طراحی و ساخت اتاق نمک

طراحی و ساخت اتاق نمک به شکل غار نمک، به شیوه ای کاملا استثنایی و بدون رقیب. برای اولین بار در ایران مجموعه سنگ نمک هالیتو اقدام با ساخت اتاق غار نمک نموده است.

معرفی اتاق غار نمک

اتاق غار نمک در واقع همان اتاق نمک است اما سقف و دیوارهای این اتاق به نحوی ساخته می‌شوند که دقیقا حالت یک غار نمک را برای شما تداعی می‌کند و فرد با قرار گیری در این فضا، حالتی غار مانند را حس می‌کند.

نشستن در غار نمک حس سبکی و پرواز را به شخص می‌دهد و این بخاطر قرار گرفتن در فضایی مملو از انرژی مثبت است.

تاثیر یون منفی بر سلامت انسان اثبات شده است و جالب است بدانید رشته تخصصی یون درمانی در کشور چین در سطح بالا تدریس می‌شود و افرادی که دوره های ویژه را گذرانده باشند می‌تواننند در این رشته به یادگیری ادامه دهند.

طراحی و ساخت اتاق نمک

طبق آزمایشات انجام شده در مدت زمات قرار گیری فرد در اتاق نمک، سیستم ایمنی بدن تا 40 درصد افزایش یافته و گردش خون و میزان دریافت اکسیزن نیز بیشتر می‌شود که به سلامتی هرچه بیشتر کمک زیادی خواهد کرد.

طراحی و ساخت اتاق نمک در ایران

اولین بار در ایران در زنجان اقدام به ساخت یک اتاق نمک به ساده ترین شکل ممکن شد که در یک مجتمع عمومی اقدام به راه اندازی یک اتاق نمک گردید.

هر چند این اتاق نمک به شکلی کاملا ساده بود ولی جرقه خوبی برای فعالیت بیشتر در این زمینه شد.

طراحی و ساخت اتاق نمک

اکنون اتاق نمک با اشکال گوناگون طراحی و اجرا می‌شود که متریال اصلی آن آجر نمک است چرا که ساده ترین و راحت ترین شکل ممکن برای ساخت اتاق نمک می‌باشد.

اما برای اولین بار در ایران، مجموعه سنگ نمک هالیتو با دست یابی به شیوه ساخت اتاق غار نمک، به شکل فعال و بدون رقیب در این زمینه آغاز کار کرده که تا امروز این فعالیت ادامه دارد.

در ادامه تصاویر برخی از پروژه های غار نمک مجموعه هالیتو را می‌بینید.

مزایای اتاق نمک

تاثیر اتاق نمک و اتاق غار نمک در زندگی افرادی که مستقیما و در طی سالها از این موهبت استفاده کرده‌اند بسیار شگرف و عمیق بوده است به طوری که افراد دارای بیماریهای مزمن آسم و آلرژی طی این سالها درمان شده‌اند.

همواره به یاد داشته باشید صرف استفاده چند باره از یک اتاق نمک، ممکن است حال شما را کمی تغییر دهد ولی برای بهبود نهایی، نیازمند زمان بیشتر و مداوم است.

طراحی و ساخت اتاق نمک

جالب است بدانید در یک آزمایش انجام شده در میان والدینی که بچه های خود را به اتاق غار نمک می‌بردند متوجه شدند فرزندانی که روز به اتاق غار نمک رفته بودند شب به راحتی می‌خوابیدند و بسیار آرامتر از روزهای دیگر بودند.

مزایای تجاری اتاق نمک

به طور کلی اتاق های نمک به دو علت ساخته می‌شوند:

  1. اتاق نمک درمانی
  2. اتاق نمک جهت مکان های تفریحی

نوع بهره‌برداری از هر کدام از این اتاق ها متفاوت است مثلا در خصوص اتاق نمک ویژه مکان های تفریحی، ساخت اتاق نمک در استخر، ساخت اتاق نمک در مناطق بوم گردی، ساخت اتاق نمک در هتل های اقامتی از این دسته است که استفاده تجاری آن کاملا واضح و مشخص است.

طراحی و ساخت اتاق نمک

اما اگر اتاق نمک شما از نوع درمانی باشد علاوه بر جذب مشتریان فراوانی که به کلینیک شما مراجعه می‌کنند برای اینکه مزایای درمانی اتاق نمک قطع نشود به دو شیوه مشتریان و بیماران خود را می‌توانید در این فضا حفظ کنید.

  1. استفاده از آباژور سنگ نمک در منزل
  2. استفاده از صابون سنگ نمک

آباژور سنگ نمک با داشتن خاصیت انتشار یون منفی و جذب آلودگی‌های محیطی قدرت بسیار زیادی در پخش و انتشار انرژی مثبت در فضای اتاق دارد هر چند که قدرت آن به اندازه اتاق نمک نیست.

برای بهره گیری از خواص آباژورهای سنگ نمک باید حتما به تعداد لازم و در نوع کاملا اصولی به ازای هر 3 متر مربع از یک سنگ نمک آباژوری استفاده کنید.

مورد دوم استفاده از صابون سنگ نمک معدنی و طبیعی است چرا که این سنگ نمک که به شکل صابون برش خورده، نوع تصفیه نشده و کاملا طبیعی نمک سنگی است.

طراحی و ساخت اتاق نمک

سنگ نمک طبیعی و با درصد خلوص بالا تاثیر فراوانی در سلامت فرد، بهداشت پوست و همچنین خارج کردن سموم از بدن دارد.

تجهیزات اتاق نمک

اتاق نمک دارای تجهیزات مختلفی است که هر کدام به نوعی سلامتی افراد حاضر در اتاق نمک را افزایش می‌دهند.

بعضی از تجهیزات اتاق نمک گران و برخی دیگر ارزان تر هستند که ما در این قسمت به دو نوع از تجهیزات ارزان می‌پردازیم:

  1. سیستم گرمایش از کف
  2. استفاده از صندلی نمکی

اگر شما در اتاق نمکتان سیستم گرمایش از کف را نیز اضافه کنید با قرار گیری پا بر روی نمکهای داغ شده، اولین اتفاقی که می‌افتد سموم به مرور از بدن شما خارج می‌شوند.

در طی نیم ساعت تا یک ساعت بعد رگ های گرفته شده شروع به باز شدن کرده و جریان خون بیشتری در بدن منتقل شده و جابجا می‌گردد.

طراحی و ساخت اتاق نمک

دمای مناسب یک غار نمک بر اساس هر منطقه و هر فصل متفاوت است اما در فصول سرد سال دما روی 40 درجه و در فصول سرد سال روی 30 درجه استاندارد یک اتاق غار نمک است.

مورد دوم استفاده از صندلی نمکی بجای صندلی معمولی در اتاق نمک است چرا که سبب می‌شود بدن فرد و دست و پا مستقیما با نمک در تماس باشند.

صندلی نمک را به دو شیوه ارزان و گران می‌توان تهیه کرد که در نوع گرانتر یک صندلی برش خورده از سنگ نمک را برای شما تهیه خواهیم کرد و در نوع ارزانتر با آجر نمک برای شما صندلی نمکی می‌سازیم.

چرا اتاق غار نمک بهتر از اتاق آجر نمک است؟

اکنون که با مزایای درمانی و تجاری اتاق نمک آشنا شدید باید بدانید که بیشترین تاثیر گذاری بر روی افراد مربوط به اتاق نمکی است که به شکل و فرم غار نمک ساخته شده باشد.

فرم طبیعی غار نمک موجب می‌شود فرد احساس حضور در یک مکان کاملا طبیعی را داشته باشد و بهره بیشتری از آنچه فکر می‌کند خواهد برد.

از دیگر مزایای غار نمک بازگشت سریعتر سرمایه است چرا که جذابیت غار موجب جذب بیشتر مشتری و در نتیجه درآمد بیشتر شما خواهد شد.

طراحی و ساخت اتاق نمک

طبق تجربه مجموعه سنگ نمک هالیتو و آنچه تاکنون دیده شده است غار نمک همواره گزینه جذابتر و پر طرفدار تری بوده و ارزش سرمایه گذاری بالاتری  دارد.

اتاق غار نمک را در فضاهای زیادی می‌توان اجرا کرد که در ادامه یک نمونه از آن را به شما معرفی کرده‌ایم.

ساخت اتاق نمکی در مهد کودک

ساخت اتاق نمکی در اماکن مختلفی قابل انجام است اما اگر به یک گزینه جذاب و با نرخ بازگشت سرمایه بسیار بالا فکر می‌کنید حتما ساخت اتاق غار نمک یا اتاق نمک در مهد کودک و یا مدارس خصوصی را در دستور کار قرار دهید.

اگر این گزینه جزء آپشنهای مدرسه یا مهد کودک شما باشد مطئمن باشید والدین زیادی حاضر به ثبت نام فرزند خود در این مهد کودک خواهند بود چرا که سلامتی بیشتر بچه ها را به دنبال خواهد داشت.

همچنین بچه ها پس از دیدن یک محیط بازی نمکی لذت بیشتری از این فضا خواهند برد و جذابیت فراوانی برای آنها خواهد داشت.

طراحی و ساخت اتاق نمک

از آنجا که راه اندازی چنین فضایی در یک مهد کودک حرکتی نوین و جدید است رضایتمندی بیشتر والدین و اولیاء را به دنیال خواهد داشت.

کلینیک نمک درمانی

بسیاری از متخصصین درمان سرطان از طریق یون درمانی، اولین شرط موفقیت درمان افراد را حضور مستقیم در اتاق نمک و کلینیک نمک درمانی می‌دانند چرا که یک فضای انرژی رسان و یونیزه است و با فضای بیرون کاملا متفاوت است.

به عنوان یک انتخاب، اگر شرایط مالی به شما اجازه ساخت اتاق نمک و کلینیک نمک درمانی در منزل را می‌دهد و افراد بیماری در منزل دارید که به طور مداوم نیاز به یک محیط سالم دارند حتما اقدام به ساخت اتاق نمک در منزل کنید.

طراحی و ساخت اتاق نمک

به خاطر داشته باشید که حضور در اتاق نمک سلامتی شما و سیستم دفاعی بدن را دو برابر قوی تر از قبل می‌کند.

هزینه ساخت اتاق نمکی

با توضیحات داده شده اگر شما هم راغب به ساخت اتاق نمک شده‌اید طبیعتا به هزینه ساخت آن فکر می‌کنید.

خب این اولین سوالی است که به ذهن هر کس خطور می‌کند اما در خصوص هزینه ساخت اتاق نمک باید یک سری موارد مشخص را در نظر بگیرید

  1. نحوه ساخت اتاق نمک به شکل غار نمک است یا با استفاده از آجر نمک ؟
  2. کاربری اتاق نمک شخصی است یا تجاری ؟
  3. متراژ در نظر گرفته شده برای اتاق نمک چقدر است ؟
  4. بودجه در نظر گرفته شده برای ساخت اتاق نمک کمتر از 30 میلیون یا بیشتر است؟

تمامی این موارد در ساخت اتاق نمک تاثیر مستقیم دارند ولی اگر به طور کلی بخواهیم درباره قیمت ساخت یک اتاق نمک صحبت کنیم باید گفت که یک اتاق نمک اگر با آجر نمک ساخته شود و به طور کاملا ساده نیز انجام شود حداقل بین 10 تا 15 میلیون تومان باید برای آن بودجه در نظر بگیرید.

طراحی و ساخت اتاق نمک

اگر بخواهید اتاق نمک را به شکل غار نمک اجرا کنید حداقل بودجه شما باید 25 میلیون تومان به بالا باشد که البته همانطور که گفته شد خیلی مسائل در خصوص قیمت نقش مستقیم دارد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و اطلاع از هزینه ساخت اتاق نمک با ما تماس بگیرید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!