کارخانه نمک صنعتی

خرید از کارخانه نمک صنعتی و خوراکی گرمسار، تولید انواع نمک تصفیه شده و بدون تصفیه، نمک یددار با مقدار 40 ppm، بسته بندی نمک در کیسه های 25 کیلویی، جامبو بگ و 40 کیلویی.

نمک ها براساس روش و مراحل درست شدن به دو دسته کلی صنعتی و طبیعی تقسیم بندی میشوند. نمک صنعتی که به طور معمول در کارخانه نمک صنعتی تولید میشود دارای درجه خلوص کمتری نسبت به نمک های طبیعی میباشد. یکی دیگر از تفاوت های نمک صنعتی با نمک طبیعی تصفیه نشدن و ید دار نبود آنها است.

معمولا نمک های تولیدی در کارخانه نمک صنعتی در صنایع و حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله موارد استفاده این نمک ها میتوان به صنایع تصفیه فاضلاب، مواد بهداشتی، تولید مواد شوینده و… اشاره کرد. نکته شایان توجه در خصوص نمک های صنعتی خوراکی درصد و میزان خلوص آنها میباشد. به گونه ای که درصد خلوص آنها باید به قدری بالا باشد که به کلیه های فرد آسیبی وارد نکند. ایران در میان 20 کشور برتر تولید کننده نمک صنعتی قرار دارد.

کارخانه نمک صنعتی گرمسار

همانطور که در قسمت های بالاتر نیز گفته شد، ایران دارای منابع غنی سنگ نمک میباشد. از این رو یکی از قطب های بزرگ تولید نمک صنعتی در خاورمیانه بی شک کارخانه نمک صنعتی گرمسار است. نمک تولیدی این کارخانه جزو یکی از باکیفیت ترین و خالص ترین نمک های موجود در بازار ایران است.

از جمله دلایل اصلی موفقیت کارخانه نمک صنعتی گرمسار دارا بودن به روز ترین فناوری های روز دنیا میباشد. از جمله وسایل و تجهیزات مورد استفاده در این کارخانه میتوانیم به کوبنده سنگ نمک که به فرآوری سریع تر محصول کمک میکند اشاره کنیم.

کارخانه نمک صنعتی

روش تولید نمک صنعتی

از جمله شایع ترین روش تولید نمک صنعتی میتوان به مواردی مانند استخراج سنگ نمک به وسیله خلا، استخراج به وسیله هیدرولیکی، استخراج از طریق تبخیری، استخراج پلکانی و استخراج از روش تونلی اشاره کرد. به منظور انتخاب بهترین روش برای شروع فرایند استخراج، باید عواملی مانند محل قرارگیری معدن، لوازم و وسایل، بودجه در نظر گرفته و… دقت کرد.

کارخانه نمک صنعتی

استفاده از نمک برای خیارشور

احتمالا شما هم با شنیدن اسم سنگ نمک یاد ظرف های خیارشور افتادید! از سالیان گذشته تا کنون یکی از کاربرد های گسترده آن، استفاده از نمک برای خیارشور بود. یکی از چالش هایی که شما در درست کردن خیارشور با آن رو به رو میباشید، میزان نمک آن است.

کارخانه نمک صنعتی

یکی از راه های فهمیدن کافی یا عدم کافی بودن میزان نمک، استفاده از تخم مرغ است. به این صورت که پس از تهیه محلول آب و نمک یک تخم مرغ تازه را درون آن می‌اندازیم. در صورتی که تخم مرغ در وسط محلول شما غوطه ور باقی ماند یعنی میزان نسبت آب به نمک محلول شما درست است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!