صادرات سنگ نمک صنعتی

صادرات سنگ نمک صنعتی با سریعترین و ارزان ترین شیوه، بسته بندی کیسه 50 کیلویی و جامبو یگ به انتخاب مشتری، ارائه گواهی مبدا کشور مورد نظر به انتخاب خریدار، نرخ حمل دریایی فوق العاده ارزان.

سنگ نمک صنعتی چیست؟

سنگ های نمک پس از استخراج بر اساس درجه خلوص شان دسته‌ بندی می‌‌شوند. سنگ ‌هایی که درجه خلوص بالاتری دارند برای مصرف خوراکی یا تصفیه آب استفاده می‌شوند و سنگ نمک‌های با خلوص کمتر برای مصارف صنعتی کاربرد دارد.

البته علاوه بر مبحث خلوص سنگ نمک، چگالی آن نیز می‌تواند تعیین کننده باشد مثلا سنگ نمک هایی که اصطلاحا به آنها یخی گفته می‌شود و چگالی بالایی دارند مناسب برش هستند و سنگ نمک های شکری مانند برای کوبش مناسبترند.

صادرات سنگ نمک صنعتی

کشور های وارد کننده نمک

در میان بزرگترین کشورهای صادر کننده نمک در جهان همواره دو کشور آمریکا و چین رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند اما جالب است بدانید در لیست بزرگترین وارد کنندگان نیز همین دو کشور حائز جایگاه اول و دوم می‌باشند.

علاوه بر دو کشور اخیر الذکر کشورهای ژاپن، آلمان و بلژیک نیز از بزرگترین واردکنندگان سنگ نمک در دنیا هستند.

باید گفت متاسفانه بازار بزرگ سنگ نمک در دنیا به صورت انحصاری در قبضه کشور پاکستان است و این کشور توانسته با حمایتهای صورت گرفته از سمت بخش دولتی، بازار بین المللی این محصول را در قبضه خود داشته باشد.

از طرفی دیگر استخراج بسیار فراوان سنگ نمک صورتی که خاستگاه آن رشته کوه های هیمالیا می‌باشد به امر کمک فراوانی نموده است.

هر چند به لحاظ ذخیره سنگ نمک ما در جایگاه بسیار بالاتری نسبت به کشور پاکستان قرار داریم اما در زمینه وجود سنگ نمک صورتی به دلیل نداشتن ذخایر کافی تا حدی عقب مانده‌ایم.

اما در دیگر سو کشورمان ایران تنها دارنده سنگ نمک آبی در دنیاست و تجار پاکستانی بسیار سعی دارند با خرید این محصول از ایران و ارائه آن به عنوان محصولی پاکستانی در این زمینه نیز از ما پیشی بگیرند هر چند با حضور مجموعه های مانند مجموعه سنگ نمک هالیتو که سعی و اهتمام وافری بر شناساند سنگ نمک آبی به بازرهای داخلی و بین امللی دارد این امر تا حد زیادی برای تجار پاکستانی دشوار گردیده است.

صادرات سنگ نمک صنعتی

صادرات سنگ نمک به ترکیه

صادرات یکی از حوزه های کسب درآمد محسوب می‌شود و طبعا هر کشوری بر اساس داشته‌های خود اقدام به صادرات بخشی از محصول مازاد بر نیاز خود می‌نماید

کشور ایران به لحاظ داشتن معادن متعدد سنگ نمک در رتبه نخست در منطقه و از طرفی جزو 5 کشور اول دنیا می‌باشد و در این حوزه حرفهای بسیار زیادی برای گفتن دارد.

بخش زیادی از سنگ نمک ایران از معادن شهر گرمسار استان سمنان استخراج می‌شود چرا که معادن متعدد نمکی و استقرار تجهیزات استخراج و کوبش نمک سبب رونق این کسب و کار در این منطقه گردیده است.

کشور ترکیه از همسایگان ایران است که دارای مرز مشترک زمینی با کشور ما می‌باشد و همواره کشورهای با مرز مشترک زمینی صادرات و واردات را فارغ از هرگونه بحثهای مربوط به تحریم و غیره انجام می‌دهند.

از 20 سال قبل به این سو کشورهای ترکیه و امارات از بزرگترین واردکنندگان سنگ نمک از ایران بوده‌اند هر چند که در 3 سال اخیر این تقاضا مقداری افت پیدا کرده و دلیل آن هم وجود استانداردهای سخت گیرانه تر در کشورهای مقصد است.

ترکیه علاوه بر اینکه خریدار سنگ نمک ایران است یکی از مسیرهای ترانزیتی برای حمل سنگ نمک ایران به سوی کشورهای حوزه قفقاز نیز می‌باشد

صادرات سنگ نمک صنعتی

صادرات سنگ نمک صنعتی

صادرات سنگ نمک ایران به کشورهای همسایه مهمترین مقاصدی است که خریدار سنگ نمک ایران هستند چرا که ارسال سنگ نمک به کشورهای دور دست با توجه به هزینه های بسیار بالای حمل و نقل چندان مقرون به صرفه نیست.

بسته بندی سنگ نمک و از سویی نوع حمل و بارگیری آن با کالاهای دیگر، بسیار متفاوت است لذا در این زمینه بارگیری بایستی حتما توسط شرکتهایی صورت گیرد که در این کار با سابقه باشند.

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک گرمسار است که محصولات خود را به بیش از 10 کشور صادر می‌نماید.

صادرات سنگ نمک صنعتی

کارخانه نمک صنعتی گرمسار

کارخانه نمک صنعتی گرمسار با استقرار در شهر گرمسار شرایطی را فراهم آورده که به راحتی امکان تامین نمک صنعتی تصفیه نشده برای مصرف کنندگان داخلی و خریداران خارجی فراهم باشد.

صادرات سنگ نمک صنعتی

علاوه بر کیفیت مثال زدنی نمک این کارخانه، دانه بندی نمک های صنعتی در 5 سایز مختلف و دقیق که بر اساس نیاز خریدار صورت می‌گیرد مبحث نمک صنعتی را به امری کاملا  تخصصی تبدیل نموده است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!