سنگ نمک دکوری

بزرگترین مرکز تولید سنگ نمک دکوری درمانی، گوی سنگ نمک ماساژ، گوی سنگ نمک چراغدار، سنگ نمک مدل سرو، هرم، مکعبی، انواع سنگ نمک بدون چراغ ارزان قیمت.

سنگ نمک دکوری که با اسامی دیگری مانند سنگ نمک تزیینی و چراغ خواب سنگ نمک نیز شناخته می‌شود، نوعی نمک خوراکی با املاح بالا است که کاربردهای بسیاری دارد. از جمله این کاربردها می‌توان به این موارد اشاره کرد: جایگزینی آن در غذاها به جای نمک‌های رایج در آشپزی، ماساژ درمانی و لامپ‌های تزئینی.

نمک‌ تزئینی بسیار گران‌تر از نمک‌های دیگر است و به دلیل رنگ‌های نادر و زیبایی که دارد از آن معمولا به عنوان دکور و سنگ تزئینی در ویترین یا آشپزخانه‌ها نیز استفاده می‌شود. لازم است اشاره کنیم که هر رنگ از سنگ نمک دکوری دارای خواص منحصر به فرد می‌باشد.

سنگ نمک دکوری

سنگ نمک را در کجای خانه قرار دهیم؟

به دلیل اینکه سنگ نمک دکوری دارای خواص و فواید بسیار می‌باشد، بهتر است که از آن‌ها به خوبی نگهداری و مراقبت کرد تا در مدت زمان طولانی‌تری از آن‌ها استفاده کنید. برای قرار دادن سنگ نمک در خانه و مراقبت از آن، نقاط بسیاری وجود دارند که به آن‌ها در زیر اشاره کرده‌ایم:

 • محل‌های پر رفت و آمد: سنگ نمک تزئینی را باید در مکان‌هایی قرار داد که اکثر ساعات روز را در آن‌جا می‌گذرانید تا رسیدگی به آن‌ها راحت‌تر صورت گیرد. نقاطی از منزل مانند آشپزخانه، راهروها، سرویس‌های بهداشتی و اتاق نشیمن.
 • کنار گلدان‌ها و گیاهان خانگی: سنگ نمک دکوری به جذب انرژی منفی و خاصیت آنتی‌میکروبی خود معروف است. بسیاری از افراد این سنگ‌ها را در کنار گل و گیاهان خود در منزل قرار می‌دهند تا هم در طولانی مدت طراوت و شادابی آن‌ها حفظ شود و هم خود سنگ نمک بهتر بماند.
 • سرویس‌های بهداشتی و حمام: به خاطر تولید یون‌های منفی و ویژگی ضد‌باکتریایی این سنگ‌ها، می‌توان از آن‌ها در داخل سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده کرد تا علاوه‌ بر پاکیزه و زیبا نشان دادن این نقاط، آلودگی‌ها جذب این سنگ‌ها بشوند.
 • نقاط خشک و تاریک: در مورد اول اشاره شد که بهتر است از این سنگ‌های دکوری در راهروها به دلیل پر رفت و آمد بودن این محل‌ استفاده کرد. یکی دیگر از دلایل استفاده از سنگ نمک دکوری در راهروها یا گوشه‌های خانه، تاریک بودن این نقاط است. همچنین این سنگ‌ها اگر در مکان‌های مرطوب قرار بگیرند باید زود به زود تعویض شوند اما با قرار دادن آن‌ها در مکان‌های خشک می‌توان باعث افزایش ماندگاری آن‌ها شد بنابراین زیرزمین خانه هم می‌تواند محل مناسبی برای نگهداری این سنگ‌های تزئینی باشد.
 • کنار وسایل الکتریکی: سنگ نمک دکوری می‌تواند در جذب تشعشعات منفی وسایل الکتریکی موثر باشد و از افراد خانه در برابر این امواج آسیب رسان محافظت کند.

سنگ نمک دکوری

چگونه سنگ نمک را تمیز کنیم؟

همان‌طور که اشاره شد، سنگ نمک دکوری در ماساژ درمانی و ویترین‌ها بسیار استفاده می‌شود بنابراین لازم است که از پاکیزه بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنیم. دستورالعمل زیر یکی از موثرترین شیوه‌ها در تمیزکردن سنگ نمک از هرگونه آلودگی، گردوغبار و میکروب می‌باشد:

 1. ابتدا حداقل 20 ثانیه دست‌های خود را با صابون بشویید.
 2. با استفاده از یک اسپری ضد‌عفونی کننده سطح، تمامی نقاط سنگ نمک را اسپری کنید.
 3. 10 دقیقه صبر کنید تا قطرات آنتی باکتریال، تمام آلودگی‌ها را جذب کند.
 4. با یک دستمال تمیز به آرامی و دقت تمامی نقاط سنگ نمک را پاک کنید.
 5. مراقب نقاط تیز و همچنین فرورفتگی‌های سنگ باشید و آن‌ها را نیز تمیز کنید.
 6. برای 2 یا 3 دقیقه یک دستمال تمیز و مرطوب را روی آن قرار دهید تا با جذب رطوبت، تمیزی سنگ و رنگ آن آشکارتر شود.

با این روش سنگ نمک دکوری در طولانی مدت پاکیزگی خود را حفظ می‌کند و جلوه زیبایی از خود در دکور شما نشان می‌دهد.

سنگ نمک دکوری

آیا سنگ نمک انرژی منفی را می‌گیرد؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت بله! سنگ نمک انرژی منفی را می‌گیرد! در فرهنگ‌ها و کشورهای گوناگون از سنگ نمک به جاذب انرژی منفی یاد می‌شود. بسیاری از مردم اروپا و آسیای شرقی باور دارند این سنگ نمک خواص درمانی و معنوی بالایی دارد. برخی در مراسمات مذهبی و روحانی خود، از این سنگ در کنار شمع و عود برای بالا بردن انرژی کائنات استفاده می‌کنند. با پژوهش‌های صورت گرفته روی این سنگ‌ها، دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که سنگ نمک و به خصوص نوع دکوری آن، یون‌های منفی را از محیط و اجسام می‌گیرند و می‌توانند در تهویه هوا و زدودن اجسام از آلودگی‌ها بسیار موثر باشند.

سنگ نمک به دلیل یک سری ویژگی خاص متافیزیکی، با جذب امواج منفی باعث آرامش روحی و جسمی شده و هرگونه آسیب روانی را از فرد دور می‌کند. به همین دلیل است که امروزه محصولاتی مانند نمک حمام یا اسکراب‌های نمکی به بازار آمده‌اند. همچنین استفاده از آن‌ها در غذا باعث بهبود روحیه نیز می‌شود.

سنگ نمک دکوری

خواص سنگ نمک برای چشم زخم

 بسیاری از مردم معتقدند که برای دوری از شر چشم زخم باید از سنگ نمک استفاده کرد و آن را به همراه خود یا در خانه داشت تا از شوری چشم دیگران مصون بمانند. درواقع سنگ نمک به دلیل جذب انرژی‌های منفی و چشم زخم، که خود نوعی انرژی منفی پخش شده در فضا می‌باشد، داخل خانه، ماشین یا محل کار افراد به کار برده می‌شود. این سنگ‌های دکوری در کنار سنگ چشم زخم در آویزها یا دیگر وسایل تزئینی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گمان بسیاری از افراد سنگ نمک، حتی از نوع دکوری آن، انرژی‌های منفی را خنثی کرده و جلوی حوادث ناگوار را می‌گیرد. البته باید پس از استفاده از آن، یک مدت در نور آفتاب قرار گیرد تا از انرژی‌های منفی درون خود پاکسازی شده و دوباره از آن استفاده شود.

سنگ نمک دکوری

مرکز تولید سنگ نمک دکوری

سنگ نمک دکوری تاریخچه‌ای طولانی دارد که به 320 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد.

بزرگترین مرکز تولید سنگ نمک دکوری یا سنگ نمک هیمالیایی، معدن نمک خِورا در پاکستان است. این محل توسط الکساندر کبیر و سپاهش کشف شد. این معدن در دامنه‌های رشته کوه هیمالیا قرار دارد و یکی از بزرگترین مراکز توریستی در شمال پاکستان به شمار می‌رود. هر ساله حدود 385 هزار تن سنگ نمک از این معدن استخراج شده و در دسترس مردم در نقاط مختلف جهان قرار می‌گیرد.

سنگ نمک دکوری

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده انواع سنگ نمک دکوری در ایران می باشد که محصولات خود را نه تنها در بازار داخل که در کشورهای اطراف ایران نیز توزیع می کند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!