نمک آبی

بزرگترین مرکز تامین و فروش نمک آبی در ایران، معدن سنگ نمک آبی، برای خرید سنگ نمک آبی صادراتی و صادرات کریستال نمک آبی تماس بگیرید.

آیا نمک آبی خوراکی است؟

نمک آبی جزء نمک های نادر و بسیار قدیمی موجود در دنیا است که تنها از معادن نمک موجود در استان سمنان قابل استخراج است و در سایر مناطق دنیا تاکنون یافت نشده است و به همین دلیل به نمک آبی ایرانی مشهور است.

سالانه فقط چند تن از این نمک قابل استخراج است و از آنجائیکه که این نمک از اقیانوس هایی که بیشتر از 200 میلیون سال پیش خشک شده اند حاصل شده است، عاری از هر گونه آلودگی هستند و بسیار خالص و سرشار از املاح معدنی می‌باشد.

شاید به دلیل داشتن رنگ آبی برای خیلی از افراد جای سوال باشد که آیا این نمک خوراکی است؟

باید بگوییم که این نمک به دلیل طعم خوشایندی که دارد، در انواع ترافل ها، نوشیدنی ها، ماهی، گوشت و سبزیجات قابل استفاده است.

رنگ آبی این نمک به وجود ماده معدنی سیلویت یا پتاسیم در آن بر می‌گردد که به لطف شرایط بسیار خاص آب و هوایی، ارتفاع، فشار و رطوبت حاصل می‌شود.

نمک آبی

خواص نمک آبی

نمک آبی ایرانی سرشار از مواد مغذی است و بسته به غلظت پتاسیم تا حدی خواص آن کم و زیاد دارد.

البته باید توجه داشت همین سنگ نمک آبی پس از خرد شدن بیشتر به صورت سفید رنگ دیده می‌شود و در واقع شدت آبی رنگ بودن این سنگ نمک حاصل شکست نوری است که درون کریستال‌های آن رخ می‌دهد.

وجود پتاسیم در ساختار این سنگ نمک منجر به خواص فوق العاده روی سلامت انسان می‌گردد.

پتاسیم نقش مهمی را در:

  • تنظیم فشار خون و جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی
  • کاهش استرس و افزایش شادابی و نشاط دارد
  • منیزیوم و کلسیم موجود در آن نیز در حفظ سلامت استخوان ها نقش دارند.
  • همچنین منیزیوم در نقل و انتقال یون های پتاسیم و کلسیم در سلول نقش دارد.

نمک آبی

فروش سنگ نمک آبی

مجموعه هالیتو همواره بزرگترین تامین کننده سنگ نمک آبی در ایران بوده است و بیشترین میزان موجودی این محصول را عرضه می‌نماید.

اگر چه میزان استخراج این سنگ نمک در مقایسه با سایر محصولات پایین‌تر است اما سنگ نمک آبی استخراج شده از کیفیت بسیار بی بدیلی برخوردار است.

جالب است بدانید نمونه های ارسال شده از سوی مجموعه هالیتو برای خریداران اروپایی همواره از آنالیزهای انجام شده در چندین کشور مختلف اروپایی سربلند بیرون آمده و بهترین شرایط را به ثبت رسانده است.

نمک آبی

صادرات نمک آبی

همانطور که اشاره شد در داخل کشور  مردم خیلی به ارزش و اهمیت این نمک آشنا نیستند در حالی که در خارج از کشور این نمک به عنوان یک ماده نادر از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی دارد.

شاید همین مورد سبب شده تمایل افرادی که خارج از مرزهای ایران هستند برای خرید سنگ نمک آبی بسیار بیشتر باشد.

نمک آبی

برای خرید سنگ نمک آبی صادراتی با ما تماس بگیرید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!