سنگ نمک سفید

فروش سنگ نمک سفید درمانی و خوراکی، قیمت سنگ نمک اصل درمانی مخصوص برش، سنگ نمک صادراتی خوراکی با خلوص 99.5 درصد شگفت انگیزترین سنگ نمک در طبیعت.

معرفی سنگ نمک سفید درمانی

سنگ نمک های درمانی نوعی از سنگ نمک می‌باشند که دارای کمترین میزان ناخالصی از قبیل گچ، آرسنیک، جیوه و غیره بوده و استفاده مستقیم و بدون فرآوری از آنها برای انسان نه تنها ضرری را به دنبال ندارد بلکه منافع فراوانی را نیز به ارمغان می‌آورد.

از این دسته سنگ های نمکی نمی‌توان تعداد زیادی را نام برد چرا که اکثر نمک سنگ ها همراه با خود ناخالصی دارند.

سنگ نمک سفید

به طور کلی برای دسته بندی راحت تر سنگ نمک، آنهایی را که خلوص بالاتر از 98 درصد داشته باشند از نوع خوراکی و درمانی به حساب می‌آورند اما نکته‌ای که وجود دارد این است که سنگ نمک های خوراکی الزاما نمی‌توانند درمانی باشند چرا که برای استفاده درمانی از سنگ نمک، باید بتوان به شکل و فرم خاصی آنها را برش زد و دیوارهای اتاق را با آن پوشش داد یا تبدیل به اشکال زیبایی نمود و در معرض منبع نورانی قرار داد تا بتواند خواص خود را منتشر کنند.

سنگ نمک سفید درمانی هالیتو از نوع یخی می‌باشد و نایاب ترین نمونه سنگ نمک سفید درمانی نیز محسوب می‌شود و امکان برش زدن و ساخت مدل های مختلف سنگ نمک تزیینی را دارد.

سنگ نمک سفید

آشنایی با سنگ نمک سفید خوراکی

به کار بردن اصطلاح خوراکی برای سنگ نمک قدری دشوارتر از نمک است چرا که نمک برای اینکه مشخص شود خوراکی است یا نه باید دید عملیات تصفیه روی آن صورت گرفته یا خیر(طبق تعریف وزارت بهداشت)؟

اگر پاسخ بله باشد پس این نمک جزو نمک های خوراکی دسته بندی می‌شود که البته نمک های خوراکی نیز خود درجه بندی دارند:

  1. نمک هیدرومیل، شستشو یا سالکس که خلوص آن بین 98.2 تا 98.9 درصد است
  2. نمک تبلور مجدد با خلوص متغیر از 99.2 تا 99.8

نمک های ذکر شده در بالا از نوع تصفیه شده خوراکی به حساب می‌آیند هر چند درصد خلوص آنها و میزان روشن بودن ظاهرشان با یکدیگر متفاوت است.

سنگ نمک سفید

اما درباره سنگ نمک، موضوع به کلی فرق دارد چرا که سنگ نمک اصولا در دسته خوراکی ها قرار نمی‌گیرد و فقط می‌بایست به نمک تصفیه شده تبدیل شود اما نوعی از سنگ نمک وجود دارد که توانسته خلوص بسیار استثنایی 99.5 درصد را به ثبت برساند یعنی خلوصی در حد و یا بالاتر از نمک خوراکی تبلور مجدد که بسیار باورنکردنی و شگفت انگیز است.

این سنگ نمک استثنایی توسط بسیاری از خریداران خارجی برای تولید نمک خوراکی خریداری می‌شود و کیفیت مثال زدنی آن سبب شده همواره بالاترین قیمت را نیز داشته باشد.

سنگ نمک سفید

چگونگی تشکیل سنگ نمک خالص

سنگ نمک از جمله سنگ های رسوبی محسوب می‌شوند به این معنی طبقات ایجاد شده زیر زمینی نمکی که حاصل خشک شدن اقیانوس‌های پهناور در 200 میلیون سال قبل است بر اثر تراکم صورت گرفته در طی اعصار گذشته، معادن نمک را تشکیل داده است.

البته نکته حائز اهمیتی که وجود دارد به صرف خشک شدن یک حوزه آبی، نمی‌توان سنگ نمک های ایجاد شده در یک منطقه را با کیفیت دانست چرا که عواملی چون هوای هر منطقه و نوع خاک نیز بر تشکیل سنگ های نمکی تاثیر مستقیم دارد.

در کشورمان ایران منطقه گرمسار بهترین نوع سنگ نمک را در دل خود جای داده است که البته برخی مناطق دیگر ایران نیز شاهد حضور معادن سنگ نمکی هستند ولی اختلاف میزان استخراج بین استان سمنان و سایر استانها بسیار زیاد است.

البته همانطور که قبلا نیز گفته شد خاک هر منطقه بر نوع تشکیل سنگ نمک بسیار اثر گذار است و به همین دلیل سنگ نمک کریستالی که نوعی از سنگ نمک خوراکی و درمانی محسوب می‌شود نوع گرمساری آن چندان باکیفیت نیست و سنگ نمک کریستالی جهرم بسیار ارجح‌تر است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک کریستالی شیشه ای با خلوص 99.9 درصد را از معادن سنگ نمک جهرم استخراج و عرضه می‌کند که بسیار شگفت انگیز است.

سنگ نمک سفید

کاربرد سنگ نمک سفید

سنگ نمک های سفید کاربردهای بسیار فراوانی دارند که بخشی از آنها برای اطلاع بیشتر شما ذکر شده است.

  • برای خوراک دام
  • سختی گیری و احیای رزین و تصفیه آب
  • تولید سنگ نمک تزیینی
  • تولید سنگ نمک آشپزی
  • جهت پخت برنج

کاربردهای یاد شده بیشترین موارد استفاده از سنگ نمک سفید است چرا که به دلیل عاری بودن از ناخالصی بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

به طور مثال سنگ نمک سفید هالیتو برای سختی گیر آب بهترین گزینه است چرا که فاقد کلسیم و منیزیم است و با توجه به مقدار بالای سدیم خالصی که درون خود جای داده، به راحتی رسوبات ایجاد شده را از بین می‌برد.

سنگ نمک سفید

از طرفی برش سنگ نمک برای تولید سنگ نمک مخصوص آشپزی در دو سال گذشته بسیار طرفدار پیدا کرده و افراد زیادی خصوص کسانی که به دنبال غذاهای رژیمی هستند ترجیح می‌دهند غذاهای خود را روی سنگ نمک طبخ نمایند.

ما این محصول را در ابعاد استثنایی 30*50 سانتیمتر تولید می‌کنیم و امکان فروش تکی این محصول نیز وجود دارد.

سنگ نمک سفید

سنگ نمک سفید درمانی هالیتو نیز به دلیل داشتن چگالی بالا محصولی است که علاوه بر داخل ایران، در خارج از کشور نیز مشتریان زیادی دارد و برای ساخت سنگ نمک تزیینی درمانی در مقیاس گسترده از آن استفاده می‌گردد.

برخی از نمونه محصولات تولید شده از سنگ نمک سفید درمانی را مشاهده می‌کنید.

قیمت سنگ نمک سفید مخصوص برش

سنگ نمک سفید

قیمت سنگ نمک سفید خوراکی

سنگ نمک سفید

بازار خرید و فروش سنگ نمک

بازار خرید و فروش سنگ نمک چندین سال است که رونق بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده و مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته است به همین چهت مشتاقان ورود به این عرصه همواره در حال افزایش است.

ولی باید به یاد داشته باشید اگر در زمینه سنگ نمک یک متخصص نباشید قطعا به مشکل خواهید خورد لذا ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر تولید کننده مصنوعات سنگ نمکی هستید و یا معدن سنگ نمکی را در اختیار دارید حتما با ما تماس بگیرید چرا که در خیلی از اوقات میزان سفارشات از تولید و استخراج پیشی می‌گیرد و نیاز است که سفارش را از طریق سایر همکاران تامین نمود لذا با ما تماس بگیرید و اطلاعات خود را ثبت کنید مجموعه هالیتو در موقع مقتضی با شما تماس خواهد گرفت.

سنگ نمک سفید

صادرات سنگ نمک

مقوله صادرات همواره مبحث شیرینی است و خیلی از تولید کنندگان راغب به ورود به این حوزه می‌باشند اما باید توجه کنید عدم رعایت نکات و مقررات لازم، می‌تواند فقط با انجام یک معامله برای همیشه شما را از صحنه خارج کند لذا قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان مجموعه هالیتو تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

در بحث صادرات چند مورد بسیار حائز اهمیت است:

  1. کیفیت و سلامت محصول در نظر گرفته شده
  2. بسته بندی مناسب
  3. ارسال به موقع طبق زمان بندی ارائه شده

در سالیان نه چندان دور شاید اگر صادر کننده محصولی را با کیفیت نامناسب نیز به مقصد ارسال می‌نمود خریدار توانایی اعتراض و پیگری نداشت اما اکنون صادر کنندگان چه ایرانی و چه غیر ایرانی اگر بر خلاف توافق، باری را ارسال نمایند، خریدار به راحتی مطالبه حق و حقوق خود را خواهد نمود و کار چندان دشواری به مانند گذشته نیست لذا مقوله صادرات بسیار تخصصی و مشکل شده و می‌بایست تمام جزئیات به دقت هنگام بارگیری و حمل کالا رعایت شود.

سنگ نمک سفید

عدم بسته بندی مناسب نیز سبب خواهد شد محصول آسیب ببینید و خیلی از اوقات حتی شرکتهای خدمات دریایی ممکن است به دلیل آسیب وارد شدن به کانتینر از شما مطالبه وجه نمایند چرا که قبل از تحویل کانتینر حتما باید تعهدنامه پرداخت وجه در صورت خسارت داده شود لذا بسته بندی نامناسب ضررهای بسیار بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

بارگیری سنگ نمک در کیسه های جامبو بگ کارکرده و دست دوم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که هر چند به ظاهر ارزانتر است اما مثلا هنگام بلند کردن توسط لیفتراک چه در مبدا یا چه در اسکله ممکن است کیسه پاره شود و باید از کیسه دیگری استفاده نمود و به همان میزان هزینه در پی خواهد داشت.

مسئله بعدی که فوق العاده در صادرات اهمیت دارد و بیشتر از ما خریداران خارجی روی آن حساسیت دارند به موقع ارسال شدن کالاست چرا که ما ایرانی ها به دلیل خصلت خود چند روز تاخیر را مهم نمی‌دانیم اما در تجارت بین الملل، یک روز تاخیر متوجه اعمال خسارت و دریافت وجه خسارت از سوی خریدار خواهد شد به همین دلیل طبق زمان بندی اعلام شده باید سفارش در مقصد تحویل شود البته زمان بندی گفته شده بستگی به این دارد که نوع قرارداد شما تحویل در بندر یا تحویل به صورت FOB یا تحویل به صورت CNF کشور مقصد باشد لذا نوع تعهد داده شده توسط فروشنده بسیار تعیین کننده است.

سنگ نمک سفید

در صادرات سنگ نمک، عامل قیمت فوق العاده زیاد اثر گذار است چرا که سنگ نمک از محصولاتی است که کرایه حمل در آن تاثیر مستقیم دارد و آن هم به دلیل قیمت پایین سنگ نمک است.

به طور مثال محصولی مانند پسته اگر کیلویی 140 هزار تومان باشد طبیعتا کرایه حمل کیلویی 300 تومان یا 600 تومان تاثیری در هزینه نهایی نخواهد داشت اما سنگ نمک سفید با بهترین بسته بندی کیلویی 250 تا 300 تومان است طبیعتا کرایه به ازای هر کیلو 200 تومان یا 300 تومان خیلی در قیمت تاثیر گذار است به همین جهت شما باید برای حمل زمینی و دریایی از لاینی استفاده کنید که کمترین قیمت را در اختیارتان بگذارد.

سنگ نمک سفید

مجموعه سنگ نمک هالیتو به دلیل فعالیت مداوم در حوزه صادرات، همواره پایینترین نرخ حمل دریایی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد اگر شما هم راغب به صادرات سنگ نمک باشید جهت حمل سنگ نمک با قیمت بسیار ارزان با ما تماس بگیرید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!