نمک سمنان

صادرات نمک قرمز و نارنجی از معادن سمنان، سنگ نمک نارنجی، سنگ نمک قرمز، صادرات سنگ نمک نارنجی به هند و ترکیه، ظرفیت بسته بندی و تحویل ماهانه 1500 تن.

خواص نمک سمنان

نمک سمنان در رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارد. از جمله نمک های معدنی می توان به نمک آبی، نمک نارنجی، نمک قرمز، نمک صورتی و انواع دیگر اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به خواص نمک سمنان اشاره کنیم.

نمک یکی از محصولات پر کاربردی است که وجود آن در هر آشپزخانه ای از ضروریات محسوب می شود. یکی از نمک هایی که در سمنان استخراج می شود، نمک آبی است. این نمک سرشار از کلسیم، منیزیم، آهن و پتاسیم است. تفاوت رنگ در کریستال های سنگ نمک به دلیل وجود آهن و مواد معدنی درون آن رخ می دهد. نمک صورتی، نارنجی و قرمز نشان دهنده درصد آهن بیشتر در کریستال های نمک می باشد. نمک سمنان به دلیل وجود مواد معدنی بسیار با ارزش است.

نمک سمنان

بازار صادرات سنگ نمک نارنجی

سنگ نمک نارنجی سرشار از آهن و مواد معدنی می باشد. نمک نارنجی در درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. متخصصان طب سنتی بر استفاده از نمک معدنی در هر رنگی اکیدا توصیه می کنند. براساس نظر این متخصصان، نمک معدنی به دلیل وجود آهن و مواد معدنی سودمند بهتر است که جایگزین نمک دریا و یا نمک معمولی شوند.

نمک معمولی فقط حاوی سدیم است اما نمک معدنی دارای پتاسیم می باشد. مصرف پتاسیم به اندازه برای سلامتی بسیار مفید است. سنگ نمک نارنجی از جمله نمک های خوش رنگ محسوب می شود. سنگ نمک نارنجی هم در پخت و پز کاربرد دارد و هم برای ساخت وسایل تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید و فروش سنگ نمک نارنجی بسیار پر رونق است و بازار رقابت نیز در این زمینه بسیار داغ است. نمک سمنان با مرغوبیت و کیفیت بالا به کشورهایی از جمله عراق، هند، ارمنستان و … صادر می شود.

نمک سمنان

صادرات نمک به عراق

نمک یکی از محصولاتی است که استخراج و فرآوری آن در در هر کشوری امکان پذیر نیست. عراق با وجود مناطق نمکی فراوان نمی تواند نمک را استخراج و فرآوری کند. زیرا تجهیزات و امکانات کافی برای انجام این کار را در اختیار ندارد. ایران یکی از کشورهایی است که می تواند نمک را به عراق صادر کند.

نمک سمنان

نمک سمنان به دلیل این که سرشار از مواد معدنی و آهن می باشد یکی از باارزش ترین نمک ها محسوب می شود. بنابراین، نمک سمنان مشتریان و متقاضیان خاص خود را دارد. نمک سمنان علاوه بر عراق به کشورهای دیگر نیز صادر می شود..

امکان ارسال نظر وجود ندارد!