فروش نمک صنعتی

فروش نمک صنعتی گرمسار با دو کیفیت درجه یک و درجه دو بر اساس میزان خلوص، نمک دانه بندی صنعتی در 5 سایز مختلف، بسته بندی شده در کیسه های لمینت 25 کیلویی، 40 کیلویی، 50 کیلویی و جامبو بگ.

نمک ها دارای دسته های مختلفی هستند که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی در زندگی انسان ها دارند. دسته ای از نمک ها به صورت خوراکی در سر سفره ها و مواد غذایی مصرف می شوند و دسته ای نیز به صورت صنعتی در صنایع مختلف و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر بیشترین درصد نمک جهان را نمک های صنعتی پوشش می دهند و مراکز فروش نمک صنعتی که انواع و اقسام نمک را دارند، دارای اهمیت بسیار زیادی هستند. ما در این مطلب تصمیم داریم شما را با نمک صنعتی و کاربردهای آن آشنا کنیم. همراه ما باشید!

فروش نمک صنعتی

نمک صنعتی چیست؟

برای این که درک کنید نمک صنعتی چیست، نمک خوراکی را در نظر بگیرید که خلوص کمتری دارد و خلوص آن حدود 95 درصد است. تصفیه نشدن نوع صنعتی باعث شده که خلوص آن کمتر از نوع خوراکی باشد. نمک خوراکی که در خانه استفاده می شود، خلوص 99 درصدی دارد. وجود خلوصی با این درصد بالا است که باعث شده انسان ها دچار سنگ کلیه یا مشکلاتی از این قبیل نشوند. به طور کلی مواد شیمیایی دارای دسته صنعتی هستند که خلوص کمتری داشته و از آن ها در آزمایشگاه ها و دیگر موارد استفاده می شود. در سمت مقابل، دسته ای از همان مواد که افراد در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنند، دارای خلوص بیشتری هستند.

فروش نمک صنعتی

نمک صنعتی چگونه تولید می شود؟

روش های بدست آوردن نمک صنعتی بسیار زیاد هستند که همه آن ها در واقع روش های استخراج سنگ نمک را در پیش دارند. موارد زیر جزو روش هایی هستند که با آن نمک صنعتی مورد نیاز برای آزمایشگاه ها و صنایع مختلف را به دست می آورند و سپس آن ها را به مراکز فروش نمک صنعتی ارسال می کنند.

  • روش خلا

در روش خلا با استفاده از چند سری تبخیر کننده قائم چندگانه و پمپ های مکنده آب شور را تبدیل به نمک می کنند.

  • روش هیدرولیکی

با استفاده از این روش، نمک های زیر زمینی را با انفجار یا حفاری و غیره از زیر زمین بیرون کشیده و سپس قبل از این که دوباره به سطح زمین برگردند، این کانسر ها یا نمک ها خرد می شوند.

 

  • روش تبخیر

روشی که شما و بیشتر افراد آن را در کتاب های درسی خود دیده‌اید. در این روش آب دریا را درون حوضچه هایی می ریزند، سپس آب آن را تبخیر می کنند. حال مقداری نمک کف حوضچه باقی مانده است.

  • روش پلکانی

کسانی که در زمینه فروش نمک صنعتی فعالیت می کنند، به خوبی می دانند که این روش چه قدر کاربرد دارد. در اکثر معادن سنگ نمک از این روش بهره می برند. این روش حتی برای استخراج فلزات نیز کاربرد دارد. به دو صورت مستقیم و معکوس، می توان روش پلکانی را انجام داد. در زمانی که مکان بیرون کشیدن نمک بسیار کوچک باشد، این روش بهترین کار به حساب می آید.

  • روش تونلی

از روش تونلی در شرایطی استفاده می کنند که لایه های افقی نمک دارای ضخامت بالا ولی شیب کم باشند. سرعت استخراج نمک با استفاده از روش تونلی بسیار بالا است.

فروش نمک صنعتی

انواع کاربرد نمک در صنعت

نمک ها در صنایع مختلف دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند و شکل های متفاوتی نیز دارند‌. به عنوان مثال کربنات سدیم، نوعی نمک بوده و جوهر نمک یعنی هیدرو کلریدریک اسید نیز نوعی نمک است. هر دو این موارد در صنعت کاغذ سازی استفاده می شوند و هر کدام کاربرد خاص خود خود را دارند.

کاربرد نمک در کاغذ سازی

نمک یکی از مواد اولیه تولید کاغذ به شمار می رود و یکی از نمک های مورد استفاده در تولید آن، کربنات سدیم است. کربنات سدیم که به آن سودا اش نیز می گویند، در تهیه خمیر کاغذ با ترکیبات سولفیت نقش دارد. هم چنین از بعضی نمک ها مانند هیدرو کلریدریک اسید در سفید کردن کاغذ استفاده می شود. هیدرو کلریدریک اسید که نام دیگر آن جوهر نمک است، برای حذف ناخالصی ها و روشن کردن رنگ کاغذ کاربرد دارد.

نمک مخصوص پرورش ماهی

استخرهای پرورش ماهی برای گند زدایی و رشد سریعتر ماهی ها نیاز به نمک و سنگ نمک با خلوص بالا دارد. برای این موضوع هم می توان از نمک دانه درشت با کیفیت بالا و هم سنگ نمک اعلا که خلوص بالاتر از 99 درصد دارد نیز استفاده نمود که در نوع خود بسیار بینظیر است.

فروش نمک صنعتی

سنگ نمک در خیارشور

خیارشور یکی از خوشمزه ترین موادی است که مطمئنا کنار غذاهای زیادی آن را نوش جان کرده‌اید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سنگ نمک در تولید خیار شور چه کاربردی دارد. خیارشور را به دو صورت انداختن در سرکه یا انداختن در سنگ نمک، تولید می کنند. زمانی که از سنگ نمک در تولید خیارشور استفاده می شو، ماندگاری آن بیشتر شده و هم چنین طعم متفاوت تری نسبت به نوع سرکه‌ای خواهد داشت. در کل افراد ماهر برای این که خیارشور مناسبی درست کنند به سراغ بهترین مکان فروش نمک صنعتی می روند.

فروش نمک صنعتی

نمک مخصوص زیتون گیری

زیتون یکی از مواد خوراکی سر سفره های ایرانی است که بعضی از افراد عاشق آن هستند و دیگر افراد سر سفره ، طعم آن را دوست ندارند. دلیل این که بیشتر افراد زیتون را دوست ندارند، تلخی آن است. برای این که تلخی زیتون به خوبی گرفته شود، از نمک های مخصوص همچون نمک هیمالیا، نمک درشت و غیره استفاده می کنند. استفاده از نمک خوراکی به هیچ وجه توصیه نمی شود؛ زیرا بافت زیتون را شل کرده و آن را خراب می کند.

فروش نمک صنعتی

نمک دانه درشت چیست؟

نمک دانه درشت نوعی نمک است که در مقایسه با نمک ریز بلورهای بزرگتری دارد و به دلیل بافت و طعم آن معمولا استفاده گسترده ای در صنعت دارد. یکی از صنایعی که به وفور از این نوع استفاده می کند کارخانه های یخسازی می باشند که برای حفظ سردی و کنترل دما از نمک دانه درشت نخودی استفاده می کنند.

نمک دانه درشت سالم تر از نمک ریز در نظر گرفته می شود؛ زیرا حاوی مواد افزودنی کمتری است و کمتر فرآوری می شود. افراد زیادی به دنبال نمک های دانه درشت هستند تا سلامتی خود را حفظ کنند. از نظر پزشکی، مصرف بیش از حد نمک می تواند منجر به فشار خون بالا شود و خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد. با این حال، زمانی که از نمک دانه درشت استفاده  شود، فشار خون حتی پایین تر نیز می آید و قلب در سلامت کامل به سر می برد.

همچنین می توان از آن به عنوان یک لایه بردار طبیعی پوست استفاده کرد که به حذف سلول های مرده و بهبود گردش خون کمک می کند. علاوه بر این، برخی از افراد از نمک دانه درشت در حمام برای تسکین درد عضلات و کاهش تورم استفاده می کنند. نمک دانه درشت فواید بسیار زیادی دارد و بهتر است تمام افراد برای سلامتی خود به سراغ آن رفته و از آن استفاده کنند.

فروش نمک صنعتی

نمک شکری چیست؟

این نوع نمک یکی از پرطرفدارترین نمک های حال حاضر دنیا در دسته نمک های صنعتی است. اکثر افراد با دیدن دانه های این نمک فکر می کنند که این نوع نسبت به انواع دیگر دانه های درشت تری دارد. اما این گونه نیست و نمک شکری پس از نمک شیلاتی دارای درشت ترین دانه های نمک در دسته صنعتی است. دانه های این نوع نمک صنعتی، کمی بزرگتر از نوع صدفی و کمی کوچکتر از نوع شیلاتی است. این نمک به نام های دیگری نیز شناخته می شود و به آن نمک حفاری، نمک آنتی کیک، نمک مش 110 و نمک درشت نانوایی نیز می گویند. به این دلیل اسم این نمک را شکری گذاشته اند که دانه های آن هم اندازه دانه های شکر است و هم چنین به دلیل اندازه آن است که نام آن را نمک 110 گذاشته اند.

این نمک در زمینه های زیادی کاربرد دارد، به عنوان مثال  نفت و حفاری  یکی از کاربردهای آن است. احتمالا فهمیده باشید که به دلیل  کاربرد این نمک در نفت و حفاری در بین افراد تولید کننده و مصرف کننده آن را به نام نمک حفاری نیز می شناسند. هم چنین از این نمک به عنوان خوراک دام استفاده می شود. در نمک سود کردن گوشت و صنایع پتروشیمی و شیمیایی و..‌. نیز از این محصول بهره می برند.

فروش نمک صنعتی

نمک دانه درشت را از کجا بخریم؟

معمولا اکثر افراد پس از این که به فکر خرید نمک دانه درشت می افتند به سراغ عطاری سر کوچه خود می روند. اکثر عطاری ها این نوع نمک را به صورت فله ای یا بسته ای به فروش می رسانند. اما راه دیگری نیز برای خرید این نوع نمک وجود دارد، آن هم سر زدن به سایت های فروش نمک صنعتی است. با رفتن به این سایت ها در وقت خود صرفه جویی می کنید و هم چنین ممکن است نمک بهتری نسبت به عطاری ها بخرید. معمولا سایت های معتبر، گزینه مناسب تری نسبت به عطاری ها هستند.

در عطاری ها نامی از معدنی که نمک استخراج شده و مواردی از این دست به مشتری نمی دهند. در نتیجه اعتمادی به اعتبار نمک درشت خریداری شده از عطاری ها نیست و ممکن است با رفتن به عطاری نمک درشت تقلبی خریداری شود. به عنوان مثال در خرید نمک های صورتی یا آبی، نمک های سفید بسیاری وجود دارند که رنگ شده‌اند و به جای نمک آبی و صورتی به فروش می رسند.

فروش نمک صنعتی

 تفاوت نمک سنتی و صنعتی چیست؟

نمک سنتی همان نمک دریایی است که از دریا ها و تبخیر آب آن ها به دست می آید. در سمت مقابل، نمک صنعتی از معادن مختلف استخراج می شود. این نمک از معادن قم، گرمسار و فارس استخراج می‌شود و کاربرد های آن معطوف به صنایع مختلف و آزمایشگاه ها است. نمک سنتی نیز از طریق حوضچه ها و تبخیر آب دریا به دست می آید.

در نمک سنتی یا همان نمک دریایی حتی ذره‌ای ید وجود ندارد و به دلیل این که بدن انسان نیاز به ید دارد، نمک دریایی نخواهد توانست ید مورد نیاز بدن انسان را تامین کند. در سمت مقابل سنگ نمک منبعی غنی از ید است که در زمان تسویه ید موجود در آن حفظ می شود و دیگر ناخالصی ها از بین می روند. تفاوت دیگری که این دو نمک با هم دارند، در ابعاد آن ها است. ابعاد نمک سنتی بزرگ تر از نمک صنعتی بوده و دارای دانه های درشت تری است.

فروش نمک صنعتی

تفاوت سنگ نمک صنعتی و خوراکی

بلافاصله پس از این که نمک از معادن مختلف استخراج می شود، یعنی قبل از این که وارد کارخانه ها شده و فرایند خرد شدن و دانه بندی روی آن انجام شود، به آن سنگ نمک می گویند. در نتیجه تا این جا به خوبی تعریف سنگ نمک بیان شده است. سنگ نمک صنعتی خلوص پایین تری دارد و مقدار خلوص آن به همان اندازه‌ای است که در معادن بوده و تغیبری نمی کند. اما در سمت مقابل نمک خوراکی خلوص نود و نه درصدی دارد. اگر این درصد بالای خلوص نباشد، ممکن است افراد دچار سنگ کلیه و مسمومیت شوند یا حتی بیماری های بدتر از این می تواند سراغ آن ها بیاید.

سنگ نمک خوراکی بیشتر در سر سفره ها و مواد غذایی دیده می شود. سنگ نمک خوراکی یا هالیت برای انسان بسیار مفید است و می تواند از بیماری هایی همچون سرطان و دیابت جلوگیری کند. در سمت مقابل سنگ نمک صنعتی باعث به وجود آمدن نمک های صنعتی در اندازه های مختلف می شود که هر کدام در صنعت خاصی کاربرد دارند.

فروش نمک صنعتی

آیا سنگ نمک صنعتی می تواند خوراکی باشد؟

بسیاری از افراد که در حوزه فروش نمک صنعتی فعالیت دارند، به خوبی می دانند که از این نوع نمک و سنگ نمک صنعتی در بعضی موارد به عنوان نمک خوراکی نیز استفاده می کنند. یکی از حالت هایی که می توان از نمک صنعتی به عنوان نمک خوراکی استفاده کرد، نمک صنعتی پودری است. این نوع نمک را معمولا بر روی آجیل ها برای طعم دادن و مزه دار کردن به آن ها می ریزند. در بعضی از موارد از آن ها برای خشکبار نیز استفاده می شود تا تازه بمانند و مورد حمله آفات قرار نگیرند.

فروش نمک صنعتی

قیمت فروش نمک صنعتی

دسته بندی
نام محصول درجه یک هر تن معمولی هر تن
نمک شکری 720000 590000
نمک صدفی 900000 680000
نمک شیلاتی 720000 590000
نمک پودری 650000 550000

برای اطلاع از قیمت روز انواع نمک صنعتی می توانید همواره از لینک زیر قیمتها را دنبال کنید.

و در آخر اینکه

در این مطلب به خوبی نمک صنعتی و کاربردهای آن را به شما عزیزان توضیح دادیم. همچنین تفاوت بین نمک خوراکی و صنعتی را بررسی کردیم. در صورتی که نیاز به خرید نمک صنعتی دارید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!