سنگ نمک آبی

فروش سنگ نمک آبی نایاب و صادراتی، پک های 15 کیلویی مخصوص ارسال به کشورهای آلمان و ایتالیا، کاملا شگفت انگیز با میزان پتاسیم بسیار بالا، موجودی بسیار محدود.

رنگ های سنگ نمک

برای خیلی ها این موضوع جالب است که سنگ نمک رنگ های متنوعی دارد. یکی از سنگ های نمک رنگی که خاصیت و فواید فروانی دارد و بازار خرید آن بسیار داغ است، سنگ نمک آبی است.

رنگ های سنگ نمک بستگی به معدن آن ها دارد و معمولا سنگ های نمک با توجه به معادن آن ها، ویژگی های متفاوتی با یکدیگر دارند.

انواع رنگ های سنگ نمک عبارت اند از:

  • رنگ سیاه
  • رنگ آبی
  • رنگ صورتی
  • رنگ سفید
  • رنگ زرد

همانطور که بالاتر اشاره شد با توجه به نوع معدن و ساختار معدنی آن، رنگ های سنگ نمک با یکدیگر متفاوت هستند و هرکدام دارای خواص و فواید متفاوتی هستند. در ادامه این مقاله شما با سنگ نمک آبی و خرید سنگ نمک آبی بصورت کامل آشنا می‌شوید.

سنگ نمک آبی

چرا نمک آبی رنگ می شود

بسیاری از اوقات افراد این سوال را می‌پرسند که سنگ نمک آبی چرا آبی است؟ ماده اصلی تشکیل دهنده آن چیست؟

سنگ نمک آبی به دلیل پتاسیم بسیار زیادی که دارد به رنگ آبی تبدیل شده است پتاسیم ماده ای کمیاب است و علت اصلی کمیاب بودن این نوع سنگ نمک، به خاطر محدودیت معادن پتاسیم است.

از سویی دیگر شکست نوری که پس از قرارگیری سنگ نمک در روشنایی اتفاق می‌افتد موجب آبی دیده شدن سنگ نمک می‌گردد.

سنگ نمک آبی

گرانترین نمک در جهان

سنگ نمک آبی از شگفتی های طبیعت محسوب می‌شود و در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

این روزها خرید سنگ نمک آبی بسیار سخت شده است و کمتر جایی را می‌توان پیدا کرد که این سنگ نمک را جهت عرضه در اختیار داشته باشند و به فروش برسانند.

یک نکته جالب که دانستن آن خالی از لطف نیست، این است که تنها منبع استخراج این نوع سنگ در ایران است. این نوع سنگ جزو زیباترین و پرفایده‌ترین سنگ های دارویی در جهان است که تنها در ایران و شهر گرمسار می‌توان آن را استخراج کرد.

سنگ نمک آبی

متاسفانه کشور پاکستان با خریداری نمودن سنگ نمک آبی ایران و فروش آن به عنوان سنگ نمک آبی پاکستان، سعی کرده به مانند سایر سنگ نمک ها بازار بین المللی این محصول را نیز نصیب خود کند  اما تجار بین المللی همه بر این موضوع واقفند که خاستگاه اصلی سنگ نمک های آبی رنگ فقط کشور ایران است.

معمولا تمامی افراد نمک را تنها به رنگ سفید می‌شناسند همانطور که بالاتر هم به آن اشاره شد معمولا با توجه به کانی های موجود در معادن، رنگ نمک هم تغییر می‌کند و به رنگ های زرد، سیاه، صورتی، آبی و … تبدیل می‌شود.

سنگ نمک آبی

فروش سنگ نمک آبی گرمسار در بازارهای جهانی

در بازارهای جهانی و علی الخصوص اروپای غربی و آمریکای شمالی نمک آبی ایران به عنوان کالایی لوکس به فروش می‌رسد.

طعم دلپذیری که این نمک به غذا می‌دهد و از سویی آرامشی که پس از استفاده از نمک آبی نصیب مصرف کننده می‌شود همگی موجب شده افراد متمول همواره در کنار غذای خود به جای نمک سفید از این نمک استفاده کنند.

نمک آبی علاوه بر سدیم دارای مقادیر زیادی پتاسیم است که لذت غذا را دو چندان کرده و نشاط و شادی را به همراه می‌آورد.

سنگ نمک آبی

تفاوت نمک آبی گرمسار و سنگ نمک آبی سمنان

در خصوص خرید سنگ نمک به رنگ آبی یک نکته بسیار مهم و اساسی وجود دارد و اینکه آیا سنگ نمک آبی که قصد خرید آن را دارید متعلق به سمنان است یا گرمسار؟!

تفاوت اساسی این دو سنگ در بلوری بودن و شکری بودن آنهاست به طوری که سنگ نمک آبی گرمسار حالتی بلوری و کریستالی دارد ولی سنگ نمک آبی سمنان شکری مانند است.

سنگ نمک آبی

برای صادرات سنگ نمک آبی، کریستالی بودن آن بسیار مهم است چرا که تمام خواص شگفت انگیزی که درباره نمک آبی نقل می‌شود در خصوص سنگ نمک آبی رنگ گرمسار است.

قیمت سنگ نمک آبی

در بازار داخلی سنگ نمک بلوری گرمسار قیمتی بالاتر از کیلویی 400 هزار تومان را دارد و در خارج از کشور به صورت خرده فروشی کیلویی 9 میلیون تومان و در بازار عمده فروشی کیلویی 4 تا 5 میلیون تومان معامله می‌شود.

البته متاسفانه این سنگ نمک همواره با قیمتی بسیار ارزان به کشورهای اروپایی فروخته شده و سود اصلی این سنگ نمک به جیب تجار اروپایی و واسطه ها واریز می‌شود.

سنگ نمک آبی

خواص نمک آبی

معمولا خرید سنگ نمک آبی بیشتر به خاطر خواص بی نظیر آن است تا زیبایی ظاهری آن. بالاتر به پتاسیم زیاد در سنگ نمک آبی اشاره کردیم.

همانطور که احتمالا می‌دانید پتاسیم تاثیر فروانی بر روی شادابی، سلامت و کاهش استرس و اضطراب دارد.

نمک آبی در ایران کم تر مورد توجه واقع شده است اما در کشورهای اروپایی و شمال آمریکا خرید سنگ نمک آبی و استفاده از آن کاملا شناخته شده است و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

سنگ نمک آبی

جالب است بدانید، نمک آبی در رستوران های لوکس اروپایی به عنوان طعم دهنده غذا و یک آپشن به صورت روتین درآمده و قیمت این نوع سنگ نمک در اروپا و آمریکا به دلیل وارداتی بودن آن به شدت بالا است.

خرید سنگ نمک آبی گرمسار

معادن اصلی سنگ نمک آبی در اطراف شهر گرمسار است برای همین بعضی از افراد آن را به عنوان نمک آبی گرمسار می‌شناسند.

مجموعه سنگ نمک هالیتو به عنوان بزرگترین تامین کننده سنگ نمک آبی در ایران، همواره سنگ نمک آبی جهت فروش در اختیار دارد.

سنگ نمک آبی

امکان تحویل سفارشات صادراتی به صورت FOB  و یا تحویل در مقصد نیز وجود دارد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!