نمک نارنجی

نمک نارنجی دانه درشت دانه ریز پودر شده، تولید کننده عمده نمک صورتی و نارنجی گرمسار، تامین و صادرات سنگ نمک نارنجی سمنان در کیسه های جامبو بگ، ظرفیت ماهانه 1500 تن.

نمک نارنجی برای موارد خوراکی و غیر خوراکی کاربرد دارد. چنانچه به غیر از سدیم و کلر ماده دیگری در سنگ نمک موجود باشد، ممکن است آن سنگ به شکل  رنگ دار دیده شود. در بیان کلی رنگ سنگ های نمک به دلیل وجود مواد معدنی در آنها می باشد. اگر ماده معدنی آهن در سنگ نمک باشد، آن سنگ نمک و گرانول یا پودر آن نیز به شکل نارنجی تا قرمز دیده می شود. بهترین نمک های نارنجی ایران مربوط به معادن نمک شهرستان گرمسار استان سمنان است. نمک های نارنجی ایران کیفیت جهانی دارند. ما در این مقاله شما را با خواص و کاربرد نمک های نارنجی آشنا خواهیم کرد.

کاربرد سنگ نمک نارنجی

نمک نارنجی برای موارد خوراکی، درمانی و دکوری استفاده می شود. از گرانول و پودر این سنگ نمک می توان برای چاشنی غذاها مثل گوشت قرمز، مرغ و ماهی استفاده کرد. این نمک به دلیل وجود آهن و مواد معدنی طعم خوبی به غذا می دهد. علاوه بر این موارد می توانید از آن برای تهیه انواع غذاها، سالادها و غیره نیز استفاده کنید.

این نمک به دلیل مواد معدنی غنی برای درمان برخی از عارضه ها و بیماری ها مناسب است. به دلیل داشتن آهن بالا برای کم خونی مفید است. همچنین به از بین بردن باکتری های مضر بدن کمک می کند. اگر مشکلاتی مثل استرس یا تنش های عصبی دارید می توانید این نمک را در برنامه غذایی خود قرار دهید. زیرا مصرف این نمک به آرامش اعصاب شما کمک می کند.کاربرد نمک های نارنجی برای موارد تزئینات و خوراک دام  نیز می باشد. از سنگ این نمک انواع مجسمه، آباژور، ابزار روشنایی و غیره تولید می شود.

نمک نارنجی

تفاوت نمک نارنجی و قرمز

کاربرد نمک های نارنجی و قرمز به همراه خواص متعدد آنها باعث شده که برای برخی از افراد تفاوت نمک نارنجی و نمک قرمز سوال شود. در جواب این سوال می توان گفت که در هر دو سنگ آهن وجود دارد. اگر میزان آهن کم باشد، نمک نارنجی و اگر میزان آهن زیاد باشد سنگ نمک قرمز خواهد بود. با این توضیح کوتاه می توان تفاوت نمک های نارنجی و نمک قرمز را از ظاهر آنها تشخیص داد.

نمک نارنجی

صادرات نمک نارنجی به هند

صادرات نمک نارنجی به هند یکی از فعالیت های مهم این مجموعه می باشد. هند یکی از مشتریان بزرگ نمک های نارنجی ایران است. اگر شما متقاضی خرید، فروش و یا صادرات این نمک فوق العاده عالی هستید می توانید با همکاران ما در این مجموعه تماس بگیرید.

نمک نارنجی

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک نارنجی در ایران است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!