صادرات نمک

صادرات نمک و سنگ نمک به عراق و ارمنستان، سنگ نمک سفید، سنگ نمک قرمز، نمک صنعتی بدون تصفیه، نمک خوراکی تبلور مجدد، نمک تصفیه شده با ارائه مجوز جهت صادرات.

در ادامه به معرفی بهترین محصولات صادراتی در حوزه نمک و سنگ نمک پرداخته شده است و شما اگر خریدار عمده هر کدام از این محصولات هستید با بهترین نوع بسته بندی و ارائه مجوزات لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سنگ نمک سفید اعلاء

سنگ نمک که هالیت هم نامیده می شود، در واقع همان سدیم کلرید است که از معادن سنگ نمک استخراج می شود. رنگ سنگ نمک به ناخالصی های موجود در آن بستگی دارد. وجود آهن در سنگ نمک، باعث به وجود آمدن رگه هایی از رنگ قرمز می شود و رنگ نارنجی و زرد موجود در سنگ نمک، به دلیل وجود منگنز است.

سنگ نمک سفید هر چقدر که براق تر و درخشنده تر باشد، کمترین مقدار ناخالصی را دارد. سنگ نمک سفید کاربردها و فواید بسیاری دارد. این روزها نمک فقط مصرف خوراکی ندارد. از سنگ نمک سفید برای تولید وسایل آرایشی و بهداشتی و همچنین لوازم تزئینی استفاده می شود. علاوه بر این ها، سنگ نمک به عنوان خوراک دام هم استفاده می شود.

صادرات نمک

معرفی نمک تبلور مجدد

تهیه نمک با استفاده از روش تبلور مجدد، این گونه است که ابتدا نمک های استخراج شده از معادن سنگ نمک را آسیاب کرده و در حوضچه های مخصوص به خوبی محلول می کنند. در مرحله بعد، یک سری مواد شیمیایی برای جدا کردن مواد نامحلول به آن اضافه می شود. سپس محلول به دست آمده را وارد دستگاه سانتریفیوژ کرده و دوباره مراحل قبل را تکرار می کنند. در نتیجه این عملیات، نمک تبلور مجدد تولید می شود.

این نمک تصفیه شده، مقدار خلوص بالا و رنگی روشن دارد. نمکی که با استفاده از روش تبلور مجدد تصفیه می شود، بهترین نوع نمک برای مصارف خوراکی می باشد. استفاده از روش تبلور مجدد، تمام ناخالصی های موجود در نمک را با کمک دمای بالا از بین می برد. همانطور که می دانید نمک، مهم ترین چاشنی غذاهای مختلف محسوب می شود و در صورتی که به اندازه مصرف شود، فواید بسیاری برای سلامتی دارد.

صادرات نمک

سنگ نمک قرمز گرمسار

سنگ نمک قرمز گرمسار به دلیل اینکه عنصر آهن به مقدار زیاد در آن وجود دارد به این رنگ درآمده است. این سنگ نمک یکی از محبوب ترین سنگ نمک ها می‌باشد. معادن سنگ نمک قرمز گرمسار جزء مهمترین معادنی است که این سنگ را دارد چرا که این سنگ نمک کیفیت بسیار بالایی دارد و نوعی خاص از سنگ نمک است که در بعضی از معادن به صورت طبیعی یافت می‌شود. نمک قرمز یک نمک صنعتی بوده که همان خاصیت نمک نرمال را دارد.

سنگ نمک قرمز مصرف خوراکی هم دارد و علاوه بر این در ساخت آباژور و وسایل تزیینی هم کاربرد دارد. این سنگ نمک جزء نادر ترین انواع سنگ نمک است چون فقط در معدن سنگ نمک گرمسار و معادن سنگی پنجاب پاکستان یافت می‌شود. این سنگ نمک به صورت صفحه‌ای، فله‌ای، خرده و پودر وجود دارد از سنگ نمک قرمز صفحه‌ای می‌توان برای پخت و پز و صفحه کار استفاده کرد.

صادرات نمک

سنگ نمک نارنجی

سنگ نمک های رنگی با توجه به عناصر تشکیل دهنده و عناصر موجود در آنها رنگ های گوناگونی دارند که سنگ نمک نارنجی یکی از آنهاست. رنگ نارنجی این نمک به خاطر وجود ناخالصی در آن است و نشان دهنده وجود گوگرد و آهن در آن می‌باشد. هرچه آهن سنگ نمک بیشتر باشد رنگ نارنجی، قرمز و صورتی کریستال ها هم پر رنگ تر می‌شود.

این سنگ نمک با ارزش سرشار از مواد معدنی می‌باشد. این سنگ نمک در صنایع گوناگون کاربرد دارد و افرادی که معتقد به انرژی درمانی هستند از آن بیشتر استفاده می‌کنند. وجود این سنگ نمک در خانه انرژی منفی را از محیط اطراف دور می‌کند و با قرار گرفتن در مقابل خورشید انرژی خاصی تولید می‌کند. سنگ نمک نارنجی در بهبود ضعف اعصاب و القای حس امنیت و آرامش و روان افراد بسیار تاثیر مفیدی دارد.

صادرات نمک

صادرات نمک به عراق

سنگ نمک معادن ایران از بهترین و با کیفیت ترین نمک های موجود در دنیا به شمار می رود. به طوری که این نمک، در سراسر دنیا محبوبیت زیادی دارد. امروزه انواع مختلف نمک از قبیل نمک صنعتی، نمک خوراکی و نمک خوراک دام به نقاط مختلف دنیا صادر می شود. کشور عراق با اینکه منابع نمک خوبی دارد اما به دلیل نداشتن تجهیزات مناسب، نمک مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر تهیه می کند.

صادرات نمک استخراج شده از ایران به کشورهای دیگر از جمله عراق توجیه اقتصادی بسیار خوبی دارد.

صادرات نمک

صادرات نمک به ارمنستان

امروزه صادرات نمک به ارمنستان زیاد شده است و متقاضیان زیادی هم دارد. برای صادرات نمک به ارمنستان موضوع بسیار مهمی که می بایست مدنظر داشت این است که نمک خوراکی تصفیه شده عمده کالای مورد نظر خریداران ارمنی می باشد.

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که نمک خریداری شده حتما از نوع تصفیه شده باشد چرا که بسیاری از نمک ها علی رغم داشتن عنوان تصفیه شده ممکن است استانداردهای لازم کشور ارمنستان را پاس نکنند و نتوااند از مرز عبور کنند لذا خریدار نمک دچار ضرر هنگفتی خواهد شد.

صادرات نمک

ما در مجموعه هالیتو نمکی که به آسانی از مرز ارمنستان رد شده و دارای ویزگی های خواسته شده است را به شما تحویل خواهیم داد.

صادرات نمک به ترکیه به صورت فله‌ای یا کیسه‌ای امکان پذیر است. ایران پتانسیل خوبی برای صادرات نمک دارد و می‌تواند سنگ نمک را به کشور های دیگر ارسال کند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!