کارخانه تولید نمک

کارخانه تولید نمک صنعتی و تصفیه شده ایران، نمک صنعتی دانه بندی شده، نمک دانه ریز، نمک تضفیه شده تبلور مجدد و هیدرومیل، همراه با ارائه مجوز صادرات به ارمنستان، گرجستان و عراق.

روش تولید نمک تصفیه شده

کارخانه تولید نمک با بهره‌گیری از روش های مختلف شیمیایی نمک تصفیه شده را تولید می کند. در این قسمت روش تولید نمک تصفیه شده را بررسی می کنیم. کارخانه تولید نمک باید خواص فیزیکی و شیمیایی نمک باکیفیت را مدنظر قرار دهد تا نمک با خلوص بالا در اختیار  مشتریان قرار  دهد. از جمله خواص فیزیکی نمک تصفیه شده طعم و بوی آن، اندازه ذرات و وضعیت ظاهری نمک هستند. ویژگی های شیمیایی نیز شامل مواردی چون خلوص، مواد نامحلول در آب، رطوبت و مقدار ید و سولفات محلول در آب است.

روش تولید نمک تصفیه شده شامل مراحل زیر است. در گام نخست سنگ نمک باید آسیاب شود یا این که از نمک تبخیری و انحلال آن در آب خالص استفاده شود. برای رسوب کامل کلسیم، منیزیم و سایر مواد ناخالص، لازم است از مواد شیمیایی استفاده کنیم. برای حذف ذرات ناخالص بسیار ریز، محلول آب نمک را باید از فیلتر های شنی عبور دهیم. در مرحله‌ی بعد، محلول اشباع نمک را تبخیر می کنیم، با استفاده از سانتریفیوژ بلور های خالص نمک را جدا می کنیم. هم چنین کریستال های نمک را در سانتریفیوژ شست و شو می دهیم و به آن‌ها ید اضافه می‌کنیم. در نهایت بلور‌های نمک را با استفاده از هوای گرم در خشک کن، خشک می‌کنیم و نمک را به سیلو های ذخیره نمک منتقل می کنیم.

کارخانه تولید نمک

معرفی نمک تبلور مجدد

نمک معدنی زمانی که از معادن نمک و یا دریا استخراج می شود، دارای ناخالصی های بسیار زیادی است. این ناخالصی ها باعث می شود که نمک غیر قابل استفاده شود. بنابراین، این ناخالصی ها باید طی فرآیند تصفیه در کارخانه تولید نمک جدا شود تا محصولی قابل استفاده به دست آید. روش سنتی یا کوبشی، روش شستشو یا هیدرومیل و روش تبلور مجدد از جمله روش هایی محسوب می شوند که نمک معدنی با استفاده از آن ها تهیه و تصفیه می شود.

در این قسمت، قصد داریم به معرفی روش تبلور مجدد بپردازیم. نمک تبلور مجدد طی فرآیندی که در کارخانه تولید نمک بر روی آن انجام می شود، کلیه ناخالصی های محلول و نامحلول خود را از دست می دهد.

طی فرآیند روش تبلور مجدد، ابتدا سنگ نمک در کارخانه تولید نمک آسیاب می شود. سپس نمک در آب خالص حل می شود و محلول آب نمک اشباع به دست می آید. در مرحله بعد، مواد شیمیایی به محلول آب نمک اشباع اضافه می شود تا املاح رسوب کنند و مواد نامحلول جداسازی شوند. سپس، محلول آب نمک از فیلترهای شنی عبور داده می شود. محلول اشباع نمک و بلورهای خالص نمک در مرحله بعد تبخیر می شوند. طی فرآیند سانتریفیوژ کریستال های نمک جدا می شوند و ید افزوده می شود. در مرحله بعدی کریستال های نمک در خشک کن ، خشک شده و توسط دستگاه های خودکار بسته بندی می شوند. نمک تصفیه ‌شده به ‌روش تبلور مجدد بهترین نوع نمک معرفی شده است.

کارخانه تولید نمک

معرفی انواع نمک صنعتی

نمک صنعتی در انواع و درجه‌های مختلف تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین انواع نمک‌های صنعتی و معدنی عبارت‌اند از: نمک شکری، نمک شیلاتی، نمک پودری، نمک صدفی.

  1. نمک صنعتی شکری

این نوع نمک به دلیل شباهت زیاد اندازه آن به چغندر قند به نوع شکری معروف است. کریستالیزاسیون یک روش بسیار محبوب در تولید شکر است و به طور گسترده در صنعت شکر استفاده می‌شود. نمک شکری یا نمک نفت پرکاربردترین نمک در دسترس است.

  1. نمک صنعتی صدفی

نمک صنعتی صدفی به رنگ سفید و دارای دانه‌های نمک شبیه به اهرام شیشه‌ای مات است. این نوع نمک دارای ریزترین دانه در بین نمک‌های صنعتی است.

  1. نمک صنعتی پودری

بازار کارخانه نمک صنعتی پودری در حال رشد است. از نمک صنعتی پودری در صنایع غذایی مانند نمک پخت و پز، نمک آب نمک، نمک ترشی، پنیر، نان و محصولات نانوایی، آجیل خشک، تنقلات با پوست استفاده کرد. نمک صنعتی پودری در صنایع شیمیایی به دلیل خاصیت غلیظ شدن نمک در فراورده‌های مایع در شامپو، شوینده مایع استفاده می‌شود. جدا از این‌ها، نمک‌های پودری در تولید مواد شوینده، آجیل، صنعت سرامیک، نان، فلفل سازی، صنایع آرایشی و بهداشتی و بسیاری از مراحل تولید دیگر کاربرد دارد.

  1. نمک صنعتی شیلاتی

کارخانه نمک صنعتی شیلاتی یکی از تامین کنندگان اصلی نمک دریایی فله و مرطوب اروپایی برای صنایع ماهیگیری است. کنترل‌های دقیق تولید، کیفیت ثابت نمک دریا را تضمین می‌کند که به شما امکان می‌دهد محصولات ممتاز قابل فروش در سراسر جهان را به دست آورید.

کارخانه تولید نمک

تولید نمک دانه درشت صنعتی

نمک صنعتی دارای سایزهای مختلفی می باشد. نمک شیلاتی بزرگترین سایز نمک صنعتی است که در کارخانه تولید نمک تهیه می شود. این نمک به دلیل این که دارای بزرگترین سایز در مقایسه با دیگر نمک ها است، نمک دانه درشت نامگذاری شده است. نمک دانه درشت صنعتی در کارخانه تولید نمک تولید شده و به صورت یک دست و یا مخلوط با توجه به نیاز مشتریان محترم قابل عرضه می باشد.

کارخانه تولید نمک

کارخانه تولید نمک جاده

کارخانه تولید نمک جاده با هدف بهبود سلامت و ترویج سبک یک زندگی سالم سال هاست که در زمینه تولید و عرضه نمک خوراکی و صنعتی و نمک تبلور مجدد فعالیت می کند. کارخانه تولید نمک توانایی تهیه و تصفیه نمک خوراکی و یا صنعتی در بالاترین تناژ را داشته و همواره می کوشد تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

کارخانه تولید نمک

تولید کننده آجر نمک

تولید کننده‌های آجر نمک این محصولات را در ابعاد مختلف و به صورت یکدست عرضه می کنند. در واقع آجر نمک نوعی سنگ نمک برش داده شده است؛ به دلیل شکل برش سنگ نمک که شبیه به آجر است، به آن آجر نمک گفته می شود. چگالی و استحکام آجر نمک بالا است، از این محصولات برای ساخت دیواره های نمکی استفاده می‌شود.

کارخانه تولید نمک

کارخانه تولید نمک صورتی

نمک صورتی یا همان نمک قرمز گرمسار، به دلیل داشتن ویژگی های ممتاز و خواص فیزیکی و شیمیایی سالانه به کشور های مختلف صادر می شود. شهر گرمسار یکی از قطب های تولید کننده نمک در ایران است که با عرضه نمک صورتی، علاوه بر بازار های داخلی به بازار جهانی هم نفوذ پیدا کرده است.

کیفیت نمک صورتی باعث شده است علاوه بر مشتریان داخلی، اکثر کشور های اروپایی هم از این نمک استفاده کنند. وجود عنصر آهن در سنگ نمک صورتی علاوه بر ایجاد رنگ زیبا، خواص زیادی را برای این محصول به ارمغان آورد است.

کارخانه تولید نمک

کاربرد نمک در صنعت

در کارخانه نمک صنعتی از نمک برای مهار عملکرد میکروبی درون چرم و کاهش رطوبت استفاده می‌شود. نمک در صنعت به عنوان فلوکولانت و برای افزایش چگالی سیالات حفاری استفاده می‌شود. همچنین برای جلوگیری از رقیق شدن افق‌های شور و برای تسریع سخت شدن بتن مورد نظر در حفاری، استفاده می‌شود. نمک در کارخانه نمک صنعتی، ریخته‌گری‌ها، پالایشگاه‌ها و کارخانه‌هایی که فلزات آهنی و غیر آهنی تولید می‌کنند، استفاده می‌شود.

همچنین نمک صنعتی در فرآیند تولید آلومینیوم، بریلیم، مس، فولاد و وانادیوم و در فرآیند تغلیظ اورانیوم استفاده می‌شود. کارخانه نمک صنعتی بهترین و انواع مختلف نمک را به بازار عرضه می‌کند.

کارخانه تولید نمک

صادرات نمک به عراق

نیاز کشور به نمک از هر نوع اعم از صنعتی، زمینی و خام توسط شرکت عمومی صنایع معدنی تامین می‌شود، زیرا کارخانه نمک صنعتی سماوه و بصره در قالب قراردادهای مشارکتی با بخش خصوصی و ایجاد خطوط تولید جدید برای تولید ماده کلر و سایر مواد کردند.

کارخانه تولید نمک

درخواست صادرات نمک به عراق، دو نوع نمک است و موضوع در مراحل قانونی است. این صادرات در سال گذشته منجر به افزایش 100 هزار تنی نمک در تولید شد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!