آباژور سنگ نمک

مرکز تولید آباژورسنگ نمک درمانی، چراغ خواب گوی سنگ نمک با پایه چوبی، گوی سنگ نمک ماساژ، جدول قیمت محصولات، فروش مستقیم چراغ خواب سنگ نمک در تهران، تبریز، مشهد، یزد، اصفهان و قم.

آباژور وسیله ای مهم برای پخش هر چه بهتر نور است که در بازار به آن نور تاب نیز می گویند. نور آباژور در مقایسه با لامپ ها ملایم تر و بیشتر است و همین سبب محبوبیت بیش از اندازه آن شده است. در میان آباژورهای مختلف که برای اتاق خواب و تزئینات پذیرایی استفاده می شود، آباژور سنگ نمک مورد استقبال عموم مردم قرار می گیرد.

سنگ نمک جدا از جلا بخشیدن و زیبایی کار آباژورها، خواص و مزایای فراوانی را برای استفاده کنندگان دارد. به دنبال این خواص، امروزه افراد زیادی مایل به خرید آباژور سنگ نمک هستند، اما شاید نکات پیش از خرید و سایر اطلاعات در مورد آن را ندانند. بنابراین در این مطلب به این موضوع پرداخته می شود.

آباژور سنگ نمک

سنگ نمک چه نوع سنگی است؟

در مورد آباژور سنگ نمک، شاید ابتدا این سوال را داشته باشید که اصلا سنگ نمک چیست و چطور به وجود می آید؟ این سنگ را باید در دسته سنگ های رسوبی قرار داد که ساخت آن برای سالیان طولانی زمان می برد. روی هم انباشته شدن نمک ها در اعماق دریاها و اقیانوس ها باعث به وجود آمدن چنین سنگی می شود.

طبیعی است که نمک از واکنش دو یون سدیم و کلر ساخته می شود و این قضیه برای سنگ نمک نیز صدق می کند. البته این سنگ ترکیبات دیگری در خود دارد، اما دانستن همین دو ترکیب فوق العاده برای ساخته شدنش کافی است. بنابراین این سنگ کانی سدیم کلرید یا همان NaCl است که از نام های دیگرش باید به هالیت یا کلرید سدیم طبیعی نیز اشاره کرد.

جدا از استفاده این سنگ برای آباژور سنگ نمک، خواص جالب دیگری می توان در آن یافت. این موارد عبارت اند از :

 • بهبود ورم چشم
 • بهداشت دهان
 • برقراری تعادل روحی و روانی
 • بهبود بیماری قلبی

که وظیفه اش را در هر کدام از این زمینه ها به خوبی هر چه تمام تر انجام می دهد.

آباژور سنگ نمک

نحوه برش سنگ نمک

از آن جایی که سنگ نمک غیر از آباژور سنگ نمک، کاربردهای دیگری هم دارد، باید آن را به روش های گوناگونی برش زد. البته خود آباژورها انواع و اندازه های متنوعی دارند و این روی برش نهایی تاثیر گذار خواهد بود. خوشبختانه امروزه شیوه های گوناگونی برای برش زدن این سنگ ابداع شده است و حتی در خانه هم می توان برخی روش ها را پیاده کرد.

در قدم اول تقارن در سنگ نمک باید به صورت کامل رعایت شود. برش های اعمال شده روی سنگ نمک به طور پلکانی انجام می شوند. تراش ها هرگز نباید به هم برخورد داشته باشند و آن را به طور موازی پیش ببرید. این برش ها باید منظم و زیبا انجام شوند. به همین خاطر بهتر است فردی متخصص این کار را برای شما انجام دهد تا ضریب خطا کاهش پیدا کند. افرادی کاربلد در این زمینه هستند که برش سنگ های نمک یکی از وظایفشان به حساب می آید.

برش های پلکانی گفته شده از چهار طرف و دارای لبه های بالایی و پایینی موازی است. تاج این سنگ با لبه سطح رویی و لبه پایینی با لبه کمربندی موازی می شود. اگر برش انجام شده دقیق باشد، مثلث هایی میان برش ها باقی خواهد ماند. به این ترتیب، تاج سنگ ها در این برش ها زیباتر دیده خواهد شد. این یکی از برجسته ترین شیوه ها برای ساخت آباژور سنگ نمک است.

آباژور سنگ نمک

سنگ نمک گرمسار مخصوص برش

شهرهای زیادی تولید کننده سنگ نمک هستند، اما گرمسار به عنوان یکی از مراکز اصلی شناخته می شود. از این رو خرید سنگ نمک های این شهر، یکی از اهداف مردم برای سفر به آن است. حتی سابقه صادر کردن این سنگ نمک به کشورهای خاورمیانه دیده شده است و این نشان می دهد این سنگ تا چه میزان مهم و زیبا است.

خلوص و مقاومت بالا، دو معیار اصلی برای خرید سنگ نمک است که در سنگ های گرمسار مشاهده می شود. در حالی که اکثر سنگ نمک ها از سایر شهرها با قدری فشار یا وارد کردن مته به کلی متلاشی شده یا ترک بر می دارند، مقاومت سنگ گرمسار در نوع خود مثال زدنی است. علاوه بر آن، توانایی برای برش از دیگر ویژگی های این سنگ ها هستند. کاربرد این سنگ ها بیشتر در تزئینات و چراغ خواب به عنوان آباژور سنگ نمک دید.

آباژور سنگ نمک

 خواص آباژور سنگ نمک

آباژور سنگ نمک خواص بی نظیری در خود دارد که شاید در انواع دیگر آباژورها مشاهده نشود. در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای استفاده از آن اشاره خواهد شد:

 • آباژور سنگ نمک به مرور می تواند برخی بیماری ها مانند سرفه افراد را تسکین دهد؛ آن هم به خاطر خواص و ترکیبات جالبی که درون خود دارد.
 • متاسفانه شواهد نشان می دهد میزان ابتلا به آسم و آلرژی به نسبت قدیم در مردم بیشتر شده است. یکی از راه های درمان به مرور این بیماری ها، استفاده از آباژور سنگ نمک است.
 • اشعه های الکترو مغناطیسی همواره می توانند برای سلامتی بدن مضر باشند که از آن ها می توان همه وسایل الکترونیکی را نام برد. با افزایش استفاده از این وسایل، نگرانی ها درباره این اشعه ها نیز بیشتر شده است و آباژور سنگ نمک راهی ایده آل برای خنثی کردن آن ها است.
 • سطح انرژی افراد به دنبال استفاده از آباژور سنگ نمک رفته رفته بیشتر می شود. در ادامه بهبود خلق و خو و درمان اختلال عاطفی فصلی از دیگر مزایای این محصولات هستند.

آباژور سنگ نمک

آباژور سنگ نمک صورتی

آباژور سنگ نمک تغییراتی گسترده ای در مقایسه با گذشته داشته است. از شکل ظاهری گرفته تا لامپ های LED و قابلیت هایی که در آن ها به کار رفته است، همگی تفاوت هایی با گذشته داشته و بهتر شده اند. اکنون اگر نگاهی به بازارهای گوناگون داشته باشید، آباژورها را در رنگ های متفاوتی خواهید یافت. یکی از آن ها صورتی است که طرفداران زیادی دارد.

آباژور سنگ نمک با رنگ صورتی شاید تا حدودی کمیاب باشد و برای خرید آن باید تلاش کنید، اما قطعا ارزشش را خواهد داشت. زیبایی این نوع از سنگ نمک فوق العاده است و آن را باید در ردیف جذاب ترین آباژورهای ساخته شده توسط بشر قرار داد.

آباژور سنگ نمک

خواص سنگ نمک برای دفع چشم زخم

از تاثیرات سنگ نمک باید به دفع چشم زخم اشاره داشت که عده زیادی به آن باور عمیق دارند. از آن جایی که نمک در اقوام گذشته ارزش زیادی داشته است، فرهنگ های ایرانی زیادی آن را مقدس و مانع چشم زخم می دانند. بسیاری از افراد در زمان قدیم حتی به آن سوگند می خوردند و مثال نمک خوردن و نمکدان شکستن، اهمیت بالای این ماده را نشان می دهد.

به خاطر این احترام، مردم آن را ماده ای مقدس برای جلوگیری از پخش انرژی های منفی می دانستند و این باور هنوز میان دسته های فراوانی رواج دارد. چشم زخم نوعی انرژی منفی است که به باور مردم از سوی افراد حسود ترویج پیدا می کند. با توجه به این که سنگ نمک از انباشته شدن نمک های دریایی ساخته می شود، آن را محصولی مناسب برای دفع چشم زخم می دانند.

آباژور سنگ نمک

آیا سنگ نمک امواج وای فای را می گیرد؟

از باورها و مزایای دیگر آباژور سنگ نمک و خود این سنگ به دلیل داشتن ترکیباتی از جمله نمک، می‌توان دفع امواج الکترومغناطیسی را نام برد. برای همین پیشنهاد می شود این سنگ را در هنگام خواب در کنار خود بگذارید. با زیاد شدن دستگاه های این چنینی مانند موبایل، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر، طبیعتا این امواج در زمان خواب آسیب ها جدی را به مرور برای سلامتی دارند. پس این موضوع از دید کارشناسان و اندیشمندان این حوزه درست است.

آباژور سنگ نمک

تولید کننده سنگ نمک ارزان قیمت

سنگ نمک شهرها و سازندگان مختلف به لحاظ قیمت نیز تفاوت هایی با هم دارند. برخی از آن ها با وجود قابلیت ها و زیبایی فراوان، سنگ های گران قیمتی را به مشتریان تحویل می دهند که خرید از آن ها هرگز نمی تواند منطقی باشد. بهتر است سنگی با مقاومت و خلوص بالا، زیبایی ظاهر و همچنین قیمت نازل را پیدا کنید تا برای مدت های طولانی قادر به استفاده از آن باشید. در حال حاضر سنگ نمک های دکوری در طرح های مختلف و سایزهای متفاوت دارای قیمت های گوناگونی هستند اما ما در مجموعه سنگ نمک هالیتو هنوز هم محصولاتی با قیمت ارزان را تولید و عرضه می کنیم تا مشتریان ما بتوانند سبد محصولات کاملی را در اختیار داشته باشند.

آباژور سنگ نمک

مرکز فروش سنگ نمک تزیینی

سنگ نمک و آباژور سنگ نمک از جمله محصولاتی هستند که به وفور در مراکز مختلف یافت می شوند. همان طور که گفته شد، این سنگ نمک برای زیباتر شدن دکوراسیون هم کاربرد دارند و می توانید در بخش های مختلف از آن ها استفاده کنید.

فروشگاه ها سنگ نمک های خود را به صورت خوراکی، تزئینی و آباژور تحویل می دهند تا آن ها را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. خرید آن ها در کشور به دو مدل حضوری و اینترنتی انجام می شود. کسب و کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی، این سنگ نمک ها را به موقع و با شرایط مطلوب در اختیارتان قرار می دهد.

آباژور سنگ نمک

چراغ خواب سنگ نمک طرح ماه و ستاره

از سنگ نمک به عنوان چراغ خواب هم استفاده می شود. از آن جایی که گفته شد این چراغ خواب ها نور را به شیوه ای بهتر و کاملا ملایم نسبت به چراغ های عادی منعکس می کنند، سنگ نمک به عنوان چراغ خواب ایده بسیار جذابی خواهد بود. خود این چراغ خواب ها به دسته های متنوعی تقسیم می شوند و قیمتشان به عواملی بستگی دارد.

چراغ خواب مدل ماه و ستاره از جمله طرح های بسیار پرفروش می باشد که مزین به آیات قرآنی و آیه دفع چشم زخم است و از جمله محصولاتی است که نیاز در منزل وجود داشته باشد.

آباژور سنگ نمک

چراغ خواب سنگ نمک در مشهد

جدا از گرمسار که در موردش صحبت شد، مشهد به عنوان یکی دیگر از عرضه کنندگان اصلی سنگ نمک و آباژور سنگ نمک در ایران به شمار می رود. امروزه در خود مشهد از چراغ خواب سنگ نمک به عنوان یکی از ارکان اصلی برای زیباتر شدن استفاده می کنند.

با وجود این که محصولات جدید برای زیبایی دکوراسیون در دسترس هستند، اما عده زیادی سنگ نمک را به دلیل خواص فوق العاده اش ترجیح می دهند. خلوص خوبی در این چراغ خواب ها به چشم می خورد و تا مدت های طولانی قادر به استفاده از آن خواهید بود. بالاترین کیفیت و مرغوب ترین اجناس مرتبط با سنگ نمک را می توان در این شهر یافت.

آباژور سنگ نمک

سنگ نمک تزیینی اصفهان

اصفهان یکی از شهرهای مهم است که سنگ نمک های تزیینی خود را از دیرباز به مناطق اطراف و شهرهای دیگر ایران ارسال می کند. این شهر تولید کننده انواع سنگ نمک های تزیینی به شکل هرم و مکعب، گوی و وان کیاد در رنج قیمت های گوناگون است. افراد کارشناس در اصفهان، سنگ نمک ها را از معادن استخراج کرده و مراکز تولیدی و کارخانجات می فرستند.

پس این طیف گسترده از سنگ های تزیینی، دست خریداران را برای انتخاب باز گذاشته است. آن ها با توجه به نوع دکوراسیون و محل قرار گیری آن، امکان انتخاب یک یا چند تا از این سنگ ها را دارند. استفاده از سنگ اصفهان برای آباژور سنگ نمک نیز ایده فوق العاده ای است.

آباژور سنگ نمک

تولید کننده سنگ نمک تزئینی قم

حتی شهرهای کوچک تر مانند قم هم می توانند از سنگ نمک های گوناگون بهره ببرند. از سنگ نمک قم هم به صورت صنعتی و خوراکی و هم برای تزئین وسایل می توان بهره برد. تفاوت در رنگ های این سنگ ها نیز گسترده است و نباید این موضوع را از یاد برد. افراد در تولید سنگ های تزئینی قم، دو مورد را اولویت خود قرار می دهند. یکی از آن ها جنس سنگ نمک است؛ زیرا اگر مناسب نباشد، نمی توان آن را به خوبی برش زد.

خوشبختانه سنگ نمک قم به خوبی قابل برش و طراحی است. شیوه برش این سنگ ها، مورد مهم بعدی برای آن ها است که در این خصوص تبحر دارند. مثلا برای تبدیل سنگ نمک به عنوان چراغ، نخست داخل آن را برش داده و سپس قسمت بیرونی آن را جلا می دهند. در نهایت با تزئینات بیشتر و قرار دادن لامپ درون آن، این چراغ برای استفاده آماده خواهد شد.

آباژور سنگ نمک

فروش سنگ نمک تزئینی در یزد و کرج

از خصوصیات سنگ نمک تزئینی در یزد و کرج به عنوان آباژور سنگ نمک یا موارد دیگر، قیمت بی نظیر آن را باید نام برد. مجموعه های زیادی در حال فعالیت برای عرضه سنگ نمک های متنوع در این دو شهر هستند و از این تنوع باید سنگ های هیمالیا، قرمز و سفید را نام برد. سنگ نمک های منتشر شده توسط این مجموعه ها در تمام مراکز کشور قابل خریداری هستند و با مناسب ترین کیفیت در دسترس قرار می گیرند. این روزها در هر اتاق خواب و پذیرایی استفاده شده است و نباید این فرصت خوب را از دست داد.

آباژور سنگ نمک

سنگ نمک را کجای خانه بگذاریم

سنگ نمک به عنوان دکوری یا آباژور سنگ نمک تقریبا در هر جایی از خانه کاربرد و زیبایی دارد. با این حال توصیه می شود از آن ها در برخی قسمت ها بیشتر استفاده کنید. برای این منظور باید به برخی سوالات در ذهن خود پاسخ دهید:

 • بیشترین وقت خود را در کدام قسمت خانه صرف می کنید؟
 • کدام قسمت از خانه دارای بیشترین دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر، تلویزیون، گوشی، لپ تاپ، تبلت و این موارد است تا امواج الکترو مغناطیسی به خوبی دفع شوند؟
 • در کجای خانه بیشتر استراحت می کنید تا آرامش در زمان خواب به شما تزریق شود؟

علاوه بر این ها، قوانین دیگری برای استفاده از سنگ نمک در خانه وجود دارد. مثلا قوانین فنگ شویی می گوید استفاده از آن ها در راهروها و بخش های تاریک از سایر قسمت ها بهتر است.

آباژور سنگ نمک

صادر کننده سنگ نمک صورتی

سنگ نمک صورتی که در کشور ما به عنوان سنگ نمک هیمالیا نیز شناخته می شود از جمله سنگ نمک های رنگی است که میزان آن به مانند سنگ نمک سفید فراوان نیست و در برخی از ماه ها ممکن است موجودی آن به صفر نیز برسد.

مجموعه سنگ نمک هالیتو در حوزه صادرات این محصول، جزو تامین کنندگان اصلی محسوب شده و این سنگ نمک را به کشورهای هند، عراق و ترکیه ارسال می نماید.

آباژور سنگ نمک

قیمت آباژور سنگ نمک

نام محصول حداقل تعداد سفارش قیمت
دکوری کوچک برچسب دار بدون چراغ 150 24000
دکوری کوچک برچسب دار بدون چراغ 500 19000
دکوری بزرگ برچسب دار چرغدار 100 79000
دکوری بزرگ برچسب دار چرغدار 200 69000

جمع بندی

این مطلب در مورد آباژور سنگ نمک و ویژگی های خود این سنگ بود که امیدواریم استفاده لازم را از آن کرده باشید. اگر به مزایای سنگ نمک دقت داشته باشید، می بینید خرید آن برای هر خانه ای لازم است. آباژور سنگ نمک تقریبا در هر شهری از ایران به فروش می رسد و نباید از آن بی بهره بمانید.

آباژور سنگ نمک

در هر شهری که زندگی می کنید اگر قصد دریافت نمایندگی فروش محصولات مجموعه سنگ نمک هالیتو را دارید با کارشناسان ما در تماس باشید.

محصولات متنوع، با قیمت مناسب و ارسال سریع و پشتیبانی مداوم همواره از سوی مجموعه هالیتو برای شما در دسترس است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!