سنگ نمک سختی گیر

مرکز خرید سنگ نمک سختی گیر در تهران و کرج، ارسال سنگ نمک جهت سختی گیر به تمام نقاط تهران و کرج، ارسال سفارشات در همان روز کاری، برای استعلام قیمت سنگ نمک سختی گیر تماس بگیرید.

سنگ نمک سختی گیر چیست

سنگ نمک سختی گیر نوعی از سنگ نمک است که دارای درصد خلوص سدیم بسیار بالایی بوده و پس از ورود به دستگاه سختی گیر، آب سخت را به آب نرم تبدیل کرده و اتصالات رسوب بسته را پاکسازی می‌کند.

امروزه سنگ نمک سختی گیر در آپارتمان ها، منازل مسکونی، کارخانه های دارای دیگ بخار و رزین کاربرد بیشتری دارد به طوری که برای رفع مشکل گرفتگی لوله های آب و آسیب های احتمالی به سیستم های گرمایشی و سرمایشی به وفور استفاده می‌شود.

همچنین برای طعم زدایی آب، از سنگ نمک سختی گیر استفاده می‌شود چرا که باعث از بین رفتن رسوبات داخل لوله ها شده و از نظر بهداشتی برای خانواده ها کاربرد فراوانی دارد.

امروزه دستگاه های سختی گیر رزینی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که به محض ورود سنگ نمک به دستگاه، عمل تبادل یونی سدیم را انجام می‌دهند و عوامل سختی آب را از آن جدا می‌کنند.

سنگ نمک سختی گیر

در کنار دستگاه سختی گیر، منبع سنگ نمک سختی گیر وجود دارد. که توسط لوله به سختی گیر متصل می‌شود و به طور مرتب دستگاه را تغذیه می‌کند.

علت به وجود آمدن آب سخت

آب دارای ترکیبات و املاح زیادی از جمله آهک،کلسیم، آهن و منیزیم می‌باشد که اصطلاحا به آن سختی آب گفته می‌شود که در این میان عناصر منیزیم و کلسیم بیشترین تاثبر را دارند.

عناصر موجود در آب باعث ته نشین شدن رسوبات در تاسیسات خانگی و صنعتی و لوله های آب می‌گردندکه لازم است که این املاح از آب جدا شوند.

سختی آب به اشکال گوناگونی بزور پیدا می‌کند که عینی ترین انواع آن موارد زیر است:

  • سفید شدن اطراف لوله و اتصالات
  • رسوب بستن ته کتری و سماور
  • تغییر کردن مزه آب
  • در کارخانه های دارای دیگ بخار افت کیفیت محصول
  • در مجتمع های مسکونی کم شدن شدت جریان آب به علت گرفتگی لوله ها
  • ایجاد جرم بر روی سر پس از استحمام

و مانند اینها اشاره کرد که موارد گفته شده تنها گوشه‌ای از مضرات آب سخت است و بیشترین تاثیر آب سخت بر بدن انسان و در کارخانه ها بر کیفیت محصول خروجی است.

سنگ نمک سختی گیر

در فرایند تصفیه آب از انواع سنگ نمک سختی گیر استفاده می‌شود که شامل سنگ نمک ممتاز که درصد کلسیم آن نزدیک به صفر است و سنگ نمکی که حاوی مقدار کمی کلسیم (که به راحتی می‌توان از مقدار کم کلسیم صرف نظر کرد) است.

املاح مضر آب اگر گرفته نشود یا اصطلاحا سختی گیری صورت نپذیرد سبب کاهش کارایی لوله ها و هدر رفتن انرژی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی می‌شود.

نمک احیای رزین

عموما کارخانه های بزرگ و همچنین مجتمع های دارای موتورخانه، از رزین برای عملیات سختی گیری استفاده می‌کنند که در صورت استفاده از رزین مناسب است که شما از سنگ نمک با حداقل خلوص 98.5 درصد استفاده کنید.

البته سنگ نمک دارای خلوص 97 درصد نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند هر چند که سنگ نمک با خلوص بالاتر توصیه می‌شود.

بهترین نوع نمک جهت احیای رزین نمک تبلور مجدد است که این نمک به دلیل قیمت بالا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و از سنگ نمک استفاده می‌شود.

سنگ نمک سختی گیر

محاسبه ظرفیت دستگاه سختی گیر

برای محاسبه ظرفیت دستگاه سختی گیر از دفترچه راهنمای آن استفاده کنید همچنین کارشناس تاسیسات به میزان لازم ورودی آب و سنگ نمک واقف است اما به طور معمول نیاز است به ازاء هر لیتر آب از 300 تا 400 گرم سنگ نمک استفاده شود.

به عنوان مثال اگر ظرفیت منبع ما 1 متر مکعب باشد میزان محاسبه به این شکل است:

محاسبه فوق برای یک متر مکعب و فقط جهت یکبار سختی گیری است و همانطور که می‌دانید عملیات سختی گیری باید به طور مداوم صورت پذیرد تا از ایجاد رسوب در تاسیسات جلوگیر به عمل آید.

قیمت نمک گرمسار برای دیگ بخار

برای استفاده از نمک گرمسار جهت دیگ بخار 3 گزینه پیش روی شماست که این موارد به ترتیب ذکر شده است:

قیمت نمک گرمسار برای دیگ بخار
نوع نمک حداقل سفارش قیمت هر تن حداقل سفارش قیمت هر تن
نمک تبلور مجدد 1 تن 450000 10 تن 330000
سنگ نمک اعلاء 1 تن 240000 10 تن 170000
سنگ نمک درجه یک 1 تن 200000 10 تن 115000

تولید نمک صنعتی ویژه تصفیه آب

برای عملیات تصفیه آب اگر قصد دارید از نمک به جای سنگ نمک استفاده کنید توصیه ما استفاده از نمک تبلور مجدد است اما اگر با قیمت آن نمی‌توانید کنار بیاید باید از نمک سایز نخودی یا همان شیلاتی استفاده کنید.

در میان تمام انواع نمک صنعتی این نمک بالاترین درصد خلوص را دارد البته این نمک شیلاتی باید از سنگ نمک اعلاء یا درجه یک تولید شده باشد در غیر این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت.

سنگ نمک سختی گیر

خرید سنگ نمک سختی گیر

برای خرید سنگ نمک سختی گیر هر کجای ایران که باشید ما سنگ نمک سختی گیر شما را به صورت دست چین شده برایتان انتخاب و ارسال می‌کنیم.

اگر ساکن شهرهای تهران و کرج هستید سفارش شما در همان روز کای ارسال خواهد شد و سفارشات با میزان یک تن نیز به مقصد ارسال می‌شوند ضمن اینکه امکان تحویل سنگ نمک در کیسه و یا به صورت فله به انتخاب مشتری وجود دارد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!