خرید و فروش سنگ نمک

بزرگترین مرکز خرید و فروش سنگ نمک گرمسار، سنگ نمک تزیینی، سنگ نمک خوراکی، سنگ نمک آبی، سنگ نمک سختی گیر، سنگ نمک خام، سنگ نمک نارنجی.

تولید سنگ نمک تزیینی

خرید و فروش سنگ نمک امروزه به دلیل آشنایی بیشتر با خواص فوق العاده این کانی پر خاصیت بسیار بیشتر از قبل شده است و در همین راستا تنوع طرح های سنگ نمک تزیینی بسیار بیشتر از قبل شده است.

سنگ نمک تزیینی به دلیل اینکه علاوه بر خاصیت درمانی برای زیبایی و تغییر دکوراسیون نیز استفاده می‌شود کاربرد گسترده ای دارد و همواره مورد توجه قرار گرفته است.

خاصیت درمانی سنگ نمک تزیینی، زیبایی، طبیعی بودن سنگ نمک تزیینی، برش خوردن سنگ نمک در قالب‌های مختلف، استقبال بی نظیر از سنگ نمک های تزئینی، از جمله عواملی می باشد که باعث رونق تولید سنگ نمک تزیینی شده است.

سنگ نمک تزیینی در اشکال مختلف تولید شده و به عنوان وسایل دکوری کاربردی نیز به فروش می‌رسد.

خرید و فروش سنگ نمک

خرید سنگ نمک خام

تولید کنندگان سنگ نمک تزیینی از جمله خریداران سنگ نمک خام می‌باشند و تولید کنندگان چراغ خواب سنگ نمک با خرید سنگ نمک خام و با استفاده از دستگاههای تراش انواع سنگ نمک را در قالبهای مختلف برش می‌دهند.

بعد از برش سنگ نمک خام با استفاده از دستگاههای مخصوص، حکاکی های عمیق بر روی سنگ نمک انجام می‌دهند.

برخی از هنرمندان سنگ نمک خام تزیینی را خریداری کرده و جلوه زیباتری به سنگ نمک می‌دهند مثلا زدن چاپ های مختلف بر روی سنگ نمک و یا انجام نقاشی های طبیعی از جمله این کارها می‌باشد.

سنگ نمک خام فقط به منظور کارهای تزیینی خرید و فروش نمی شود بلکه خرید و فروش سنگ نمک خام برای استفاده در صنعت نیز صورت می‌پذیرد‌.

خرید و فروش سنگ نمک

یکی از کاربرد های ویژه سنگ نمک در صنعت استفاده از آن به عنوان سنگ نمک سختی گیر می‌باشد.

دقت نمایید که سنگ نمک خام به سنگ نمکی گفته می‌شود که از معدن استخراج شده باشد و شکل کلوخه‌ای و صخره‌ای طبیعی خود را داشته باشد.

همچنین بر روی این سنگ نمک ها هیچ گونه عملیات تصفیه و فرآوری انجام نشده است و کارخانه‌های زیادی این سنگ نمک را خریداری کرده و برای تولید نمک صنعتی و خوراکی استفاده می‌کنند.

خرید و فروش سنگ نمک

فروش چراغ خواب سنگ نمک در تهران

وجود چراغ خواب سنگ نمک در اتاق خواب می‌تواند خواب راحت را برای شما به ارمغان آورد شاید گمان کنید که این جمله یک عبارت تبلیغاتی باشد و با واقعیت های علمی در تناقض است در حالی که این طور نبوده و کاملا با واقعیت های علمی در تطابق می‌باشد.

چراغ خواب سنگ نمک قابلیت تصفیه هوای اتاق را با عمل یونیزاسیون دارد زیرا همانطور که می‌دانیم سنگ نمک از یون های مثبت و منفی تشکیل شده که وقتی ساختار بلوری نمک در معرض نور قرار می‌گیرد؛ قادر است تا یون های منفی را در فضای اتاق منتشر کند.

انتشار یون‌های منفی در فضای اتاق باعث خنثی شدن یون های مثبت می‌شود یون های مثبت که در اثر امواج الکترومغناطیسی وسایل ارتباطی مختلف مانند موبایل و تلویزیون به وجود می‌آیند؛ نوعی عامل مخرب برای جسم و روح انسان به حساب می‌آیند.

خرید و فروش سنگ نمک

این یون های مثبت پراکنده شده از امواج الکترومغناطیسی باعث ایجاد امواج منفی در اتاق می‌شود این امواج منفی جذب بدن شده و به مرور زمان برای بدن اختلالاتی مانند بی خوابی، بی قراری و تنش را به وجود می‌آورد حال اگر یک عامل طبیعی که بتواند یون های منفی را در فضا منتشر نماید و امواج منفی تولید شده را دفع نماید در اتاق خواب قرار گیرد؛ به طور قابل توجهی می‌تواند آرامش را در وجود انسان حکم فرما نماید.

به این نکته توجه داشته باشید که وجود یون های منفی تنها برای ایجاد حالت تعادل در بدن انسان مفید نبوده، بلکه این یون های منفی بر روی سطح بدن قرار گرفته و باعث درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی نیز می‌شود

خرید و فروش سنگ نمک

پخش سنگ نمک خوراکی در تهران

بسیاری از ما گمان می‌کنیم که سنگ نمک صرفاً کاربرد صنعتی و تزئینی داشته و نمی توان از سنگ نمک به عنوان خوراکی استفاده نمود مگر اینکه برای دام ها و طیور مورد استفاده قرار گیرد.

باید توجه داشته باشید که تا همین 30 سال پیش که صنایع فرآوری و تولید نمک چندان پیشرفته نبودند، سنگ نمک از معادن استخراج می‌شد و پس از شستشو برای استفاده در اختیار همگان قرار می‌گرفت.

البته لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورها استفاده از سنگ نمک به همین شکلی طبیعی و بدون فرآوری به رسمیت شناخته شده است و تصفیه بودن نمک شرط لازم برای مصرف خوراکی آن نیست!

اما در بسیاری از کشورها از جمله کشورمان ایران نمک حتما باید از نوع تصفیه شده باشد یعنی سنگ نمک استخراج شده از معدن حتما باید کاملا دچار دگرگونی شود تا بتواند به عنوان خوراکی مصرف شود.

سنگ نمک خوراکی یک ماده طبیعی و ارگانیک بوده و از گنبد های نمکی پاک و طبیعی استخراج می‌شود و در این میان سنگ نمک گرمسار بالاترین درصد خلوص را دارد.

البته سنگ نمک های خوراکی تنها منتهی به سنگ نمک سفید نمی‌شود و انواع دیگری نیز وجود دارد که بیشتر از اینکه در ایران مطرح باشد در بازارهای بین المللی شناخته شده هستند.

سنگ نمک خوراکی سفید رنگ برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که لزوما همه آنها مستقیما مربوط به خوراک انسان نیست.

فرآوری ماهی، فرآوری زیتون، فرآوری خیارشور، تولید غذاهای کنسرو شده، صنایع لبنی مانند تولید کشک و پنیر محلی، تولید ادویه های خوراکی از جمله صنایعی می‌باشند که از سنگ نمک خوراکی در مقیاس گسترده استفاده می‌نمایند.

سنگ نمک خوراکی می تواند خاصیت درمانی نیز داشته باشد به عنوان مثال مخلوط سنگ نمک خوراکی با شیر و ماساژ صورت با آن لکه های پوستی را نابود می کند. مخلوط روغن زیتون یا روغن بادام تلخ همراه سنگ نمک خوراکی می‌تواند پوست را لایه برداری نماید از طرفی مخلوط سنگ نمک خوراکی با روغن زیتون و ماساژ استخوان های پا با آن می‌تواند پوکی استخوان را نابود کند.

سنگ نمک حاوی املاح زیادی چون کلسیم منیزیم و پتاسیم است و در طب سنتی به استفاده از سنگ نمک خوراکی تاکید ویژه‌ای شده است.

خرید و فروش سنگ نمک

خرید سنگ نمک آبی اصل

شاید برایتان جالب توجه باشد که بدانید تنها محل تامین سنگ نمک آبی اصل در جهان ایران می‌باشد زیرا تنها معدن سنگ نمک آبی اصل در ایران در شهر گرمسار و سمنان وجود دارد و متاسفانه این نوع سنگ نمک زیبا را نمی‌توان در هیچ کجای دیگر در جهان یافت.

علت وجود رنگ آبی در کریستال‌ها و بلورهای سنگ نمک به طور دقیق مشخص نشده است اما بنابر حدسیات می‌توان دلایلی را برای آن ذکر نمود.

به لحاظ آزمایشگاهی بیشترین عنصر موجود پتاسیم است اما جالب اینکه پس از خرد شدن، این سنگ نمک به رنگ سفید گرایش می‌یابد و ذرات آبی به صورت نقطه درون آن قابل مشاهده است و به همین جهت بسیاری بر این عقیده‌اند که نحوه عبور نور از درون این کانی علت آبی تر دیده شدن آن است.

علی ایحال و فارغ از اینکه کدام نظر به واقعیت نزدیکتر است چیزی که برای مصرف کنندگان عمدتا اروپایی این سنگ نمک حائز اهمیت است تاثیر روانی بسیاری مثبتی است که سنگ نمک آبی برای آنها به همراه می‌آورد.

سنگ نمک آبی در کشور های آمریکایی و اروپایی به عنوان کالای لوکس خرید و فروش می‌شود حتی رستوران‌های بین المللی و بسیار گرانقیمت این نمک را به عنوان ادویه به غذا اضافه کرده و به عنوان یک آپشن برای مشتریان خود تدارک می‌بینند.

با وجود اینکه ایران تنها تولید کننده سنگ نمک آبی می‌باشد اما سود اصلی خرید و فروش سنگ نمک آبی روانه جیب تجار اروپایی می‌شود زیرا تجار اروپایی با خرید سنگ نمک آبی از ایران آن را با سودی چندین برابری به کشورهای دیگر از جمله کشورهای آمریکایی صادر می‌نمایند.

خرید و فروش سنگ نمک

سنگ نمک تزیینی از کجا بخریم؟

با افزایش آگاهی ها در خصوص سنگ نمک تزیینی بسیاری از افراد به خرید سنگ نمک های تزئینی ترغیب شده‌اند.

ممکن است بعضی از افراد در بازار، سنگ نمک تزیینی با طرح دلخواه خود را پیدا نکنند و از طرفی گشت و گذار در بازار وقت زیادی را نیز می‌طلبد یا با تنوع کمی از محصولات مواجه شوند.

برای راحتی هر چه بیشتر مراکز متعدد فروش اینترنتی سنگ نمک تزیینی ایجاد شده که در این میان مجموعه سنگ نمک هالیتو علاوه بر پاسخگویی در تمام ایام هفته و در تمام ساعات شرایط بسیار آسانی را برای خرید محصولات خود فراهم آورده است.

تنوع محصولات مجموعه هالیتو به قدری زیاد است که بسیاری از آنها فقط در بازارهای صادراتی عرضه می‌شود و در داخل کشور معرفی نمی‌شود.

خرید و فروش سنگ نمک

تمامی سنگ نمک های تزئینی مجموعه هالیتو از جنس سنگ نمک درمانی هستند و برای بهبود و پاکسازی فضای محیط اتاق بسیار مفیدند.

خرید و فروش سنگ نمک گرمسار

طبق آنالیزهای به عمل آمده توسط زمین شناسان سنگ نمک گرمسار از بهترین معادن سنگ نمک کشور بوده که به تنهایی ۸۰ درصد نمک کشور را تامین می نمایند.

درصد خلوص این نمک های سنگی بالای ۹۸ درصد بوده و کانی هالیت بیشترین کانی تشکیل دهنده سنگ نمک گرمسار می‌باشد.

معادن نمک گرمسار صرفاً به خاطر استخراج سنگ نمک از آنها استفاده نشده بلکه این معادن جنبه گردشگری داشته و سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی از آن دیدن می نمایند.

سنگ نمک گرمسار را در هر تناژی و با تنوع رنگی بالا می‌توانید از طریق مرکز فروش سنگ نمک هالیتو تهیه فرمایید.

خرید و فروش سنگ نمک

بازار صادرات سنگ نمک

کشور ایران یکی از بزرگترین تامین کنندگان سنگ نمک در جهان به شمار می‌رود و ۷۰ درصد سنگ نمک اسخراج شده در ایران از معادن سنگ نمک گرمسار به دست می‌آید.

خلوص بالای سنگ نمک گرمسار، کیفیت بالای ساختار سنگ نمک گرمسار، تنوع زیاد در رنگ های سنگ نمک گرمسار از جمله دلایلی است که باعث استقبال کشورهای مختلفی از سنگ نمک گرمسار شده است.

خرید و فروش سنگ نمک گرمسار سالانه به ۷۰۰ هزار تن می‌رسد و عمده مشتریان این محصول خریداران خارجی هستند.

مهمترین مقوله در زمینه تجارت سنگ نمک همواره مبحث نقل و انتقال آن است چرا که به دلیل قیمت بسیار پایین سنگ نمک، کوچکترین نوسان در زمینه قیمت نقل و انتقال محصول حتی به اندازه کمتر از 50 تک تومنی می‌تواند یک معامله را بر هم بزند لذا از این نظر بسیار محصول ریسک پذیری است.

خرید و فروش سنگ نمک

به نظر می‌رسد کشورمان ایران پتانسیل صادرات نمک خصوصاً سنگ نمک را به حدود ۴۰ الی ۵۰ کشور در سراسر دنیا داشته باشد البته در زمینه حمل و نقل باید باز هم شرایط آسانتری فراهم گردد هر چند که رشد کشورمان در زمینه حمل و نقل بسیار زیاد و باور نکردنی بوده به طوری که خط حمل و نقل ریلی کمک بسیار زیادی را در این زمینه کرده است.

با وجود اینکه ایران جزو هشت کشور اول دنیا در تولید سنگ نمک می‌باشد اما کمتر از ۳ درصد سهم صادرات نمک را به خود اختصاص داده است و با وجود موقعیت استراتژی که ایران دارد؛ می‌تواند در صادرات نمک به خوبی عمل کرده و کشورهای مختلفی را تحت پوشش خود قرار دهد؛ اما متاسفانه بنا به وجود دلایلی بازار صادرات سنگ نمک ایران آنطور که باید باشد نیست.

مثلا یکی از محصولاتی که در بازارهای بین المللی هواخواه زیادی دارد سنگ نمک دامی است که به شکل برش خورده و منظم در اختیار احشام قرار می‌گیرد و برای اولین بار در ایران مجموعه سنگ نمک هالیتو اقدام به تولید این محصول نموده است ولی باید بدانید به دلیل هزینه های بسیار سنگین برش زدن سنگ نمک، عملا محصول تولیدی ما توان رقابت در بازارهای بین المللی را ندارد و کشور پاکستان در این زمینه بسیار موفقتر عمل کرده است.

خرید و فروش سنگ نمک

یکی از اشکالات بزرگ دیگر در حوزه صادرات سنگ نمک نبود بسته بندی قوی و بر اساس خواست مشتیر است چرا که نیروی کار متخصص در این زمینه وجود ندارد و برای بسته بندی محصولات از کارگران فصلی و ساختمانی استفاده می‌شود و این در حالی است که در پاکستان ایز نیروی کاری استفاده می‌گردد که دقیقا سنگ نمک را بر اساس وزن مورد نظر مشتری جدا سازی می‌نماید.

ولی با وجود کاستی های ذکر شده شاید نوسانات ارزی به امر صادرات کمک زیادی کرده به طور مثال ایران به تازگی توانسته است به کشور روسیه از طریق بندر انزلی سنگ نمک صادر نماید و این یک پیشرفت در حوزه سنگ نمک محسوب می‌شود.

خرید و فروش سنگ نمک

به طور کلی می‌توان گفت ایران با وجود معادن سرشار قابلیت های بسیار زیادی داشته به طوری که می‌تواند تا شعاع ۴۰۰۰ کیلومتری و حتی بیشتر انواع ذخایر معدنی را صادر نماید.

پیشنهاد می‌شود برای ورود تخصصی به حوزه صادرت سنگ نمک با مشاورین مجموعه سنگ نمک هالیتو در تماس باشید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!