نمک سمنان

کارخانه تولید نمک تصفیه شده سمنان، نمک تبلور مجدد، نمک هیدورمیل، نمک تصفیه یددار و بدون ید در کیسه های 20 کیلویی، ارائه مجوز بهداشت جهت بارهای صادراتی.

روش تولید نمک تصفیه شده

نمک سمنان دارای بالا ترین میزان خلوص در بین نمک ها می‌باشد. در روش تصفیه نمک، تمام ناخالصی های محلول و نامحلول در نمک از بین می‌رود. بیشترین نمکی که در ایران موجود می‌باشد از سنگ نمک یا دریاچه ها به دست می‌آید. از جمله روش های تصفیه نمک عبارتند از :

  1. آسیاب کردن سنگ نمک
  2. حل کردن سنگ نمک آسیاب شده در آب و به وجود آمدن آب نمک اشباع شده
  3. اضافه کردن مواد شیمیایی به منظور رسوب کردن کلسیم و منیزیم موجود در سنگ نمک
  4. خارج کردن مواد نامحلول
  5. عبور محلول آب نمک از فیلتر برای از بین بردن ذرات ریز
  6. تبخیر آب نمک و به دست آمدن بلور های نمک
  7. جدا کردن بلور ها به کمک سانتریفیوژ
  8. شستن بلور های نمک و اضافه کردن ید به آنها
  9. خشک نمودن کریستال های نمک و ذخیره کردن آنها در سیلوها
  10. بسته بندی کردن نمک با دستگاه های اتوماتیک

نمک سمنان

آشنایی با نمک تبلور مجدد

از جمله روش های تصفیه نمک و تبدیل آن به نمک خوراکی روش تبلور مجدد است. کارخانه نمک سمنان از روش تبلور مجدد برای تهیه نمک استفاده می‌کند. این روش دارای مراحل زیادی می‌باشد و لازم است که کارخانه تولیدی، به تمام دستگاه ها و وسایل لازم برای تولید این نمک مجهز باشد. تولید نمک به روش تبلور مجدد تا حدودی سخت تر از روش تولید نمک معمولی می‌باشد. ولی تولید نمک با این روش هم کیفیت بالاتری خواهد داشت و هم بازار فروش بیشتری دارد.

در روش تبلور مجدد سنگ نمک در آب حل شده و بعد از خشک شدن نمک تصفیه شده به دست می‌آید. بعد از خشک شدن نمک تصفیه، دوباره آن را در حوضچه های مخصوصی، محلول کرده و از فیلتر های نانو متر عبور می‌دهند. وقتی تمام ناخالصی ها گرفته شد مجددا آن محلول، خشک می‌شود و نمک بسیار سفید و کریستالی به دست می‌آید که همان نمک تبلور مجدد است.

نمک سمنان

مرکز فروش نمک سمنان

بیشتر از 70% نمک مصرفی ایران از معادن نمک سمنان به دست می‌آید. استان سمنان رتبه اول در استخراج سنگ نمک را دارد. در مرکز فروش نمک سمنان انواع سنگ نمک وجود دارد که مصارف گوناگونی دارند. نمک سمنان خریداران زیادی را به سوی خود جلب کرده است. در مرکز فروش نمک سمنان می‌توان نمک تصفیه شده را با بالاترین کیفیت پیدا کرد.

نمک سمنان

امکان تحویل ماهانه 450 تن نمک تصفیه شده وجود دارد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!