ساخت غار نمک

ساخت غار نمک به روشی منحصر به فرد برای اولین بار در ایران، اجرای صفر تا صد پروژه توسط تیم قدرتمند هالیتو، جهت اجرای پروژه های برون مرزی هماهنگی از 4 ماه قبل لازم است.

اتاق غار نمک چیست؟

ساخت غار نمک با ارزان ترین قیمت و بالاترین کیفیت. یکی از جدیدترین و کارآمدترین شیوه های درمانی است که چندین سال است مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آنجا که در فضایی غار مانند پروسه درمانی صورت می‌‌پذیرد به اتاق غار نمک معروف شده است.

نمک خالص دارو و از بین برنده باکتری و میکروب هاست. درمان بوسیله نمک امروزه یک روش و شیوه مرسوم برای برخی از بیماران تنفسی و پوستی شده است.

ساخت غار نمک

ساخت غار نمک در استخرهای سرپوشیده صرفا یک گزینه اضافه برای استفاده کنندگان نیست بلکه غار نمک خاصیت درمانی بی نظیری دارد.

اتاق غار نمک را نه تنها در مراکز درمانی بلکه در مراکز تفریحی و اقامتی نیز می‌توان اجرا کرد که اتفاقا بازخورد بسیار خوب و زیادی نیز دارد به گونه‌ای که حجم مشتریان را تا ده ها برابر افزایش خواهد داد.

تصویر زیر یکی از پروزه های غار نمک است که توسط مجموعه هالیتو در یک رستوران اجرا شده و تبدیل به رستوران غار نمک گردیده است.

ساخت غار نمک

ساخت غار نمک

ساخت غار نمک در استخر هتل‌های چند ستاره و استخرهای سرپوشیده می‌تواند جذابیت زیادی برای استفاده کنندگان داشته باشد. اگر صاحب یک استخر هستید با تبدیل فضای آن به غار نمک خواهید توانست مشتریان بیشتری برای خود جذب کنید.

استفاده از غارهای نمکی مربوط به الان نیست بلکه برای اولین بار یونانیان باستان از آن برای درمان استفاده کردند و می‌توان یونان را پایه گذار استفاده از غارهای نمک جهت استفاده درمانی دانست.

ساخت غار نمک

امروزه استفاده از غار نمک بسیار فراگیر شده چرا که تاثیرات آن هر روز بیشتر مشاهده می‌شود و بسیاری از بیمارانی که سالها با بیماری خود همراه بوده اند درمان شده‌اند عمده بیمارانی که در غار نمک درمان شده‌اند:

 • آسم
 • برونشیت
 • سرماخوردگی
 • آنفلونزا
 • بیماری های پوستی
 • و …

بوده‌اند چرا که فضای غار نمک روحیه افراد را 100 درصد ارتقاء می‌دهد.

ساخت غار نمک

تجهیزات اتاق نمک

اگر قصد استفاده درمانی از یک اتاق نمک را دارید باید دستگاه های مورد نیاز آن را نیز فراهم کنید که البته در صورت درخواست این کار را مجموعه هالیتو برای شما انجام خواهد داد.

اولین چیزی که یک اتاق نمک درمانی لازم دارد دستگاه هالوژنراتور است چرا که هالوژنراتور قلب اتاق نمک شماست و وظیفه مهمی را بر عهده دارد.

هالوژنراتور یا دستگاه هالوتراپی وظیفه پخش کردن ذرات نمک در هوا را دارد که سبب بهبود بیماری آسم و بیماری‌های پوستی می‌شود.

ساخت غار نمک

شما باید با توجه به نوع خواسته، میزان مصرف، مدل طراحی اتاق نمک یک هالوژنراتور انتخاب کنید البته هر دستگاه با توجه به میزان قدرتی که در پخش نمک دارد قیمت متفاوتی نیز خواهد داشت.

دستگاه های هالوتراپی خانگی از 50 دلار تا 200 دلار است اما دستگاه های هالوزنراتور بزرگ حداقل قیمت 3 هزار دلار را دارند.

همچنین شما برای ایجاد فضایی یونیزه تر در اتاق نمک خود می توانید از انواع چراغ سنگ نمک استفاده کنید که تاثیر بسزایی بر میزان درآمد شما خواهد داشت چرا که مشتریان زیادی این محصولات را خریداری می‌کنند.

ساخت غار نمک

طراحی اتاق نمک

طراحی اولیه یک اتاق نمک بسته به نیاز شما می‌تواند امری ساده و پیچیده باشد چرا که ارتباطی مستقیمی با بودجه در نظر گرفته شده برای اتاق نمک دارد.

اتاق نمک های تجاری را اگر می‌خواهید با حداقل هزینه اجرا کنید چندان به شما توصیه نمی‌کنیم چرا که در مبحث تجاری، زیبایی دکوراسیون بسیار مهم است و با بودجه اندک نمی‌توان چندان کار شگرفی را انجام داد لذا مشتریان چندانی به سمت شما نخواهند آمد.

اما اگر قصد استفاده از اتاق نمک در محیط مسکونی و شخصی دارید فاکتور زیبایی را می‌توانید حذف کنید و با بودجه کمتر اقدام به ساخت یک فضایی نمکی کنید.

ساخت غار نمک

اگر در یک مجتمع مسکونی زندگی می‌کنید و تصمیم دارید در مجتمع خود یک اتاق نمک داشته باشید در این صورت نیز پیشنهادات جذابی برای شما داریم.

نمک درمانی در استخر

نمک درمانی یا هالوتراپی یک شیوه درمان جایگزین است که در آن فرد بیمار باید هوای نمک دار تنفس کند. در بالاتر اشاره کردیم که این روش در درمان بیماری های پوستی و تنفسی بسیار موثر است.

برای آن که در استخر این کار را انجام دهید، بهترین روش آن است که در هر جلسه نمک درمانی 30 الی 45 دقیقه در غار نمک بمانید و تنفس کنید.

نمک درمانی علاوه بر تاثیرگذاری بر بیماری‌های پوستی و تنفسی، می‌تواند بیماری‌های روحی از جمله استرس، افسردگی و اضطراب را نیز درمان کند و بهبود ببخشد.

ساخت غار نمک

با توجه به تحقیقات انجام شده، اثبات شده است که نمک درمانی برای اکثر افراد کاملا بی خطر و دارای خواص فراوان است. نمک درمانی یا هالوتراپی یک شیوه درمانی مکمل است به این معنا که باید از آن در کنار روش دیگری استفاده کرد و شاید به تنهایی پاسخگوی نیاز شما نباشد.

مراکز نمک درمانی

مراکز نمک درمانی به غار نمک یا اتاق نمک مجهز هستند و برای هالوتراپی تجهیز شده‌اند. در مراکز نمک درمانی معمولا امکانات زیر وجود دارد:

 • بخش نمک درمانی
 • بخش آب نمک درمانی
 • اتاق ریلکسی و ماساژ
 • غار نمک
 • شن درمانی
 • کلینیک نمک درمانی

هر فرد با توجه به نیاز خود می‌تواند یکی از این بخش ها را برای استفاده انتخاب کند.

ساخت غار نمک

هزینه ساخت غار نمک

هزینه ساخت یک اتاق غار نمک به عوامل مختلفی از جمله متریال مورد استفاده، متراژ، مکان و نیازهای مشتری بستگی دارد ولی به طور کلی هزینه ساخت غار نمک باتوجه به میزان کارایی و سودآوری فراوانی که دارد بسیار پایین است.

غار نمک به دلیل جذابیت بسیار فراوانی که برای مشتری ها دارد به راحتی افراد را ترغیب به ورود در این فضا می‌کند که همین امر سبب سودآوری فراوان برای مجموعه شما خواهد شد.

ساخت غار نمک

برای اطلاع دقیق از قیمت ساخت یک اتاق غار نمکی حتما باید ابعاد دقیق مشخص باشد برای همین منظور شما می‌توانید با محاسبه ابعاد مکان مورد نظر و تماس با مجموعه سنگ نمک هالیتو از قیمت پروژه خود اطلاع داشته باشید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!