سنگ نمک قالبی

مرکز فروش سنگ نمک قالبی ایران، مخصوص تصفیه آب و احیای رزین، سنگ نمک قالبی برای دستگاه دیالیز، سنگ نمک دامی قالبی ویژه صادرات، با بسته بندی کارتن.

دلیل استفاده از نمک در صنایع چیست؟

سنگ نمک قالبی یکی از نمونه سنگ های تولید شده مختص صنایع می باشد؛ در ادامه مطلب با این نوع سنگ نمک و کاربرد آن در صنایع بیشتر آشنا خواهید شد.

همه ما با کاربرد نمک در صنایع غذایی آشنایی داریم و می دانیم که برای تولید انواع غذاهای کنسروی، شوریجات، ترشیجات، سس ها، فراورده های لبنی، تنقلاتی چون پفک، چیپس و خلال سیب زمینی و غیره به نمک نیاز می باشد اما قطعاً برای تان جالب است که بدانید تنها ۱۰ درصد از نمک استخراج شده از معادن برای تولید مستقیم نمک خوراکی به کار برده می شود.

سنگ نمک قالبی

۹۰ درصد باقی مانده از انواع سنگ نمک برای صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی، صنعت نفت، صنعت نساجی، اسید سازی، تولید مواد شوینده، تولید مواد آرایشی، تولید مواد بهداشتی، صنعت نفت، روغن کشی، تولید مصالح ساختمانی، صنعت داروسازی، پزشکی، تولید مواد ضدعفونی کننده، صنعت نظامی و غیره به کار برده می‌شود.

دلایل زیادی برای استفاده از نمک در صنایع وجود دارد؛ به عنوان مثال سنگ نمک در صنایع به عنوان مواد اولیه و یا در برخی موارد به عنوان سرعت دهنده واکنش های شیمیایی یا کاتالیزورگر نیز به کار برده می‌شود.

یکی از دلایل استفاده از سنگ نمک در تولید مصالح ساختمانی استفاده از آنها به عنوان مستحکم کننده می باشد به عنوان مثال در تولید بتن ها از سنگ نمک برای افزایش مقاومت بتن در برابر سرما استفاده می شود.

سنگ نمک قالبی

کاربرد سنگ نمک برش خورده

سنگ نمک برش خورده یکی از انواع سنگ نمک صنعتی می باشد که کاربردهای متنوعی دارد؛ به عنوان مثال از سنگ نمک برش خورده به‌عنوان آجر نمک استفاده می شود. آجر های نمک در ساخت کلینیک های نمک درمانی و اتاق نمک کاربرد دارند.

برای تزیینات منزل، محل کار، اتاق نمک درمانی، اتاق ماساژ، سالن یوگا و اتاق خواب میتوان از انواع سنگ نمک قالبی و برش خورده استفاده نمود.

یکی دیگر از کاربردهای سنگ نمک قالبی یا برش خورده استفاده به عنوان خوراک دام و پرندگان می باشد.

سنگ نمک قالبی

مزیت سنگ نمک قالبی

سنگ نمک قالبی نتیجه برش خوردن سنگ نمک است که در این مورد ما در مجموعه هالیتو سنگ نمک درمانی را برش می زنیم که مزایای فراوانی به دنبال دارد.

به طور مثال سنگ نمک قالبی برای:

  • تصفیه دستگاه دیالیز
  • احیای رزین
  • تصفیه مخازن آب
  • استفاده به عنوان خوراک دام (در خارج از کشور)

بسیار پرکاربرد است که مهمترین مزیت آن حمل و نقل بسیار آسان و اشغال کردن حداقل فضاست اما به لحاظ قیمتی بالاتر از سنگ نمک کلوخه است.

سنگ نمک قالبی

بزرگترین مرکز تولید سنگ مکعبی

خوشبختانه کشور ایران از نظر دارا بودن معادن نمک کشوری غنی به حساب می آید؛ از طرفی کارخانجات و مراکز تولید و فراوری سنگ نمک در ایران بسیار فعال می باشند و همین امر سبب شده تا ایران در تولید انواع سنگ نمک های قالبی شکل خودکفا شود.

سنگ نمک قالبی

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده سنگ نمک قالبی و برش خورده و انواع آجر نمک در سایزهای مختلف می باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!