سنگ نمک تهران

خرید و فروش سنگ نمک تهران، سنگ نمک سختی گیر، سنگ نمک آبی، سنگ نمک هیمالیا، سنگ نمک تزیینی، نمک صنعتی، نمک خوراکی، خرید سنگ نمک خام، کارخانه بسته بندی سنگ نمک، سنگ نمک صادراتی.

کارخانه سنگ نمک تهران

کارخانه سنگ نمک در تهران یکی از بزرگترین مراکز تولید و بسته بندی سنگ نمک است که انواع سنگ نمک صادراتی، سنگ نمک سختی گیر و سنگ نمک دامی در این مرکز بسته بندی و بازارهای داخلی و صادراتی عرضه می‌شود.

آزمایشگاه کنترل کیفی، واحد تولید و فرآوری و واحد بسته بندی از مهم‌ترین واحدهای کارخانه سنگ نمک است.

تمامی سنگ نمک های تولید شده در این کارخانه طبق استانداردهای معین تولید می‌شوند و علامت استاندارد ملی ایران و پروانه بهداشت از مهم‌ترین ویژگی های نمک خوراکی تولید شده در این کارخانه است.

سنگ نمک هایی که به کارخانه آورده می‌شوند با استفاده از دستگاه های مخصوص سطح تمامی سنگ نمک ها شست و شو داده می‌شود و ناخالصی های سطح سنگ نمک از بین می‌رود.

سنگ نمک تهران

در اثر شستشوی اولیه و حذف ناخالصی های سطحی درجه خلوص سنگ نمک معمولا مقداری افزایش پیدا می‌یابد سپس با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، سنگ نمک آسیاب شده و با روش های مختلف تصفیه و فرآوری می‌شود.

کاملترین روش تصفیه و فراوری سنگ نمک، روش تبلور مجدد است که تنها روش مورد تایید وزارت بهداشت نیز می‌باشد.

در شیوه تبلور مجدد پس از آسیاب شدن سنگ نمک، بلورهای نمک در آب حل شده و آب نمک تهیه شده تصفیه می‌شود.

طی تصفیه تمامی ناخالصی ها جدا شده که معمولا از مواد شیمیایی برای این منظور استفاده می‌گردد تا تمام مواد موجود به غیر از سدیم حذف گردد.

سپس آب نمک تصفیه شده از فیلتر های شنی عبور داده می‌شود؛این فیلتر ها ذرات ریزتر از ۳۰ میکرون را هم جدا می‌نمایند سپس آب نمک به دستگاه های تبلور ورود پیدا می‌کند و پس از ورود به دستگاه آب نمک تحت خلا به وسیله حرارت تبخیر می‌شود.

بلورهای نمک تشکیل شده در اثر تبخیر آب به وسیله سانتریفیوژ جدا سازی می‌شوند، سپس به این نمک ید، پتاسیم، قند معکوس و آنتی کیک اضافه می‌شود، آنتی کیک برای جلوگیری از چسبندگی نمک وجلوگیری از توده‌ای شدن آن اضافه می‌شود سپس نمک خشک شده و به واحد کنترل کیفی ارسال می‌شود.

سنگ نمک تهران

واحد کنترل کیفی پس از آزمایش در صورتی که نمک خوراکی هیچ مشکلی نداشته باشد، نمک را به واحد بسته بندی ارسال خواهد کرد.

خرید سنگ نمک سختی گیر

وجود کاتیون‌های دو یا چند ظرفیتی و یا به عبارتی وجود یون های مثبت در آب باعث می‌شود، که آب جزو آب‌های سخت قرار بگیرد و وجود آب سخت می‌تواند مشکلات بسیاری را در صنعت و حتی زندگی روزمره ایجاد نماید.

به عنوان مثال:

  • سختی آب در صنعت نساجی باعث باقی ماندن لکه بر روی پارچه‌های تولید شده می‌شود
  • کاهش کیفیت غذا در صنایع غذایی
  • دیرپز شدن حبوبات و نشست رسوبات در ظروف آشپزخانه
  • گرفتگی لوله های انتقال آب و تاسیسات موتور خانه در آپارتمان ها

تنها نمونه‌ای از مشکلاتی است که آب سخت به وجود می‌آورد.

اما می‌توان از به وقوع پیوستن تمامی این مشکلات جلوگیری به عمل آورد و آن هم انجام عملیات سختیگ گیری و احیای رزین و دیگ بخار در بازه‌های زمانی منظم و مشخص است که بهترین روش پیشگیری و به دست آوردن سلامت مجدد تاسیسات است.

سنگ نمک تهران

اگر به هر دلیلی از انجام این کار سر باز بزنید باید منتظر مخارج بسیار سنگینی جهت تعویض اتصالات باشید که هزینه ان به هیچ وجه با هزینه انجام عملیات سختی گیری قابل قیاس نیست!

همیشه به یاد داشته باشید هر چقدر درصد سدیم در سنگ نمک بیشتر باشد، سنگ نمک سختی گیر مرغوب تر خواهد بود.

خرید سنگ نمک آبی گرمسار

سنگ نمک آبی یا به گفته اروپاییان گوهر نمکی شرق، نایاب ترین سنگ نمک در جهان می‌باشد.

وقتی صحبت از نایاب ترین می‌کنیم به معنای واقعی کلمه نایاب است چرا که همواره مشتری برای خرید سنگ نمک آبی وجود دارد اما این سنگ نمک همیشه برای خرید در دسترس نیست و خیلی از اوقات ممکن است مشتری‌ها بعضا تا چندین ماه برای خرید مقدار سفارش مورد نظر خود منتظر بمانند و به واقع چنین کالایی شایسته عنوان کمیابترین است!

این سنگ نمک نایاب تنها در معادن سمنان و گرمسار وجود داشته و از همین رو صادرات سنگ نمک آبی در انحصار کشور ایران می‌باشد.

سنگ نمک آبی حاصل فشار های شدید وارده بر روی رسوبات نمکی در طی میلیون ها سال است و مصرف آن برای موارد خوراکی است.

سنگ نمک تهران

تجارت اصلی و خرید و فروش آن تاکنون فقط در قاره‌های اروپا و آمریکا صورت گرفته و کمتر نقطه‌ای در دنیا شاهد عرضه این محصول بوده است.

شاید برایتان جالب باشد اروپایی ها اولین اقوامی بودند که سنگ نمک آبی ایران را کشف کردند و این امر کاملا اتفاقی و در زمان لشکر کشی اسکندر مقدونی به ایران رخ داد هنگامی که یکی از سربازان، تکه سنگی آبی رنگ را پیدا کرد و پس از مزمزه کردن متوجه شور مزه بودن آن شد!

سنگ نمک آبی گرمسار طعم بسیار خاصی داشته و از این رو بسیاری از رستوران های بین المللی در ایران و در اروپا خریدار سنگ نمک آبی گرمسار می باشند.

 بزرگترین مرکز تولید سنگ نمک تزیینی

تهران یکی از بزرگترین خریداران سنگ نمک در ایران می‌باشد از این رو فروش سنگ نمک در تهران در قیاس با سایر شهرها بیشتر است البته نوع سنگی که در تهران خرید و فروش می‌شود هم بسیار تعیین کننده است.

معمولا سنگ نمک تزیینی، سنگ نمک خوراکی و سنگ نمک سختی گیر سه نوع سنگ نمکی هستند که در این شهر خریداران زیادی دارد.

مرکز تولید سنگ نمک تزیینی هالیتو، سنگ نمک های مرغوب استخراج شده از معادن سنگ نمک را به وسیله دستگاه سی ان سی سنگ برش داده و برای موارد تزیینی آماده می‌کند.

سنگ نمک تهران

دستگاه های سی ان سی سنگ، قابلیت‌های فراوانی داشته و به وسیله آنها می‌توان طرح های برجسته و حکاکی روی سنگ را انجام داد.

این دستگاه در بزرگترین مرکز تولید سنگ نمک تزیینی، قابلیت ایجاد برش عمیق بر روی سنگ را داشته و می‌توان از سنگ نمک های موجود برای تولید احجام سنگ نمکی نیز استفاده نمود.

تولید انواع سنگ نمک تزیینی در شکل های مختلف باعث شده تا بازار سنگ نمک تزیینی روز به روز رونق یافته‌تر شود و از طرفی افزایش آگاهی مردم در خصوص خواص سنگ نمک تزیینی باعث شده تا مردم خرید دکوری هایی از جنس سنگ نمک را در اولویت قرار دهند؛ از همین رو بازار فروش دکوری های سنگ نمک در تهران معمولا روتق خوبی دارد.

با استفاده از دستگاه‌های تراش و پولیش سنگ نمک در مراکز تولید سنگ نمک تزیینی، سنگ نمک ها با بالاترین کیفیت برش خورده و سطح آنها صیقل یافته می‌شود.

صیقل و پولیش سنگ نمک ها باعث می‌شود تا سنگ نمک سطحی صاف و براق به خود گرفته و آماده تولد وسایل دکوری شوند.

سنگ نمک تهران

فروش عمده سنگ نمک تزیینی

سنگ نمک های تزیینی امروزه از اشیاء و وسایل جداناپذیری هستند که تقریبا در اکثر منازل با طرح‌ها و مدل‌های مختلف حضور دارند و ممکن است برخی چراغدار و برخی دیگر بدون چراغ باشند.

همین موضوع نشانگر طیف گسترده و علاقمندان به این ماده طبیعی و پر منفعت است که هر کس برای هدفی خاص ممکن است از ان استفاده کند.

به طور مثال آباژور سنگ نمک مدل هرم که الگویی برای افزایش اعتماد به نفس و راسخ بودن در انجام امور است برای محیط های اداری و کاری و یا منزل و یا اگر کلاس های یوگا شرکت می‌کنید جهت افزایش تمرکز فوق العاده اثر بخش است و اگر قصد دور کردن اثرات چشم زخم را دارید سنگ نمک های مزین به آیات وان یکاد و چهار قل بسیار تاثیر گذار است.

از آنجا که برای بهره گیری از خواص سنگ نمک به طور کامل، باید سنگ نمک در معرض نور و گرما قرار داده شود بیشتر سنگ نمک های تزئینی به صورت چراغ آباژور و جاشمعی به فروش می‌رسند.

سنگ نمک تهران

هنگامی که سنگ نمک در معرض منبع نور و گرما قرار می‌گیرد طبق اثر فوتوالکتریک مقدار زیادی یون منفی در هوا منتشر می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود سنگ نمک تزیینی خواص درمانی داشته باشد رطوبت دوست بودن آن است زیرا هنگامی که سنگ نمک در معرض نور و حرارت باشد برای جذب رطوبت آماده می‌شود.

مولکول های آب موجود در هوا همیشه حاوی مقدار زیادی ذرات معلق، دود، میکروارگانیسم‌های بیماری زا و گرد و غبار می‌باشند، با جذب مولکولهای آب حاوی این مواد، هوا پاکسازی شده و مولکولهای آب فاقد مواد معلق و بیماری زا در اثر حرارت سنگ نمک مجدداً تبخیر شده و در هوا منتشر می‌شوند.

ذرات بیماری زا و معلق به سنگ نمک جذب شده که بعد از مدتی استفاده از سنگ نمک نیاز است که سنگ نمک شستشو داده شود.

سنگ نمک تزیینی محیطی آرامش بخش را به منزل شما القا می‌نماید سنگ نمک های تزیینی در انواع گوناگون برش خورده و به صورت عمده با قیمت مناسب به فروش می‌رسند.

سنگ نمک تهران

بازار سنگ نمک هیمالیا

سنگ نمک هیمالیا از مشهورترین سنگ نمک های جهان است که از معدن خورا واقع در کشور پاکستان استخراج می شود.

۹۸ درصد این سنگ نمک از سدیم و کلر و ۲ درصد سنگ‌ نمک را سایر املاح چون پتاسیم، منیزیم، آهن و کلسیم تشکیل داده است و بیشترین عامل تغییر رنگ سنگ نمک هیمالیا به عنصر آهن باز می‌گردد.

همچنین با استفاده از این نمک می‌توان حمام نمک انجام داد اما باید در نظر داشته باشید که قیمت این حمام صورتحساب زیادی را برای شما ایجاد می‌کند چرا که با تبلیغات صورت گرفته از طرف کشور پاکستان، نرخ عمومی این نمک بالاتر از نمک های هم رده خود می‌باشد هر چند که از لحاظ خواص برتری خاصی بین نمک‌های معمولی نیست!

حمام نمک حس خوشایندی را در انسان ایجاد کرده و برای گرفتگی عضلات بسیار مفید است همچنین می‌توان برای پاکسازی هوا از ذرات آلوده و معلق و پاکسازی سینوس ها نیز این نمک را استفاده کرد که این کار بیشتر از طریق ساخت اتاق نمک درمانی قابل انجام است البته ساخت دیوار آجر نمکی نیز بی تاثیر نیست و می‌تواند همین اثرات را داشته باشد.

از طرفی از سنگ نمک هیمالیا برای ساخت انواع وسایل تزیینی و انواع ظروف آشپزخانه چون تخته آشپزی استفاده می‌شود و به دلیل وجود رنگ صورتی از آن برای انواع تولید چراغ خواب سنگ نمک نیز ماده اولیه پر مصرفی محسوب می‌گردد.

از سنگ نمک هیمالیا می‌توان به عنوان نمک خوراکی نیز استفاده نمود؛ اما دقت داشته باشید که نباید به هیچ عنوان جایگزین نمک‌های یددار شود.

سنگ نمک تهران

   مرکز فروش سنگ نمک هیمالیا

سنگ نمک هیمالیا از رشته کوه‌های هیمالیا استخراج می‌شود و به دلیل رنگ منحصر به فرد و به دلیل دارا بودن بیش از ۸۲ ماده معدنی در وجود خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

سنگ نمک هیمالیا به دلیل وارداتی بودن، کمیاب بودن، و به دلیل داشتن مواد معدنی بی نظیر مانند کبالت، کلسیم، ید و حتی طلا و تیتانیوم دارای قیمت بالایی می‌باشد.

البته جمله بالا توسط تجار و معدن داران پاکستانی بسیار تکرار می‌شود ولی بسیار جای تعجب است چطور سنگ نمکی که مقدار آن محدود است همیشه در تناژ بسیار فراوان آماده عرضه است!

اگر یک خریدار قصد خرید بیش از 100 هزار تن سنگ نمک هیمالیا را داشته باشد کل سفارش به سرعت آماده و ارسال می‌شود لذا نمی‌توان لقب کمیاب را به آن داد و این امر بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

سنگ نمک تهران

خرید سنگ نمک گرمسار

لازم است که در کنار اشاره به سنگ نمک هیمالیا به سنگ نمک گرمسار نیز اشاره کنیم. سنگ نمک گرمسار بدون شک جزو مرغوب ترین، خالص ترین و پاک ترین سنگ نمک های موجود در جهان می باشد.

در این منطقه انبوهی از معادن سنگ نمک نهفته است که بسیاری از آن تاکنون کشف نشده است و از نظر توریستی تونل های نمکی گرمسار همواره پذیرای مسافران و گردشگران است.

سنگ نمک تهران

 تولید گوی سنگ نمک

سنگ نمک های تزئینی در اشکال مختلف تولید می‌شوند گوی یا کره همیشه یکی از اشکال هندسی پر طرفدار می‌باشد.

گوی سنگ نمک نیز از جمله همین نمک های تزیینی پر طرفدار است که تولید آن به صورت آباژور بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

گوی در هنر فنگ شویی نیز بسیار مورد توجه بوده و برای جذب انرژی‌های مثبت و جذب انرژی های ثروت و موفقیت از این نماد استفاده می‌شود.

گوی سنگ نمک به خوبی می‌تواند یون های منفی را در محیط پخش کرده و هوا را از دود، بو، گرد و غبار و امواج الکترومغناطیسی تصفیه نماید.

سنگ نمک تهران

گوی سنگ نمک از آنجا که شکل هندسی شبیه به کره زمین دارد به عنوان یکی از قدرتمندترین نمادها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

چراغ گوی سنگ نمک نشان دهنده عنصر آتش یا گوی سنگ نمک به تنهایی نشان دهنده عنصر خاک باشد.

استفاده از گوی سنگ نمک در اتاق خواب می‌تواند خوابی آرام در محیطی مملو از انرژی های مثبت را برای شما رقم بزند.

اگر از میگرن، بی خوابی، افسردگی، تنش و اضطراب رنج می برید پیشنهاد ما به شما استفاده از این دکوری بسیار زیباست که خواص طبیعی خود را همه جا با خود به همراه دارد.

سنگ نمک تهران

عناصر اطراف ما در جذب انرژی های مثبت و دفع انرژی های منفی نقشی بسیار مهم را ایفا می نمایند. گوی سنگ نمک از عناصر طبیعی می باشد که می‌تواند در پخش انرژی های مثبت در محیط موثر واقع شود.

همانطور که میدانید کشور ایران دارای گنبدهای نمکی متنوع می‌باشد که هرکدام در رنگهای مختلف خود نمایی می نمایند.

سنگ نمک های نارنجی و قرمز از جمله این سنگ نمک ها هستند و ما هم به تبع آن گوی سنگ نمک را در رنگهای مختلف تولید می‌کنیم.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!