خرید سنگ نمک صنعتی

خرید سنگ نمک صنعتی در کیسه جامبو بگ مخصوص صادرات، سنگ نمک معدنی، نمک صنعتی و خوراکی، سنگ نمک قرمز و نارنجی، نمک شیلاتی تحویل حداکثر 12 روزه با نرخ حمل استثنایی در مسیرهایی دریایی و زمینی.

تفاوت صادرات نمک و سنگ نمک

صادرات نمک و صادرات سنگ نمک اصولا تفاوتهایی را با یکدیگر دارند اگر چه از نظر hs code هر دو کالا در یک طبقه بندی شناخته می‌شوند ولی به لحاظ بسته بندی و حمل بسیار با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

نکته مهمتر علاوه بر موارد گفته شده بازار هدف این دو کالاست که بسیار متفاوت است به طور مثال کشوری مانند عراق از ایران به وفور نمک دریافت می‌کند ولی به این میزان سنگ نمک وارد نمی‌کند اما در دیگر سو کشوری مانند چین هر چه از ایران می‌برد سنگ نمک است و کمتر پیش می‌آید که سفارش نمک کیسه ثبت نماید!

خرید سنگ نمک صنعتی

در صادرات سنگ نمک نوع بسته بندی بسیار مهم است و اینکه کشور مقصد کجاست می‌تواند تعیین کننده این موضوع باشد به طور مثال زمانی که کشور هدف شما عراق یا امارات باشد نمی‌توانید سنگ نمک را در کیسه های جامبو بگ آماده کنید چرا که هنگام تخلیه و بارگیری مجدد در لب مرز به مشکل خواهید خورد و الزاما باید بسته بندی شما از نوع کیسه 25 کیلویی یا 20 کیلویی یا در سنگین ترین حالت 50 کیلویی باشد چرا که قرار است تخلیه و بارگیری مجدد توسط کارگر انجام شود و این مورد در مسیرهای دریایی به مقاصدی  مانند امارات و قطر به دلیل حذف کانتینر و استفاده از کشتی‌های کوچک یا همان لنج، بار باید در کف لنج چیده شود لذا بسته بدی باید حتما از نوع کوچک یا کارگری باشد و بسته بندی جامبو بگ به هیچ وجه مناسب نیست!

خرید سنگ نمک صنعتی

معرفی نمک صنعتی خوراکی

نمک ها به طور کلی به دو دسته صنعتی و خوراکی تقسیم بندی می‌شوند که تفاوت اصلی آنها نیز در نوع استحصال و تصفیه بودن یا تصفیه نبودن آنهاست!

اگر چه در برخی از کشورها به صرف کوبیدن سنگ نمک و به دست آمدن نمک، همان را قابل استفاده می‌دانند ولی در بسیاری از کشورها به اینگونه نیست و باید نمک از نوع تصفیه شده باشد که تعیین کننده این مورد وزارت بهداشت هر کشور است!

ولی برخی از نمکهای تصفیه نشده حاصل کوبش سنگ نمک با خلوص بالا هستند و نتیجتا نمکی که به دست می‌آید بسیار باکیفیت خواهد بود و خلوص بالاتر از 98 درصد را داراست که بسیار شگفت انگیز است که اصطلاحا این نوع از نمکها را صنعتی خوراکی می‌نامند چرا که تصفیه نشده هستند ولی به علت داشتن خلوص بالا خوراکی نیز محسوب می‌شوند.

خرید سنگ نمک صنعتی

انواع نمک دانه بندی شده

نمک های دانه بندی شده همان نمک هایی هستند که پس از خرد کردن سنگ نمک حاصل می‌شود و دارای 5 دسته بندی معروف هستند الیته سایزهای فرعی و متفاوتی نیز در بازار وجود دارد ولی 5 سایز اصلی همین ها هستند که در پایین معرفی شده است:

 • نمک پودری
 • نمک شکری
 • نمک صدفی 120
 • نمک صدفی 130
 • نمک شیلاتی یا نخودری

حداقل فروش نمک دانه بندی 10 تن است چرا که نمک دانه بندی قیمت بسیار ارزانی دارد و فروش مقادیر کم آن توفیق چندانی را نصیب تولید کننده نخواهد کرد.

خرید سنگ نمک صنعتی

چرا برای صادرات خرید نمک گرمسار اهمیت دارد؟

در بازارهای صادراتی کیفیت محصول بسیار مهم است البته محصولات با کیفیت پایینتر نیز متقاضی دارد ولی معمولا آنچه مرسوم است بار باکیفیت هواخواه بیشتری دارد و تجارت آن همواره پایدارتر است.

ایران کشوری پهناور است و در زمینه سنگ نمک نیز هیچگونه کمبودی ندارد و در اکثر استانها معادن سنگ نمک وجود دارد ولی نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد خلوص و کیفیت سنگ نمک است!

شهر گرمسار علاوه بر اینکه معادن بسیار بزرگ سنگ نمک را در اختیار دارد انواع دستگاه و ماشین آلات مستقر در این منطقه سبب رونق بیش از پیش سنگ نمک گرمسار شده است!

خرید سنگ نمک صنعتی

به جرئت می‌توان گفت هیچ سنگ نمکی نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دارنده سنگ نمک توان رقابت با کیفیت بالای سنگ نمک هالیتو را ندارند چرا که سنگ نمک سفید هالیتو در نوع خود بسیار بینظیر است.

بازار سنگ نمک ایران

در ایران سنگ نمک به عنوان کالایی ارزان قیمت شناخته می‌شود اما در چند سال گذشته با تخصصی‌تر شدن این حوزه، خریداران متوجه شده‌اند که سنگ های نمکی چقدر می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند.

طیف گسترده استفاده از سنگ نمک در ایران در حوزه صنعت است و بسیار نیز متفاوت است که از مهمترین آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • تصفیه آب و سختی گیری
 • خوراک دام
 • تولید سنگ نمک تزیینی
 • تولید آجر نمک
 • صنایع مختلفی چون رنگرزی و شیلات
 • تولید نمک صنعتی
 • تولید نمک خوراکی

به طور کلی استفاده از سنگ نمک در ایران به موارد گفته شده ختم می‌شود هر چند که استفاده‌های بسیار بیشتری نیز دارد اما مهمترین آنها که بیشترین حجم استفاده را به خود اختصاص داده‌اند این موارد است.

خرید سنگ نمک صنعتی

ولی نکته مهمتر این است که سنگ نمکی که برای تولید سنگ نمک تزیینی استفاده می‌شود با سنگ نمک دامی و سنگ نمک سختی گیری متفاوت است و همین طور سایر حوزه‌ها هر کدام سنگ نمک مخصوص به خود را دارند چرا که مثلا اگر جهت احیای رزین و سختی گیری از سنگ نمک حاوی کلسیم استفاده کنید در انتظار از بین رفتن رزین خود باشید!

همیشه قبل از خرید سنگ نمک از ما مشاوره رایگان دریافت نمایید همچنین مجموعه سنگ نمک هالیتو در صورت سفارش خریدار سنگ نمک را به صورت دست چین شده آماده و بارگیری می‌نماید!

پخش نمک خوراکی

در شهرهای مختلف ایران بسیاری از شرکتها اقدام به پخش نمک خوراکی می‌نمایند که مهمترین نمک جهت پخش نمک مخصوص نانوایی است.

ما نمک مخصوص نانوایی را همراه با مجوزات لازمه در اختیار شما قرار خواهیم داد برای اطلاع از قیمت محصول تماس بگیرید.

خرید سنگ نمک صنعتی

قیمت نمک صادراتی

خرید سنگ نمک صنعتی

قیمت سنگ نمک معدنی و خام

خرید سنگ نمک صنعتی

کاربرد نمک صنعتی

به طور کلی مطرح کردن این سوال که کاربرد نمک صنعتی چیست؟ شاید چندان پاسخ مشخص و روشنی نداشته باشد و به صورت صحیحتر باید گفت در کدام صنایع از نمک استفاده نمی شود چرا که قطعا پاسخ به این سوال بسیار ساده تر و راحتر است تا اینکه لیست کاربردهای نمک را در صنایع مختلف بیان کنیم!

به طور کلی در پاسخ این سوال که کاربرد نمک صنعتی چیست؟ باید گفته شود که تقریبا هیچکدام از صنایع را در سراسر دنیا نمی‌توان یافت که از نمک استفاده نکند و زیر بنای اکثر صنایع است ولی میزان استفاده از آن در هر صنعتی قطعا کم و زیاد دارد به طور مثال حوزه راهداری جاده‌ای در فصل سرد سال باید روزانه از دستگاه نمک پاش جاده‌ای خود استفاده کند ولی صنعت دیگری مانند تولید روغن ممکن است ماهانه چند مرتبه از نمک استفاده کند به همین دلیل میزان استفاده از نمک در صنایع متفاوت است اما موضوعی که قطعی است این است که تمامی صنایع از نمک استفاده می‌کنند.

خرید سنگ نمک صنعتی

البته نوع نمک مصرفی بسیار تاثیر گذار است چرا که نمک حاصل از آب دریا چندان برای استفاده در صنایع مفید نیست و نمک کوهی مناسبتر است چرا که نمک دریا مقداری رطوبت را نیز با خود به همراه دارد و همین طور این مسئله در نمک پاشی جاده نیز صدق می‌کند و استفاده از نمک دریا برای نمک پاشی جاده بسیار مضر است.

خرید سنگ نمک صنعتی

نمک شیلاتی چیست؟

همانطور که در بخش قبلی گفته شد یکی از استفاده های نمک و سنگ نمک در صنعت شیلات است بگذارید با ذکر یک مثال نحوه استفاده از نمک را در صنعت شیلات برای شما توضیح دهم:

در استان هرمزگان نوعی ماهی به نام متو یا موتو وجود دارد که کوچک و خوشمزه است برای فرآوری این ماهی پس از صید آن را درون ظرفها و دبه‌های 20 کیلویی قرار می‌دهند و آنقدر نمک درون این ظرف می‌ریزند که ظرف مورد نظر اشباع شود و دیگر نمکی درون آن حل نشود!

پس از آن این ظرف پلمپ می‌شود و صادر می‌گردد و در مدت زمان ارسال بار تا رسیدن به مقصد این ماهی توسط نمک کاملا نمک سود شده و به عنوان غذا در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد البته سایر محصولات دریایی نیز به همین طریق نمک سود می‌شوند و به کشورهای متقاضی ارسال می‌گردند.

خرید سنگ نمک صنعتی

روش گفته شده شیوه‌ای مرسوم در ایران و سایر کشورهای دنیاست و یکی از هزاران استفاده از نمک است که قبلا در مورد آن صحبت کردیم.

نمک مخصوص شیلاتی بسیار حساس است و اگر به درستی انتخاب نشود نه تنها در آب حل نمی‌شود بلکه اگر حل شود رسوبات زیادی را بر جای خواهد گذاشت
برای نداشتن هرگونه دغدغه در خصوص نمک شیلاتی با ما تماس بگیرید و قبل از خرید مشورت نمایید
[/av_notification]

فروش سنگ نمک سختی گیر در تهران

شهر تهران به صورت مداوم و روزانه به استفاده از سنگ نمک سختی گیر نیاز دارد چرا که تمامی دستگاه‌های سختی گیر رزینی خصوصا مجتمع های صنعتی باید عملیات احیای رزین را به صورت روزانه انجام دهند به همین منظور مجموعه سنگ نمک هالیتو در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت سفارشات سنگ نمک در سطح شهر تهران است و کمتر از 24 ساعت در محل و بدون دریافت هیچگونه هزینه حمل به شما تحویل خواهد شد.

خرید سنگ نمک صنعتی

نمک سفره چیست؟

نمک سفره در واقع همان نمک خوراکی است که ما روزانه از آن استفاده می‌کنیم یعنی نمکی که بر سر سفره حاضر می‌شود اما اکنون که صحبت از نمک سفره شد بد نیست اندکی درباره روش های به دست آمدن نمک و منابع اصلی تولید آن گفته شود.

کاربرد نمک بر هیچکس پوشیده نیست و مسئله‌ای نیست که متعلق به عصر و دوره کنونی باشد هر چند در 100 سال اخیر تولید نمک خوراکی به قدری ساده شده که میزان تولید در بسیاری از مواقع از تقاضا پیشی گرفته است ولی اتفاق جدیدی که صورت پذیرفته، تخصصی شدن مبحث تولید نمک است که با گذشته بسیار متفاوت است.

خرید سنگ نمک صنعتی

برای تولید نمک خوراکی شاید ساده ترین روشی که به ذهن هر تولید کننده یا بهره برداری برسد استفاده از نمک ایجاد شده در حاشیه دریاست؟!

اما باید مسائل بسیار مهمی را در خصوص نمک حاشیه دریا یا نمک حاصل تبخیر آب دریا در نظر گرفت که اولین و اصلی‌ترین موضوع، مربوط به میزان سلامت این نوع از نمک است که طبیعتا چندان بالا نیست!

البته نمک هر دریا با دریای دیگر متفاوت است ولی در کشورمان ایران می‌دانیم که دریاها از سلامت چندانی برخوردار نیستند و محل انباشته شدن انواع زباله می‌باشند نتیجتا نمک حاصل شده نمی‌تواند چندان مفید و سالم باشد.

خرید سنگ نمک صنعتی

چه در ایران و چه در خارج از ایران همیشه به یاد داشته باشید سالم ترین نمک، نمکی است که حاصل خردایش سنگ نمک باشد چرا که فوق العاده تمیز و سالم است و کمترین میزان ناخالصی را دارد و خوبی سنگ نمک به این است که با شستشو و حذف ذرات گرد و غبار، تا یک درصد به خلوص آن افزوده می‌شود و مواد ناسالمی اگر به آن چسبیده باشد از سنگ نمک جدا خواهد شد!

البته اصطلاحی که در 20 سال اخیر به صنایع تولید نمک خوراکی اضافه شده نمک تصفیه شده است که در این روش می‌بایست سنگ نمک کاملا در آب حل شده و پس از عبور از سانتریفیوژ مخصوص و افزودن مواد لازم مجددا به حالت کریستالی تبدیل شود و سدیم خالص به دست آید!

خرید سنگ نمک صنعتی

نمک های تصفیه شده اگر برای مصارف خوراکی باشد حتما باید ید نیز به آن اضافه شود هر چند که برای نانوایی و مراکز تولید دان مرغ این مجوز داده شده که نمک تصفیه شده بدون ید مصرف شود و ما نیز برای این مراکز نمک خوراکی تصفیه شده بدون ید را ارسال می‌کنیم.

میزان تولید نمک در ایران به قدری فراوان است که کشورهای بزرگ دنیا از جمله روسیه و کشورهای همسایه با ایران، تماما از نمک تولید شده در کشورمان استفاده می‌کنند و ایرن به تنهایی این پتانسیل را دارد که نمک خوراکی حداقل 1 میلیارد نفر را به راحتی تامین کند!

خرید سنگ نمک صنعتی صادراتی

اگر مطالب بالا را به طور کامل مطالعه کرده باشید قطعا متوجه شدید که اکنون با گذشته متفاوت شده و اگر قصد ورود به حوزه صادرات سنگ نمک را دارید می‌بایست با شناخت و دید کامل و استفاده از تجربه کسانی که قبلا این کار را انجام داده‌اند وارد این حوزه شوید.

مجموعه سنگ نمک هالیتو با دسترسی به بزرگترین معدن سنگ نمک در خاورمیانه و بارگیری و بسته بندی سنگ نمک به صورت کاملا اختصاصی در این زمینه بی رقیب است و محصولات سنگ نمکی را از طریق مرزهای زمینی و دریایی به صورت تحویل در مقصد برای شما ارسال خواهد نمود.

خرید سنگ نمک صنعتی

ما همواره آماده ارائه مشاوره در خصوص صادرات سنگ نمک به صادرکنندگان و تجار محترم هستیم همچنین صادرات سنگ نمک به کشورهای همسایه با ایران مانند عراق، افغانستان، آذربایجان، ترکیه، ارمنستان و امارات و سایر کشورها مانند روسیه و هند و گرجستان تجربه‌ای گرانبها را در اختیار این مجموعه قرار داده که تاکنون راهگشای بسیاری از بازرگانان در زمینه صادرات سنگ نمک بوده است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!