سنگ نمک قرمز

صادرات سنگ نمک قرمز، بهترین نوع سنگ نمک قرمز با خلوص 98.3 %، بسته بندی کیسه جامبو بگ و کیسه 50 کیلوئی، تحویل در کشور مقصد با کمترین نرخ حمل و نقل.

معرفی سنگ نمک قرمز

کم خونی یکی از مشکلات شایع ناشی از کمبود آهن در سراسر دنیا است که معمولا به دلیل جذب ناکافی آهن از مواد غذایی و یا کمبود آهن در مواد غذایی رخ می‌دهد.

کمبود آهن می‌تواند منجر به ایجاد احساس خستگی، بی حالی، احساس ضعف، ریزش مو، کاهش تمرکز، تنگی نفس و سرگیجه گردد و انواع مختلف قرص و کپسول آهن در بازار وجود دارد و فرد مبتلا به کم خونی می‌تواند از این طریق مشکل کمبود آهن خود را حل کند ولی بهترین راه دریافت آهن از مواد غذایی سرشار از آهن است چرا که فاقد عوارض بوده و کاملا طبیعی روند جذب صورت می‌پذیرد.

سنگ نمک استخراج شده از معادن نمک دارای رنگ های متنوعی است از جمله رنگ های آن، می‌توان به رنگ سفید، آبی، صورتی و قرمز اشاره کرد که این تنوع رنگی به تغییر در میزان عناصر موجود در سنگ نمک بر می‌گردد.

هر چه میزان آهن موجود در سنگ نمک بیشتر باشد، رنگ آن بیشتر به سرخی می‌گراید و به همین دلیل سنگ نمک قرمز همواره بالاترین درصد آهن را به ثبت می‌رساند و در بسیاری از کشورها از سنگ نمک قرمز به عنوان نمک اصلی سفره غذایی استفاده می‌شود.

البته نوع سنگ نمک قرمز در این زمینه بسیار مهم و اساسی است و خرید سنگ نمک الزاما باید از مجموعه های معتبر و با سابقه صورت گیرد.

سنگ نمک قرمز

تفاوت سنگ نمک قرمز و سفید

 سنگ نمک سفید در مقایسه با نمک سنگ قرمز میزان آهن خیلی ناچیزی در کریستال های نمکی خود دارد اگرچه سنگ نمک سفید میزان سدیم بسیار بیشتری دارد و به لحاظ انتشار یون های منفی نیز مانند سنگ نمک قرمز است.

اگر محل استفاده و کاربرد سنگ نمک را تولید آجر نمک یا ساخت سنگ نمک تزیینی در نظر بگیریم هر دو سنگ نمک سفید و قرمز جایگاه یکسانی دارند و به یک اندازه استفاده می‌شوند و شاید بتوان گفت سنگ نمک سفید برتری بیشتری دارد اما به لحاظ خوراکی دیدگاه کشورها نسبت به این دو سنگ نمک متفاوت است.

به طور مثال در آسیای شرقی و جنوب شرقی در برخی مناطق اصولا افراد با نمک سفید آشنا نیستند و آنچه همواره مصرف نموده‌اند نمک قرمز بوده است در حالی که این موضوع برای ما ایرانیان کاملا متفاوت است.

سنگ نمک قرمز

صادرات سنگ نمک قرمز

مجموعه سنگ نمک هالیتو به عنوان بزرگترین تامین کننده سنگ نمک در ایران، توانایی تامین و بسته بندی 5 هزار تن سنگ نمک قرمز  را به صورت ماهانه و در کیسه جامبو بگ دارد که از این حیث در ایران بی رقیب است.

سنگ نمک قرمز

همچنین امکان بارگیری این سنگ نمک به صورت فله تا ماهانه 8 هزار تن و بدون محدودیت امکان پذیر است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!