سنگ نمک گاوداری

فروش عمده سنگ نمک مخصوص گاوداری، سنگ نمک دامی یک دست سفید رنگ با قیمت درب معدن، ارسال به سراسر کشور و هزینه بارگیری رایگان.

خواص سنگ نمک برای گاو

سنگ نمک فقط خاص گاوها نیست و کلیه حیوانات مانند اسب­ها، گوسفندان هم در طی زندگی خود نیاز به مصرف مقدار معینی نمک دارند. مجموعه هالیتو جز بزرگترین تولید کننده­های سنگ نمک در ایران است که انواع سنگ نمک دامی را بصورت کلوخ و یا برش خورده به بازار عرضه می کند. سنگ نمک برش خورده را به دو صورت مکعبی و گرد توسط این مجموعه تولید می شود.

[av_notification title=’یادداشت’ icon_select=’yes’ icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’60’ av_uid=’av-4g6dac’ custom_class=” admin_preview_bg=”]
سنگ نمک فقط خاص گاوها نیست و کلیه حیوانات درزندگی روزانه خود نیاز به مصرف نمک دارند
[/av_notification]

حیوانات میل طبیعی به خوردن نمک دارند و مصرف میزان متعادلی از نمک می‌تواند اثر مثبتی روی رشد دام ها داشته باشد.

از زمان های گذشته کشاورزان نمک را به صورت سنگ نمک به دام می‌دادند یا گاها آن را بصورت پودری با خوراک دام مخلوط می‌کردند.

سنگ نمک گاوداری

استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی مانند ازت و پتاسیم، سبب نامناسب بودن نسبت سدیم به پتاسیم در خاک می شود، در نتیجه علوفه برداشت شده از این خاک ها نیز از نسبت خوب سدیم و پتاسیم برخوردار نیستند.

میزان پایین سدیم در علوفه مورد مصرف دام سبب کاهش وزن و کاهش شیردهی دام می‌شود و چنانچه یک تعادل مناسب بین نسبت سدیم و پتاسیم در رژیم غذایی دام برقرار نباشد سلول های بدن دام در جذب منیزیوم با مشکل مواجه می شوند.

بطور طبیعی افزایش پتاسیم با کاهش جذب منیزیوم همراه است افزایش نسبت سدیم به پتاسیم می‌تواند به حفظ تعادل اسمزی و پی اچ سلول زنده کمک کند.

همچنین سدیم از اجزای تشکیل دهنده بزاق دام است و به فرایند تخمیر در شکمبه کمک می‌کند در نتیجه وجود یک میزان مناسب از سدیم در بدن دام، رفتار عجیب و مضطرب گاو را از بین می‌برد و سیستم ایمنی بدن آن را تقویت می‌کند.

همچنین بهنژادگران که قصد اصلاح نژاد دارند باید توجه داشته باشند که بدون استفاده از سنگ نمک دام نمی‌تواند به خوبی جفت گیری کند.

سنگ نمک گاوداری

چنانچه شما بعنوان یک بهنژادگر قصد تولید یک نژاد زیبا و جذاب گاو را دارید، بهتر است از سنگ نمک در رژیم غذایی گاو خود استفاده کنید.

معرفی انواع سنگ نمک دامی

باید دقت داشته باشید که نیاز به نمک فقط خاص گاوها نیست و کلیه حیوانات مانند اسب ها، گوسفندان و حتی ماهیها هم در طی زندگی خود نیاز به مصرف مقدار معینی نمک دارند.

مجموعه هالیتو جز بزرگترین تولید کننده ها و صادر کننده سنگ نمک در ایران است که انواع سنگ نمک دامی را بصورت کلوخ و یا برش خورده به بازار عرضه می‌کند.

سنگهای نمک برش خورده به دو صورت مکعبی و گرد توسط این مجموعه تولید می‌شود و از آنجائیکه تهیه سنگ نمک برش خورده مستلزم پرداخت هزینه بیشتر جهت خرید این محصول است، خیلی در داخل کشور طرفدار ندارد و بیشتر برای صادرات به کشورهای همسایه مانند ترکیه، عمان، روسیه و عراق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ نمک گاوداری

فروش سنگ نمک گاوداری

رژیم غذایی گاوها معمولا کم نمک است بنابراین دام همیشه به دنبال پیدا کردن نمک جهت تامین نمک مورد نیاز بدن خود است پس لازم است همه دامداری ها حتما نمک را برای دام خود تهیه کنند، چه بهتر که آن را از تولید کننده های معتبری چون هالیتو تهیه کنند تا از کیفیت و خلوص نمکی که به دام خود می دهند مطمئن باشند و در نتیجه استفاده از سنگ نمک با کیفیت پایین در رژیم غذایی دام ها، از شرکت های ناشناخته متضرر نشوند.

سنگ نمک گاوداری

خرید عمده نمک خوراک دام

مجموعه هالیتو غیر از عرضه سنگ نمک کلوخ و برش خورده، انواع  نمک پودری برای ترکیب با خوراک دام و نمک تبلور مجدد که از درجه خلوص بسیار بالایی برخوردار است و برای تهیه کنسانتره مورد استفاده قرار می گیرد را نیز تولید و عرضه می‌کند.

سنگ نمک گاوداری

برای سفارش عمده نمک خوراک دام در کیسه های 25 کیلویی و 40 کیلویی با ما تماس بگیرید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!