاره کرد. تنفس بخور نمک آبی کمک می کند تا گرفتگی بینی و مشکلات مرتبط با دستگاه تنفسی بهبود یابد.
 • بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن: این نمک طبیعی با تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن به سلامت آن کمک می کند و موجب می شود که سیستم ایمنی بدن عملکرد مناسبی داشته باشد. نمک آبی در رفع مشکلات کلیوی، قلبی و عروقی و بسیاری از بیماری ها مفید خواهد بود.
 • پیشگیری از سرطان: یکی دیگر از فواید نمک آبی به پیشگیری از سرطان می توان اشاره کرد. این به خاطر اکسیژن رسانی مناسب به بدن و تنظیم گردش خون است.
 • جلوگیری از پوکی استخوان: با توجه به این که نمک آبی یک منبع غنی از مواد معدنی مختلف است، با تامین سدیم بدن به اندازه کافی می تواند مانع از پوکی استخوان ها شود.
 • درمان افسردگی: یکی دیگر از اختلالاتی که می توان با مصرف نمک آبی به درمان آن کمک کرد، افسردگی است. با مصرف نمک آبی هورمون های سروتونین و ملاتونین سبب می شوند تا حس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشید و دچار افسردگی نشوید.

سنگ نمک آبی گرمسار

مزایای نمک آبی برای پوست

علاوه بر خواصی که در بخش قبل بیان کردیم، نمک آبی فواید دیگری هم دارد که یکی از مهم ترین آن ها لایه برداری و کمک به حفظ سلامت پوست است. با خرید نمک آبی و استفاده از آن روی پوست می توانید از خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری آن بهره من شوید و بیماری های پوستی خود را درمان کنید. این نمک ایرانی برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مانند اگزما، آکنه و… مفید است.

علاوه بر این با نمک آبی می توانید مانع از پوسته پوسته شدن پوست خود شوید و قرمزی و التهابات آن را از بین ببرید. اگر به دنبال یک لایه بردار مناسب برای پوست خود می گردید این نمک طبیعی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

سنگ نمک آبی گرمسار

تاثیر نمک آبی برای فشار خون

شاید برای شما جالب باشد که بتوان با مصرف نمک فشار خون را کنترل کرد. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط پزشکان خارجی مشخص شده است که نمک آبی می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد و به تنظیم آن کمک کند. نمک آبی از مواد معدنی مختلفی مانند، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و… برخوردار است. وجود پتاسیم در این نمک باعث می شود که سدیم در بدن به میزان متعادلی برسد و مقدار اضافی آن از بدن خارج شود.

نمک آبی نه تنها موجب کاهش فشار خون خواهد شد؛ بلکه می تواند از بروز سکته نیز جلوگیری کند؛ بنابراین اگر مبتلا به فشار خون هستید، می توانید از خواص این ماده معدنی برای درمان و کنترل فشار خون خود بهره مند شوید.

سنگ نمک آبی گرمسار

اهمیت نمک آبی در طب سنتی

نمک آبی در طب سنتی از اهمیت بالایی برخوردار است. این ماده معدنی به دلیل وجود خواص فراوان برای درمان بیماری ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیار مورد توجه قرار دارد. نمک آبی دارای طبعی گرم و خشک است و در درمان و کنترل بیماری ها مانند یک دارو عمل می کند. این نمک طبیعی در رفع بلغم، سودا و صفرا بسیار موثر است. برای داشتن پوستی روشن و سالم معمولا استفاده از این نمک ایرانی توصیه می شود. یکی دیگر از خواص درمانی این نمک در طب سنتی افزایش اشتها است.

سنگ نمک آبی گرمسار

فروش نمک آبی در تهران

نمک آبی نوعی نمک با ارزش و کمیاب است که تنها منبع استخراج آن در کشور ایران وجود دارد. این نمک به خاطر خواص بسیار خود در سراسر دنیا معروف است و طرفداران زیادی دارد. با توجه به این که مردم ایران روزانه میزان زیادی نمک مصرف می کنند، استفاده از یک نمک طبیعی سرشار از مواد معدنی مغذی می تواند برای آن ها مفیدتر باشد؛ همین موضوع سبب شده تا تعداد زیادی از مردم برای خرید نمک آبی اقدام کنند.

فروش نمک آبی در تهران و دسترسی راحت مردم به این نمک ایرانی کمک می کند تا مردم از خواص درمانی آن استفاده کنند و به بهبود بیماری های خود بپردازند. با توجه به این که فروشندگان مختلفی در زمینه فروش نمک آبی در تهران فعالیت می کنند، باید در انتخاب مرکز معتبر دقت کافی به خرج دهید.

سنگ نمک آبی گرمسار

خرید نمک آبی صادراتی

از آن جا که نمک آبی در بین مردم محبوبیت بالایی دارد و بسیاری از افرد به خاطر خاصیت این ماده معدنی به دنبال خرید آن هستند، برخی از افراد سود جو از این موقعیت استفاده می کنند و نمک های تقلبی را به مردم می فروشند. کلاهبرداران با رنگ کردن نمک های معمولی آن ها را به جای نمک آبی اصل جا می زنند و در بازار به فروش می رسانند؛ از این رو هنگام خرید نمک آبی باید مراقب باشید که نمک تقلبی نخرید.

توجه به برخی نکات در زمان خرید این نمک ایرانی صادراتی به شما کمک می کند که در دام افراد سودجو و متقلب نیافتید و نمکی مرغوب و اصل خریداری کنید. در زیر این نکات را بیان خواهیم کرد.

 • اگر به سنگ نمک آبی دقت کنید، در داخل آن رگه های آبی را مشاهده خواهید کرد.
 • پس از خرد شدن سنگ نمک آبی، نمک خرد شده دارای رنگ سفید است.
 • سنگ نمک آبی کاملا آبی رنگ نیست؛ بلکه سنگی شفاف است که در آن رگه هایی از رنگ آبی را می توانید ببینید.

سنگ نمک آبی گرمسار

نمک آبی از کجا بخریم

با افزایش فروشندگان متقلب و کلاهبردار بسیاری از مردم برای خرید نمک آبی دچار سردرگمی می شوند و این سوال برای آن ها پیش می آید که نمک آبی را از کجا بخریم؟ اگر شما بتوانید یک مرکز معتبر را برای تامین نمک آبی مورد نیاز خود پیدا کنید، دیگر نگرانی بابت تقلبی بودن نمک ها نخواهید داشت. مجموعه هالیتو یکی از معتبرترین و بزرگ ترین تامین کنندگان نمک آبی در ایران است که علاوه بر تامین نمک در ایران، صادرات نمک به خارج از شور را نیز انجام می دهد.

جمع بندی

نمک آبی کمیاب و ارزشمند ایرانی مزایای بسیاری دارد که برای بهره مندی از این مزایا لازم است آن را به روش مناسبی مصرف کنید. ما در این مطلب علاوه بر بیان خواص و شیوه درست مصرف این نمک سعی کردیم شما را برای خرید نمک آبی اصل راهنمایی کنیم.