ساخت غار نمک

ساخت غار نمک ویژه مجتمع های تفریحی، تبدیل فضای شما به یک غار نمک کاملا طبیعی به شکلی کاملا حیرت انگیز، زیباترین و دقیق ترین شیوه ساخت غار نمک برای اولین بار در ایران.

طراحی غار نمک

امروزه ساخت غارهای نمک با طراحی خاصی در قیمت های مناسب ویژه مجتمع های تفریحی انجام می‌شود که البته نوع ساخت و مصالح مورد استفاده در قیمت بسیار تاثیر گذار است.

غار نمک از عهد باستان در مکانهای مختلف نظیر کوه‌ها و جاهای دیگر بطور طبیعی وجود داشته و مورد استقبال مردم قرار می‌گرفته است.

اما امروزه بخاطر طولانی بودن مسافت برای دیدن این غارها شرکت ها و متخصصین به ساخت آن با سنگ نمک، آجر نمک و نمک مخصوص می‌پردازند که به آن غار نمک مصنوعی گفته می‌شود که مانند یک اتاق پوشیده از نمک است.

ساخت غار نمک

فاکتور طراحی در ساخت غار نمک بسیار تاثیر گذار است چرا که طراحی اولیه پایه و اساس کار است و اگر به درستی انجام نشود در آخر غار نمک زیبایی نخواهیم داشت.

ساخت غار نمک در مراکز تفریحی

غار نمک را در مکان های مختلفی می‌توان ساخت که یکی از بهترین مکانها مجتمع های تفریحی و اقامتی است چرا که گذراندن یک شب در محیطی کاملا نمکی آرزوی بسیاری از مسافران و گردشگران است.

اگر در شهرهایی باشید که گردشگران زیاد به آنجا می‌آیند و توریستی باشد بهترین گزینه برای ساخت غار نمک است چرا که مزایای تجاری فراوانی دارد.

ساخت غار نمک

غار نمک بهترین درمان کننده برای درد مفاصل است که با راه رفتن در آن می‌توانید بیماری پا را درمان کرده و احساس آرامش و سبکی داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی ها و مزایایی که غار نمکی دارد این است که تمامی بیماری های پوستی را بهبود می‌بخشد.

قیمت ساخت غار نمکی در ایران

با پیشرفت جامعه امکان ساخت غار نمکی در ایران هم فراهم شده که با بهترین نمک های خالص به نحو احسن می‌توان به ساخت غار نمکی در مکانهای مختلف بویژه در مجتمع های تفریحی پرداخت.

قیمت ساخت این غار بستگی به مکان و ابعاد اتاق دارد ولی به طور کل اگر قصد ساخت یک غار نمک مشتری پسند را دارید باید برای آن بودجه حداقل 50 میلیونی در نظر گرفته باشید.

ساخت غار نمک

مراکز نمک درمانی

غار نمک با نمک های خالص و پر از خاصیت ساخته می‌شود که بصورت یک اتاق نمک مصنوعی است اما تمام خواص یک غار نمکی کاملا طبیعی را دارد.

البته اگر قصد ساخت کلینیک نمک درمانی دارید باید به چند نکته مهم توجه کنید:

  • استفاده از دستگاه هالوژنراتور
  • سیستم گرمایش از کف
  • نورپردازی اتاق نمک بسیار مهم است
  • نوع نمک مورد استفاده جهت بهبود بیماری یک عامل تعیین کننده است

ساخت غار نمک

فواید استخر نمک

استخر نمک از دو دیدگاه قابل بررسی است که در ادامه در این خصوص توضیح داده شده است:

  • دیدگاه تجاری
  • دیدگاه درمانی

از منظر درمانی استخر نمک فواید بسیار فراوانی دارد خصوصا برای افرادی که دردهای روماتیسمی دارند یک گزینه بسیار عالی و جذاب است چرا که نمک سبب تزریق آرامش به بدن و تسکین دردهای موجود در اندام های مختلف پا می‌شود.

ساخت غار نمک

البته یک نکته بسیار مهم که در خصوص استخر نمک درمانی وجود دارد این است که از نمک با کیفیت استفاده شود و دوم اینکه نمک های موجود در استخر در بازه‌های زمانی کوتاه مدت شارژ شود زیرا بحث ضد عفونی شدن نمک بسیار مهم است

از دیدگاه تجاری استخر نمک به تنهایی نمی‌تواند سودآوری چندانی برای شما داشته باشد چرا که صرفا یک حوضچه کوچک پر از نمک، توانایی چندانی برای جذب مشتری نخواهد داشت.

اگر قصد دارید از استخر نمک درآمد داشته باشید حتما باید به فکر در و دیوار فضای خود باشید البته به شما پیشنهاد می‌شود قبل از انجام پروژه از مجموعه سنگ نمک هالیتو مشاوره رایگان دریافت نمایید تا مجبور به دوباره کاری نشوید.

ساخت غار نمک

طریقه ساخت اتاق نمک

اتاق نمک را به شیوه‌های مختلفی می‌توان ساخت که در این میان برخی شیوه ها معمول و برخی دیگر غیر معمول هستند.

ساخت یک اتاق نمک و نوع طراحی و اجرای آن رابطه مستقیم با میزان بودجه ای دارد که شما برای پروژه در نظر گرفته‌اید.

موارد زیادی در قیمت گذاری و ساخت یک اتاق نمک موثر است که مهمترین موارد آن به قرار زیر است:

  • متراژ در نظر گرفته شده برای اتاق نمک
  • نوع متریال مورد استفاده
  • نوع بهره برداری و استفاده از اتاق نمک تجاری یا خانگی؟
  • آیا قصد استفاده از دستگاه های جانبی اتاق نمک را دارید یا نه؟

هر کدام از این موارد می‌تواند میلیون ها تومان در هزینه های شما تفاوت ایجاد کند لذا مجددا تاکید می‌شود قبل از هر گونه اقدام از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

ساخت غار نمک

امکان ارسال نظر وجود ندارد!